Vilniaus savivaldybėje viešbučiuose 14 dienų bus karantinuojami visi atskrendantys asmenys, praneša Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Savivaldybė tikrina visų atvykėlių temperatūrą, o pasireiškus simptomams išgabena juos greitąja pagalba į ligonines. Vis dėlto savivaldybė pripažįsta, kad dar kyla daug klausimų, kaip elgtis dėl laikinųjų ligoninių ar asmens apsaugos priemonių.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Nuo šiol visi iš užsienio grįžę ir koronaviruso simptomų neturintys asmenys privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose. Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai. Tai numatoma sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.

Karantinuoja visus

Kaip pasakojo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, visi į Lietuvą skrydžiais atvykstantys žmonės yra skenuojami termovizoriais, o pastebėjus galimus koronaviruso simptomus, tikrinami išsamiau.

„Jeigu pasirodo, kad temperatūra yra, tada pasodinami ir tikrinami simptomai, temperatūra kontaktiniais termometrais. Tuos žmones karantinuojame atskirai ir išvežame su greitąja medicinine pagalba. 

REKLAMA

Visus žmones pasitinka Visuomenės sveikatos centro specialistai, jie turi pildyti anketas. Kariškiai paduoda jiems informacinius lapelius apie vakar dienos įsakymą. Jie sugrupuojami, susodinami į autobusus ir vežami į paskirties vietą – viešbutį“, – antradienį žurnalistams kalbėjo P. Poderskis.

Jis patvirtino, kad dalis žmonių yra nepatenkinti tokia tvarka.

„Suprantame, kad tas sprendimas kelia įvairiausių klausimų. Kol kas priėmėme sprendimą karantinuoti viską, ką gauname, o po to aiškintis. <...> Nepasitenkinimo kyla nemažai, nes ne visi žino apie sprendimą. Mes stengiamės paaiškinti. Stengsimės pasirūpinti taip civilizuotai, kaip pavyks“, – sakė administracijos direktorius.

P. Poderskio teigimu, karantinas bus vykdomas 14 dienų.

„Kol kas 14 dienų. Septynios dienos vakar buvo kaip žodinis pasakymas. Mes pritartume, kad septynias dienas pabuvus daromas momentinis testas. Jeigu momentinis testas neigiamas, tada lauk“, – svarstė P. Poderskis.

Vis dėlto, anot administracijos direktoriaus, savivaldybei kyla daug klausimų ir neaiškumų, kaip elgtis tam tikrais klausimai dėl ligonių ar asmens apsaugos priemonių.

„Klausimas, ką daryti su tais, kurie dabar turi būti saviizoliacijoje, kurie grįžo anksčiau. Klausimas dėl laikinųjų ligoninių – reikia, nereikia, kada ten bus sprendimai dėl „Litexpo“ ir panašiai. Mes turime brėžinius prisimetę dėl tipinių pastatų, didelių ploto pritaikymo kaip ligoninėms. Daug neaiškumų su asmens apsaugos priemonėmis, mes nemažai nusipirkome, kai ką gavome, kai kas užstrigo. 

REKLAMA

Procese yra daug neaiškumų, kaip iš viso to vyniotis, kokia dabar yra stadija. Žmonės po truputį pradeda nerimauti. Nes pirmą savaitę dar buvo smagu, nauja, dabar nieko čia smagaus nebėra. Dabar prasideda pyktis, stresas didelis. Kaip visa tai tęsis, tokios situacijos tik blogės. Mums reikės daug pagalbos ir susitelkimo su visu šituo kovojant“, – sakė P. Poderskis.

Rūpinsis patalpomis ir parvežimu

Iki tol sugrįžusieji privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose. A. Verygos sprendimu, visoms sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie gyventojus, kuriems pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai ir kurie turi būti pervežami į savivaldybių parengtas patalpas.

Be to, nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybėms taip pat nurodyta pasirūpinti tinkamomis žmones izoliuoti patalpomis ir užtikrintų jų maitinimą. Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įpareigotas organizuoti minėtų patalpų apsaugą bei viešąją tvarką.

taip
2020-03-24 12:46:02
Kam reikėjo vežti, tegul būtų buvę ten kur išvažiavo atostogaut, žinojo apie virusą, bet vistiek lėkė,o dabar turim kentėt visi. Izoliuot 14 dienų ir tegul dar ačių sako, kad parvežė
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Donatas 2020-04-04 18:54:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi sugrizusieji PRIVALO susimoketi uz maista ir apgyvendinima! PRIVALO!. visos Lietuvos zmoniu netikrina, jiems nesiuncia nei lektuvu, bet jie netenka darbu, o siems neprotingiems valkatoms viskas suteikiama?! Tai baisu! Cia Lietuvoje dirbanciuju pinigai ir valdantieji neturi jokioss teises u svaityti valkatoms! juos tik i lukiske galima sodinti 14 paru ant duonos ir vandens, be to ir uz ta pati privalo susimoketi. tada nebenores jokiu Baliu. Normalus dirbantys kitose salyse zmones ten ir pasilieka ir nesiverzia i jokias keliones tokiu metu! Ir uz gydyma privalo susimoketi visi, kurie atkeliavo , bet cia nedirba. Kitaip zmones prades tokius patys mokyti. Teisingumas privalo buti!   ATSAKYTI
Carienė 2020-03-25 18:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekaip nesuprantu valdžios sprendimo priimti iš užsienio grįžtančius, negi esame tokie turtingi, kad galime gydyti žmones, kurie net mokesčių Lietuvoje nemokėjo. O dabar už mūsų visų pinigus bus apgyvendinami, maitinami, jei reikės gydomi. O vietiniu atžvilgiu tai į darbą negali eiti - prastova. Patys žinome koks atlygis už prastovą, iš ko gyvensime?    ATSAKYTI
Piktas pilietis 2020-03-24 21:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet ar jus girdejote ju priekaistus, kad jie matai suspausti gyvena be vandens be maisto..man jau bloga, kiek galima, kaip isvaziuot pirmi, o dabar zmogiskumo nori. O kur buvo ju zmogiskumas kai atostogas vare. As apsalusi tu idiotu kuriems si situacija atrodo juokinga negi mes gyvename sioje salyje kur vien tik idiotai gyvena. Ir tik apie savo uzpakali galvojantys.    ATSAKYTI
Jurgita 2020-03-25 11:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pritariu su tavo mintimi. Dar atsiranda tokių, kurie gabenami iš Balio klausia koks veganiškas maistas bus.  
Jurgita 2020-03-25 11:36:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pritariu su tavo mintimi. Dar atsiranda tokių, kurie gabenami iš Balio klausia koks veganiškas maistas bus.  
Pilietis 2020-04-04 18:58:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiskai pritariu. O tokiems, besiskundziantiems del veganisko maisto, tereikia pasodinti i Lukiskes ant duonos ir vandens. Koks izulumas, koks egoizmas. Valkatos! Butu gerai suzinoti viesai ju pavardes!  
xxL 2020-03-24 16:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl visų "turistų" ir tarakonų vežamų keltais, traukiniais, lėktuvais nuo pat pirmųjų dienų nevežė į karantino zonas, bet užpildžius popierėlį leido šlaistytis po visą Lietuvą? Juk visi pirmieji atvejai buvo įvežtiniai. Jei tai vyko Verygos nurodymu tai jam turėtų būti kalėjimas už Tautos genocidą ir nesvarbu ar jis tai darė per savo kvailumą ar dėl pasipūtimo ar vykdydamas kažkieno užduotį.   ATSAKYTI
As 2020-03-24 15:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko nepatenkinti, pyksta? Jau vasari sake niekur nrvaziuoti, buvo pofig, tai tegul dabar sedi karantine. Nors as isvis neisiliaisciau atgal.   ATSAKYTI
Amy 2020-03-24 14:42:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei išsiskyrėte su savo meiluže ar vyru ir norite greito susitaikymo, susisiekite su dr. Ajayi galingu rašybos keitikliu „WhatsApp“ +2347084887094 arba el. paštu: [email protected] jis yra protėvių talentingas žmogus, turintis didelę antgamtinę galią, nes jis man padeda. sugrąžink mano vyrui po 9 mėnesių išsiskyrimo su savo galiomis.   ATSAKYTI
Darius 2020-03-24 14:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Litexpo rumai,tenai daug vietos.   ATSAKYTI
Lt 2020-03-24 14:10:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagaliau ,,dašilo,, valdžiai kai jau 200 žmonių atvežė virusą. Valžia neryžtinga, aiškumo trūksta. Dar prieš dvi savaites galėjo vyriausybė per visas žiniasklaidos priemones paskelbti jog nuo tada ir tada lausim sugryžtant, pavėluosite karantinuosime angare. Viskas vėluojama. Žmonės pagalvokite apie tuos nuteistuosius kurie kali vienutėse tai ta dabartinė izoliacija mums turi būti juokinga ypač kurie gyvena name ant kokio 10 arų sklypo, butuose psichologiškai sunku, bet ką padarysi. Karantinas ilgai neturėtų tęstis, nes gyvenimas turės eiti sava vaga toliau. Tiesa, per langą parkuose pastebėjau pilną garbaus amžiaus piliečių, paauglių žaidžiančių krepšinį. Galvoju gal su tokia gaunama senatvės pensija jiems tas pats. Gautų pensijas europietiškas oi kaip tada gyvent norėtų.   ATSAKYTI
M 2020-03-24 13:59:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip gali būti izoliuojami sveiki kartu su lengva forma sergančiais savivaldybės patalpose,?Jei žmogus turi savo laisvą gyvenamą plotą tai manau namuose yra saugiau.Juk ne visi sugrįžę nesilaiko karantino,ir kiti saugo save ir kitus.   ATSAKYTI
Rasa 2020-03-24 14:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip perskaityt jo mintis, ar laikysis saiizoliacijos, visi gražiai šneka, o paskui valkiojasi visur. Seniai reikėjo neneįleist nė vieno. Kur dirbo, ten tegul riogso.   
xxL 2020-03-24 16:44:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ko jie čia visi plūsta? Staiga po 20 metų Lietuvą pamilo?  
KLAIPEDA 2020-03-24 13:48:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip Klaipedoi?   ATSAKYTI
Irena 2020-03-24 13:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keista kodėl maitimas iš valstybės jiems skirtas, tegul maitina, bet tegul ir patys moka iš savo kišenės, nes vistiek būtų namie reikėję maitintis, kažkokia nesąmonė gaunasi    ATSAKYTI
Indrė 2020-03-24 13:45:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip praplausi pinigus? Žalios rodyklės, auksiniai šaukštai tai irgi pinigų plovimo schemos   
Regina 2020-03-24 13:33:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai geras sprendimas, nors kiek ir pavėluotas   ATSAKYTI
xxL 2020-03-24 16:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienintelis teisingas sprendimas, bet visiškai pavėluotas. Patylėsiu apie karbauskininkų sprendimą parsivežti emigrantus ir juos pirmumo tvarka gydyti.  
Pamąstymui 2020-03-24 13:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
jo dabar prasidės, bendram katile nesergantis ar lengvai sergantis, užsikrės greičiau, nuo labiau sergančio, čia ne geriausia išeitis.   ATSAKYTI
xxL 2020-03-24 16:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Niekas čia jų nekvietė ir neprašė. Jei taip Lietuvą myli tai galėjo prieš 5 metus sugrįžti, o ne bėgti kaip tarakonai. Bėgo iš pandemijos ir ją atsivežė bei užkrėtė kitus. Toks gyvenimas.  
Patriotas LIETUVIS. 2020-03-24 13:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Šaudit be gailečio kuri grišta kad kitiem praeitu noras grišti i Lietuva,juk pabego tai ko dabar grišta?   ATSAKYTI
2020-03-24 14:41:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu nejuokink papugu patriotas tu sušiktas. Sedi ten komiam kaime sutriošes pensininkas ir rašai nesamones čia  
xxL -> Aš 2020-03-24 16:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sušiktas emigrantas tikrai galėtų patylėti. Patriotas neteisus - šaudyti žmonių negalima, tačiau diskriminuoti Lietuvos gyventojų jų vietą užleidžiant be eilės emigrantams yra nusikaltimas. iki šiol nesuprantu kodėl valdžiažmogiai organizavo emigrantų kurie nereikalingi nei ten nei čia atvykimą? išvyko patys ir savo noru, o kai šikna pradėjo emigrantams svilti tai jau Lietuvos pasu mojuoja ir juos reikia skubiai gelbėti? Dviguba pilietybė yra nonsensas - kur mokesčius moki ten ir gyvenk, gydykis ir numirk.  
trk 2020-03-24 13:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas apmokes maitinima ir gyvenima   ATSAKYTI
xxL 2020-03-24 16:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tie kas Lietuvoje gyvena, dirba ir mokesčius moka.  
Irena 2020-03-24 13:12:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keista kodėl maitimas iš valstybės jiems skirtas, tegul maitina, bet tegul ir patys moka iš savo kišenės, nes vistiek būtų namie reikėję maitintis, kažkokia nesąmonė gaunasi   ATSAKYTI
Regina 2020-03-24 13:34:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai  
Indrė 2020-03-24 13:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip praplausi pinigus? Žalios rodyklės, auksiniai šaukštai tai irgi pinigų plovimo schemos  
Namie 2020-03-24 14:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo, namie reiketu maitintis. Bet namie ir maista pagaminti galima, ar ne? Ir drabuzius isskalbti, ir daug ko.   
As 2020-03-24 13:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo 16 kovo reikėjo taip daryti nes ira tokiu kure gryzo iš Švedijos ir vietoj karantino sugeba apvažiuoti net 2 seniūnijas kad tik pagerbti.    ATSAKYTI
Taip 2020-03-24 12:59:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tai ne poderskis o kipisas-panikos skleiejas? O tokiu daug salyje yra kurie savo liezuviu lyg rykste plaka beleka.   ATSAKYTI
Taip 2020-03-24 12:59:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tai ne poderskis o kipisas-panikos skleiejas? O tokiu daug salyje yra kurie savo liezuviu lyg rykste plaka beleka.   ATSAKYTI
!!! 2020-03-24 12:57:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdžia rūpinasi tik atskridusiųjų išlikimu juos izoliuodama nuo vietinių.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Radiniai pajūrio miškuose supykdė girininkus: gali būti susiję su Alytaus gaisru (nuotr. stop kadras)
Praėjusį rudenį įvykęs gaisras padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ nepaskatino valdžios institucijų parengti teisės aktus, kurie pažabotų fiktyvų padangų perdirbimą bei ...
Greitaeigis kateris „Raketa“ (nuotr. stop kadras)
Legendinis greitaeigis kateris „Raketa“ jau ruošiasi pirmajai oficialiai kelionei iš Kauno į Nidą. Nors kelionės planuotos dar pernai, biurokratines kliūtis pavyko ...
Margarita nori kūdikį auginti namuose, bet jos neišleidžia iš krizių centro: mergina dar nebaigė mokyklos (nuotr. stop kadras)
Kaip padėti šeimoms, kuriose smurtaujama, valdininkai sunkiai besugalvoja. Tęsiasi kūdikių žūtys dėl nepriežiūros, nemažėja ir fizinio smurto šeimose. Valdininkai skundžiasi, ...
Policija (nuotr. stop kadras)
Mažeikių rajone nužudyto pareigūno istorija supurtys visą šalies policijos sistemą. Bus atliekamas Telšių apskrities komisariato auditas, visi kontroliuojantys pareigūnai ...
 A. Paulauskas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Paskelbus skandalingus įtarimus politikai ėmė komentuoti ir jau ieško galimų kaltininkų. Ar šis skandalas parodys užkulisinius bankų – ir net tik bankų – interesus? Apie tai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų