Lietuva baltarusiams tiesia pagalbos ranką: lengviau suteiks galimybę gyventi čia

Baltarusijos piliečiai galės lengviau atvykti gyventi į Lietuvą. Vidaus reikalų ministerija baltarusiams ketina pusmečiui išduoti nacionalinę vizą supaprastinta tvarka. 

Vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį tarpinstituciniame pasitarime sprendė, kaip supaprastinti baltarusių atvykimą į Lietuvą ir vizų išdavimo tvarką.

„Sutarėme, kad nacionalinė viza bus išduodama 6 mėnesiams supaprastinta tvarka ambasadoje, konsulinėje įstaigoje Gardine. Taip pat aukštąją kvalifikaciją turintys Baltarusijos piliečiai galės neatvykdami užsiregistruoti ministerijos „Migris“ sistemoje ir prašyti leidimo gyventi. 

Tas prašymas bus išnagrinėtas. Nereikia atvykti fiziškai, prašymas bus išnagrinėjamas nuotoliniu būdu“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Taip pat ministerija pritarė, kad iš Baltarusijos atvykstančios šeimos galėtų deklaruoti mažesnį savo pajamų kiekį nei įprastai.

„Taip pat lieka tie pagrindai, kuriais šiuo metu suteikiami leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvą. Tai yra – paprašyti politinio prieglobsčio ir ypatingais atvejais atvykti dėl humanitarinių priežasčių Vidaus reikalų ministerijos leidimu“, – sakė ministrė.

Baltarusiją jau ketvirtą savaitę krečia masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus, rodančius triuškinamą A. Lukašenkos pergalę. Vakarų šalys ir opozicija šiuos rinkimus laiko suklastotais.


Rašyti komentarą...
A
Algirdas
2020-09-03 15:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad Trojos arklio iš kaimyno neisileistų.
Atsakyti
0

t
tadas
2020-09-03 23:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
viena vista kudakavo "jusu namai - musu namai"... nutruko vadzios ir vel is pradzios.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų