Marija apie Covid-19 testą: štai, kaip viskas vyksta privačiai

Koronavirusui plintant Lietuvoje, vis daugiau gyventojų atlieka Covid-19 testus tiek gavę siuntimą iš karštosios Covid-19 linijos specialistų, tiek privačiai. Tačiau, kaip pasakoja tokį testą privačiai atlikusi vilnietė Marija (vardas ir pavardė redakcijai žinoma), ne testo atlikimas, bet baimė būti užsikrėtus ir užkrėtus draugus, o taip pat ir saviizoliacija yra gerokai nemalonesni potyriai. 

moteris, asociatyvi nuotr. (Nuotr. shutterstock)
117

„Grįžusi po ganėtinai didelio ir smagaus renginio Nidoje, kuris talpino ne vieną šimtą žmonių, buvau jau pasiryžusi pamiršti atostogas ir grįžti prie darbų, kai netikėtai sulaukiau žinios – kolegei nustatytas koronavirusas. Darbe mums buvo pasakyta tik tiek, kad dabar laukia netrumpas saviizoliacijos laikotarpis, o ir testus mums darytis bus būtina. Mano pačios paskutinis kontaktas su kolege buvo prieš savaitę – sako, kad jei pasireiškia simptomai, jie jau būtų spėję pasireikšti, nes dažniausiai tai įvyksta pirmosios savaitės metu.

Tiesa, nemokamų testų būtų reikėję laukti 3-4 dienas, o faktas, kad buvai ką tik grįžusi iš didžiulio renginio, apsilankiusi net keliuose prekybos centruose, bent 6 restoranuose ir keliose degalinėse, ir viską padariusi vien tik per savaitgalį, vertė mane galvoti, kad testą turėčiau pasidaryti kuo skubiau. Ne dėl savęs – dėl žmonių, su kuriais turėjau tikrai artimą kontaktą. Smagu, kad užsinorėjusi pasidaryti testą, labai greitai buvau nuraminta, nes viskas įvyko labai greitai – jau 10 valandą ryto žinojau, kad 14 val. privačioje klinikoje manęs laukia eilė koronaviruso testui", – pasakoja mergina.

REKLAMA

Ji prisiminė, kad atvykus į kliniką reikėjo palaukti už durų ir paskambinti nurodytu numeriu – tą ji ir padarė.

„Netrukus po to man buvo leista įeiti – greitai pasirašiau kelis dokumentus, o mane aptarnavęs personalas, kaip ir pridera, buvo nuo galvos iki kojų apsirengęs specialia apranga, kaukėmis. Tiesa, už testą, kurio atsakymus turėjau gauti per 24 valandas, sumokėjau ganėtinai didelę sumą – 75 eurus.

Klinikoje dirbo tik vienas kabinetas, į kurį ir buvau pakviesta testui. Jis tetruko minutę, ir nors buvo nei skausmingas, nei dar kažkoks baisus, ašaros vis dėlto ištryško – paprasčiausiai buvo nemalonu, kai į dvi šnerves sukiša ilgus pagaliukus, o vėliau tą patį pakartoja su gerkle. Raukytis, beje, negalima – tai trukdo atlikti testą gerai! Personalas buvo be galo malonus ir į klientus, matomai, žiūrėjo labai pagarbiai, o išeinant – šypsojosi. Jokios baimės čia nebuvo galima pajausti – atvirkščiai, tik ramybę", – prisiminė Marija.

Nors mergina sako, kad daugelis jai siūlė palaukti nemokamo testo, įkalbinėjo neiti jo atlikti privačiai, o vėliau klausė, ar mergina nesijaučia išmetusi pinigų į orą, ji sako tvirtai, kad nesigaili nė kiek, tai buvo vieni geriausiai išleistų pinigų.

„Kodėl? Nes atsakymą „neigiamas“, gavau greičiau, nei po 24 valandų, o ramybę, kurią jis man padovanojo, sunku net ir apibūdinti", – sako ji.

Visgi, mergina lieka saviizoliacijoje, kaip jai ir patarė sveikatos specialistai.

Naujausią informaciją apie COVID-19 Lietuvoje žiūrėkite:

Po artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga, izoliacija būtina namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimosi taisyklių privaloma griežtai laikytis visą izoliavimosi laikotarpį. 

REKLAMA

Būnant viešose vietose raginama vengti tiesioginio kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama, taip pat, jei įmanoma, rekomenduojama vengti masinių susibūrimų. Prioritetą patariama skirti veikloms atvirose erdvėse. 

Organizuojant didelę asmeninę šventę, esant galimybei, rekomenduojama ją nukelti. Kitu atveju, patariama apriboti dalyvių skaičių, užtikrinti, kad dalyvaujantiems asmenims nėra pasireiškusių kvėpavimo takų infekcijos požymių. Šventės dalyvių prašoma laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, rankų higienos bei saugaus atstumo. 

Keliautojams rekomenduojama atidėti nebūtinas vietines bei tarptautines keliones. Rengiantis kelionei, patariama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečioje šalyje, kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką grįžus į Lietuvą. Kelionės metu raginama vengti kontakto su sergančiais asmenimis, laikytis higienos, vartoti saugų maistą ir vandenį. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresni nei 65 metų žmonės yra labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Šių gyventojų grupių asmenims 

rekomenduojama užtikrinti kuo mažesnį kontaktą su kitais asmenimis, vengti masinio susibūrimo vietų, rūpintis higiena, jei įmanoma, pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos nuotoliniu būdu. 

Vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones viešose uždarose vietose (viešajame transporte, parduotuvėse, paslaugų gavimo vietose ir pan.), išskyrus atvejus, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Kaukės dėvėti nereikia sportuojant sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio bei pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas. Veido kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos jų dėvėti negali, ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatai. 

REKLAMA

(661 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Veido kaukes būtina užsidėti taip, kad jos pilnai dengtų burną ir nosį. Dėvint kaukę svarbu neliesti jos rankomis, o ją palietus ar nusiėmus, būtina nusiplauti rankas. Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudojus – išmesti. 

Įspėjame, jog už šių taisyklių pažeidimą asmenys gali būti traukiami į administracinę atsakomybę, o skiriama bauda gali siekti nuo 500 iki 1000 eurų. 

Išsamesnes rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso rasite ČIA.


Rašyti komentarą...
y
yyyyy
2020-08-15 13:50:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ką šituo straipsniu norima pasakyti????...kad darytume testus privačiai???Kaip jums patinka pusti miglą žmonėms į akis...
Atsakyti
-10

M
M
2020-08-15 13:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deda vis tas pačias nuotraukas iš kitų straipsnių.
Atsakyti
-4

P
Petras
2020-08-15 14:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad deda foto tai tiesa bet ir perka tipo sergancius kad tik sukurt baime ir cia tipo susirgau dave nestumo testa ir jau sergu uz pinigus kiek ji dar mals suda
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų