Atskleidė, kiek padoru dėti į vokelį per laidotuves: tokią dieną suklysti nesinori

Laidotuvės – viena iš tų dienų, kai suklysti nesinori. Reikia tinkamai apsirengti, nusiteikti, nusipirkti gėlių ir apgalvoti, ką įdėti į vokelį. Būtent pinigai ir gėlės einantiems į laidotuves kelia didelį stresą: kiek įdėti, ar nebus per mažai, kiek gėlių pirkti, o gal užsakyti puokštę? Į klausimus apie laidotuvių etiketą atsako ekspertas.

Laidotuvės (nuotr. Shutterstock.com)

Laidojimo namų „Anapilis“ vadovas Marius Serčenka sako pastebintis, kad pinigus vokeliuose žmonės vis dar neša. 

„Turime aukų dėžutes, bet jomis naudojasi retas. Žmonės nori akivaizdžiai parodyti, kad aukoja. Sako, kad įdeda tiek, kiek būtų išleidę gėlių krepšiui“, – pasakoja M. Serčenka.

Kitų laidojimo namų „Ramybė“ vadovas Mantas Gicevičius sako taip pat pastebintis, kad vokeliai iš laidotuvių niekur dingti nesiruošia. 

„Savo klientams rekomenduojame geriau pirkti mažiau gėlių, bet daugiau dėti į aukų dėžutę“, – sako M. Gicevičius.

Sumos vokeliuose priklauso nuo situacijos

Vilnietė Aldona sako visad padedanti mirusiojo artimiesiems, tačiau pinigų į laidotuves nešusi nėra. 

„Pagalbą šeimai paprastai organizuojame kitaip, bet, manau, kad mirus pažįstamam reikėtų teikti vokelį su mažiausiai su 50 eurų, priklausomai nuo aplinkybių ir galimybių, galima įdėti ir daugiau“, – sako Aldona.

Klaipėdietis Kristijonas sako sumą apgalvojantis pagal velionio šeimos padėtį. 

„Iš asmeninės patirties žinau, kad laidojant būna nenumatytų išlaidų. O jei po laidotuvių velionio šeimai trūks pinigų, tai visai ne kas. Pastarąjį kartą į laidotuvių atviruką įdėjau 100 eurų. Primečiau, kad jei bent pusė laidotuvių dalyvių po tiek susimestų, mirusiojo šeimai bent laidotuvėms pinigų tikrai užtektų, o gal dar kiek liktų ir pragyventi po jų“, – mąsto Kristijonas.

REKLAMA

Šiaulietė Danutė pinigų į vokelį sako negailinti: velionio šeimai aukoja bent šimtą eurų. 

„Esame pensininkai, tad dažniausiai  miršta mūsų pensininkai draugai. Pensijos mažos, tai į vokelį šeimoms įdedam bent 100 eurų. Jei laidojam dar skurdžiau gyvenusį, dedame dar daugiau“, – dalijasi Danutė.

Etiketo ekspertas: aukoti nėra privaloma

Etiketo ekspertas Arminas Lydeka sako, kad einant į laidotuves mirusiojo artimiesiems dovanoti pinigų iš viso nėra privaloma. 

„Tai labiau yra pagalba laidotuves organizuojantiems asmenims. Net ir keli eurai yra gera auka, tad tikrai nėra jokio skirtumo, kiek paaukosite“, – sako A. Lydeka.

Ekspertas atkreipia dėmesį į tai, kad šarvojimo salėse dažnai būna aukų dėžutės, į kurias pinigus galima įmesti anonimiškai. Jei šarvojimo salėje tokios dėžutės nėra, auką reikėtų duoti patiems mirusiojo artimiausiems. 

„Mirusiojo artimieji paprastai sėdi arčiausiai jo, tai yra pirmoje eilėje. Jiems ir reikėtų auką paduoti. Prieiti, apsikabinti, paspausti ranką arba pabučiuoti ir pasakyti kelis užuojautos žodžius“, – pasakoja etiketo ekspertas.

Gėlės gali tapti našta

Laidojimo namų „Ramybė“ vadovas M. Gicevičius sako pastebintis besikeičiančią tendenciją: į laidotuves nešama mažiau gėlių. 

„Dažnas rūpinasi, kaip tas gėles pervežti, kaip rūpintis, kad nenuvystų, tai žmonės jau supranta ir neša mažiau. Kaip jau sakiau, geriau tuos pinigus įdeda į vokelį“, – kalba M. Gicevičius

Laidojimo namų „Anapilis“ vadovas M. Serčenka sako pastebintis panašius pasikeitimus. 

REKLAMA

„Gėlių žmonės neša mažiau, nes nenori apkrauti artimųjų. Dažnai nuperka vieną vainiką nuo šeimos ir viskas“, – komentuoja M. Serčenka.

Etiketo ekspertas A. Lydeka džiaugiasi tokiu besikeičiančiu žmonių mąstymu gėlių atžvilgiu.

„Visad norime atsinešti kuo daugiau gėlių, vainikų, tačiau taip elgtis nėra išmintinga. Derėtų nusipirkti vieną arba dvi gėles“, – sako A. Lydeka.

Jo teigimu, per didelis kiekis gėlių išties gali tapti našta. „Šalia visų rūpesčių suformuojam dar vieną rūpestį: organizuoti gėlių išvežimą“, – mintimis dalijasi ekspertas.

Rengtis geriausia šiomis spalvomis

Etiketo ekspertas A. Lydeka sako, kad ne ką mažiau svarbus dalykas, kurį reikia apgalvoti, yra apranga. „Rengtis reikėtų juoda, balta arba violetine spalvomis. Šios spalvos puikiai tinka ir dekoracijoms“, – komentuoja ekspertas.

Šermenyse, eksperto teigimu, būti reikėtų priklausomai nuo santykio su velioniu. „Reikėtų pabūti bent 15–20 minučių. Jei velionis buvo artimas, galima likti ir valandai ar dviems“, – sako A. Lydeka.


Rašyti komentarą...
N
Nebeišprotėkit
2020-09-19 09:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su tais vokeliais. Jeigu gali ir kiek gali, tiek ir įdeda. Suprantu, kai žmogus mirė dėl ligos, kurios gydymas tikrai pareikalavo didelių išlaidų arba netikėta tragiška mirtis, kai šeima skurdžiai gyvena-tada ir mažytė parama, tikrai mirusiojo šeimai paspirtis. Visais kitais atvejais mes nededam. Po tokių,,reklamuojamų stavkių" žmonės tuoj į laidotuves nebeis.
Atsakyti
-30

M
Meda
2020-09-19 05:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu velionis artimiesiems paliko didelį palikimą,o aš vos galą su galu suduriu,tai kodėl turėčiau aukoti.
Atsakyti
-23

N
Nu jo
2020-09-19 07:48:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ugne Paulauskaite, gal baikite visokius niekus rasinet.
Atsakyti
-21

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų