Po nelegalių veisyklų išaiškinimo – siūlymai griežtinti taisykles, didinti baudas už žiaurų elgesį

Visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl gyvūnų laikymo sąlygų parlamentarai inicijuoja pataisas, kuriomis siūloma griežtinti gyvūnų veisimo taisykles, bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais.

 (nuotr. stop kadras)
13

Valstietė Virginija Vingrienė siūlo, kad visi veisimo veiklai naudojami gyvūnai privalėtų būti paženklinti mikroschema ir registruoti, veisėjai turėtų kas pusmetį teikti informaciją apie visus veisimui naudojamus bei išveistus gyvūnus. Į verslinių gyvūnų augintinių veisimo sąvoką būtų įtraukti ir patelių apvaisinimui naudojami patinai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Marijampilės apskrityje Surgučių kaime rasta virš 20 apleistų šunų

Gyvūnų veisimas būtų įtrauktas į Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine, ar profesine veikla, numatoma galimybė konfiskuoti veisimui naudojamus gyvūnus, jų jauniklius. Lauko prekyvietėse ir turgavietė būtų uždrausta prekyba augintiniais.

Taip pat Baudžiamasis kodeksas būtų papildytas, kad atsakomybė grėstų ne tik už žiaurų elgesį su gyvūnais, bet ir asmeniui, kuris nuslėpė tokį elgesį arba aplaidžiai vykdantiems kontrolę.

V. Vingrienė pataisų aiškinamajame rašte teigia, kad jos užtikrintų „ne tik teorinį, bet ir praktinį normų, draudžiančių žiaurų elgesį su gyvūnais, įgyvendinimą bei užkirstų kelią kurtis nelegalioms veisykloms“.

Opoziciniai konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Aistė Gedvilienė teikia Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias maksimali bausmė asmeniui, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, didėtų nuo vienerių iki dviejų metų.

Taip pat asmeniui, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, nuo trejų iki penkerių metų būtų draudžiama įsigyti ir nuolatinėje gyvenamojoje vietoje laikyti bet kokį gyvūną.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

Nelegalių veisyklų dramos pradžia – video reportaže:


Rašyti komentarą...
g
globos prieglaudos
2020-09-15 08:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
gyvūnų prieglaudas patikrinkit vaizdas gali but ir blogesnis nei cia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų