Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas teigia, kad socialiniuose tinkluose ir spaudoje vis dažniau pasigirsta lyginimų tarp Lietuvos ir Švedijos taikytų priemonių kovoje su COVID-19. Neretai yra teigiama, kad Švedijos sprendimas pasiteisino. Tačiau profesorius pateikia priešingus rodiklius.

„Palyginau šių šalių pagrindinius epidemiologinius bei makroekonomikos rodiklius. Kol kas žiūrint į šiuos skaičius man scenarijus panašesnis į Salaspilio mūšį.

Tiek mūsų epidemiologinė situacija, tiek ekonomika atrodo geriau. Gal ir negalima Lietuvai skelbti pergalės, bet futbolo terminais Lietuva po pirmo kėlinio „krauna švedams“ 3:0“, – savo feisbuko paskyroje skelbė M. Stankūnas.

Profesorius dar pasisakė apie dažnai garbinamą švedų sąmoningumą ir pabrėžiamą lietuvių neatsakingumą.

„Neva švedai viską suprantą, o lietuviai yra avinų banda, kuriems reikia lazdos. Prisiminkime vieną paprastą dalyką, kad švedams neteko patirti sovietinio rėžimo ir visos tos komunistinės priespaudos, kuri tikrai neigiamai paveikė mūsų visuomenę.

Tačiau negaliu atsistebėti kokį progresą Lietuva padarė per paskutinius 30 metų. To negalima nepastebėti. Esu įsitikinęs, kad lietuvaičiai jei būtų norėję, tai būtų ir per Šv. Velykas pas visas gimines aplėkę ir jokie valdžios užtvarai nebūtų sulaikę.

Aišku visokių yra ir visokių bus. Ir tas galioja ir Lietuvai, ir Švedijai, ir mano mylimai Australijai... visur“, – feisbuke rašė M. Stankūnas.


Rašyti komentarą...
Ž
2020-09-20 13:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į latvius pažiūrėk-"profesoriau"
Atsakyti
-2

B
Bvg
2020-09-20 13:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaunam nuo švedu per visus galus
Atsakyti
-3

Švedas
2020-09-21 08:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jo prisiskolinom milijardus europinių pinigų tai dabar niekas nebaisu. Lt ekonomika dabar stipriausia pasaulyje, švedams toli iki mūsų skolų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų