Karo tarnybą pradės beveik 1 tūkst. šauktinių patikslinta 13.40 val.

Šią savaitę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo kiek daugiau nei 650 šauktinių, antradienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Šauktiniai (nuotr. gr. Arnas Čemerka)

Šie šauktiniai tarnybą atliks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione, ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, Karinių jūrų pajėgų (KJP) Logistikos tarnybos Apsaugos kuopoje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Apie 260 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, maždaug 350 į šaukiamųjų sąrašą patekusių asmnenų išreiškė pirmumo teisę ir tik nedidelė dalis jaunuolių tarnybą pradėjo privaloma tvarka. Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra 21 mergina. Jos tarnaus Kęstučio ir Giedraičio artilerijos batalionuose.

Daugiausiai jaunuolių tarnybą atliks Kęstučio batalione, kuri į savo bendruomenę priima šeštąją šauktinių pamainą.

KJP, Giedraičio artilerijos ir Gedimino štabo batalionuose tarnausiantys šauktiniai bazinį kario kursą įveiks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, o vėliau specialisto ir kolektyvinis rengimas vyks tarnybos vietose pasirinktuose ar paskirtuose daliniuose.

Kariuomenės teigimu, šiemet į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą dar planuojama pašaukti apie 2,5 tūkst. karo prievolininkų, kurie tarnybos ir karinio rengimo pagrindų mokysis 14-oje Lietuvos kariuomenės dalinių.


Rašyti komentarą...
p
petro
2020-08-04 10:13:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai gaila jaunuolių , kuriuos stramužija nebuvo armijos kelis metus ir buvo gerai.
Atsakyti
-4

E
Elita
2020-08-06 13:50:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elita turi gynti Runkeliu vaikai
Atsakyti
0

K
Karma
2020-08-06 13:49:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargsai nevykeliai nei profesija kokia turi, nei issilavinima nevykeliai :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų