Rukloje karo tarnybą pradėjo apie 450 šauktinių

Rukloje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo virš 440 šauktinių, pirmadienį informavo Lietuvos kariuomenė.

Šauktiniai (nuotr. Giedrės Maksimovicz)

Kariai tarnaus Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kuopose bei Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Kariuomenės teigimu, daugiau nei pusė jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o kiti – į šaukiamųjų sąrašą patekę karo prievolininkai – išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka. Tik aštuoni šauktiniai tarnybą pradėjo privaloma tvarka.

Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra 14 merginų, iš kurių trys tarnybą atliks MPB „Geležinis vilkas“ štabo kuopose, o kitos 11 merginų – Vaidoto batalione.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą. Likusius šešis mėnesius jie žinias gilins padalinio sudėtyje.

Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Šiemet dar planuojama pašaukti keik daugiau nei 2 tūkst. kario prievolininkų.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atnaujinta 2015 metų pavasarį, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.


Rašyti komentarą...
R
Robotukas
2020-09-07 23:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai pasakyta, kad po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.... Kas nežino į rezervą patekę, privalėsite ir toliau sėkmingai paklusti ir kas 5 metus,
o gal ir anksčiau dalyvauti 3-4 savaičių pratybose, kol jums sukaks 60 metų arba turėsite invalidumą iki to laiko, arba baltą bilietą, nes kitaip jie nuo jūsų neatsikabins paprastai... Sėkmės jauni kareivėliai! Aišku jums tai niekas nepasakė, nes tada norinčiųjų skaičius ženkliai sumažėtų ir visi tik vengtų eiti tarnauti..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų