Patvirtino veiksmų planą: Veryga nurodė, iki kada situacija Radviliškyje dėl COVID-19 turi būti sustabdyta

Įvertinus prastėjančią situaciją Radviliškyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo, epidemiologų bei visuomenės sveikatos specialistų pasiūlymus ir tai, kad šiai savivaldybei sunkiai sekasi pačiai valdyti viruso plitimą, patvirtintas gelbėjimo planas, kaip lokalizuoti židinio plitimą ir suvaldyti infekcijos plitimą.

(nuotr. SAM)

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu atsakingoms institucijoms pavesta nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 5 d. atlikti konkrečius darbus, būtinus viruso plitimo stabdymui.

Ministras A. Veryga savo ruožtu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę ir gydymo įstaigų vadovus, kviesdamas juos elgtis atsakingai, vadovautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymais bei operacijų vadovo patvirtintu veiksmų planu. Jo teigimu, turime susitelkti ir būti vieningi.

Ministerija informuoja, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracijai pavesta:

– skubiai organizuoti suaugusių rajono gyventojų ištyrimą dėl koronaviruso įsteigiant ne mažiau kaip 1 mobilų punktą arba pasitelkiant Šiaulių miesto savivaldybės mobilaus punkto mobilias brigadas;

– užtikrinti, kad būtų sudaryta galimybė kiekvienam Radviliškio gyventojui atlikti PGR molekulinį tyrimą, teikiant prioritetus gydymo ir ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams;

REKLAMA

– užtikrinti informacijos apie užsakymo PGR molekuliniam tyrimui suvedimą į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPBI IS);

– bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėl ėminių šio viruso tyrimams paėmimo organizavimo ir vykdymo.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui pavesta užtikrinti maksimalius žmogiškuosius išteklius, reikalingus mobilių punktų Radviliškyje veiklai. Prireikus - pagalbos kreiptis į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijai pavesta užtikrinti mobilių brigadų ar mobilių punktų aprūpinimą specialiomis priemonėmis, reikalingomis ėminiams iš paciento nosiaryklės ir ryklės atlikimui.

Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) pavesta bendradarbiauti su Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorija dėl mobilių brigadų ar mobilių punktų aprūpinimo priemonėmis, reikalingomis paimti ėminius iš nosiaryklės ir ryklės.

Kaip ir iki šiol, Nacionalinis kraujo centras turi užtikrinti, kad paimti mėginiai būtų ištirti kuo greičiau laboratorijose.

Daugiau apie koronavirusą – video reportaže:


Rašyti komentarą...
c
cirkas
2020-09-21 14:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir tiek jis mat nurode iki kada sustabdyti plitima
Atsakyti
0

V
Veronika
2020-09-22 11:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu valdžia nesugeba suvaldyti, kaip patys giriasi, prašom mokėti mums išmokas, kompensacijas už apsunkintą gyvenimą, pridusintą kvėpavimą ir stringančias veiklas. Tinka ir 257, ir po 200, ir po 500, - visus eurus priimsim.
Atsakyti
0

K
Kroksul
2020-09-22 12:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
blizgint galva skaudanciais chemikalais blizgint blizgint
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų