Besiskundžiantiems dėl didelių eilių pas gydytojus šie siūlo pacientams visų pirma atsigręžti į save. Tiek gydytojai, tiek poliklinikų vadovai sutartinai pabrėžia, kad užsiregistravę pas specialistą, tačiau negalėdami atvykti ir to neatšaukę asmenys dirbtinai išpučia eiles taip iš kitų atimdami brangaus vizito pas gydytoją laiką. Nors  atšaukti vizitą įpareigoja jau trejus metus galiojantis įstatymas, dar kone 10–15 procentų nesivargina to daryti.

(nuotr. TV3)

(nuotr. TV3)

Nors oficialios statistikos, kiek yra tokių nepranešančiųjų apie vizitus, šalies mastu nėra, poliklinikų vadovai neslepia, kad tai vis dar išlieka problema.  

Anot Kauno miesto poliklinikos vadovo Pauliaus Kibišos, bėda ne tik ta, kad žmonės nepraneša negalėdami atvykti, bet ir vienu metu užsiregistruoja ne pas vieną specialistą.

„Dažnai ne tik neatšaukia vizito negalėdami atvykti, bet ir užsiregistruoja pas keletą tos pačios specialybės gydytojų, tačiau nueina tik pas vieną. Taigi taip kiti laikai lieka tušti. Be to, galima pastebėti, jog kuo toliau laike užsiregistruoja pacientai, tuo mažesnė tikimybė, kad jie apskritai pasirodys pas gydytoją“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad dirbtinai eiles išpučia ir tai, kad pacientai nori patekti pas konkretų gydytoją, pavyzdžiui, kokį populiarų oftalmologą ar neurologą.

„Šiuo metu tai nėra reglamentuojama ir eilės atrodo gerokai didesnės, nei iš tikrųjų turėtų būti“, – pabrėžė pašnekovas.

poliklinika, skubi pagalba (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)

poliklinika, skubi pagalba (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)

Poliklinikos vadovo pateiktais duomenimis, per antrą praėjusių metų pusmetį iš užsiregistravusių neatvyko 15,4 proc.

„Kitaip tariant, galėjome priimti 103 780-čia pacientų daugiau ir taip sutrumpinti eiles. Nesiregistravusių atvyko 32,1 proc., t. y. 268 895-iais pacientais prailgėjo gyvos eilės prie kabinetų durų, jie buvo konsultuoti kitų pacientų priėmimo laiko sąskaita.   

Praėjusių metų pradžioje nesiregistravusių priimdavome apie 40 proc., tai stipriai kėlė medicinos darbuotojų darbo krūvį bei pacientų įtampą. Tačiau rūpindamiesi poliklinikos pacientais, darbuotojais ir gydymo kokybe, pradėjome edukacinę akciją. Per pusmetį tokių pacientų sumažėjo penktadaliu, tai – jau visai neblogas rezultatas“, – pasakojo P. Kibiša.

Panašius skaičius pateikė ir portalo tv3.lt kalbintas Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

„Nors pacientai ir tampa drausmingesni, tai vis dar išlieka problema. Praeitais metais tokių neatvykusių užsiregistravusių vidutiniškai buvo apie 10 procentų. Tai yra dideli skaičiai, nes jei bendrai apsilankymų poliklinikoje yra 1 400 000, tai iš jų beveik 140 tūkst. užsiregistravę neatvyko.

Be abejo, bandome tai spręsti primindami apie vizitus pas specialistus SMS žinute, paaiškinti, kad taip pabloginamas prieinamumas pas gydytojus kitiems ir taip dirbtinai sudaromo seilės“, – pastebėjo jis.

REKLAMA

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovės pavaduotojos Jurgitos Sejonienės pastebėjimu, netrūksta ir savo užrašymų lentelėmis pasidalinančių medikų, kur kitą kartą neatvykstantys pacientai sudaro net 30 procentų viso tos dienos pacientų srauto.

Simbolinis mokestis drausmintų?

Medikai pabrėžia, kad visame pasaulyje taikoma tokia praktika, kad neatvykstantys pacientai turi apie tai pranešti iš anksto. Juo labiau kad tai įpareigoja ir Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas.

Jame nurodoma, kad pacientas, užsiregistravęs planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti, tačiau negalintis atvykti nustatytu laiku, privalo apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki numatomo paslaugos gavimo laiko pradžios. 

Kadangi daugelis žmonių tokio įpareigojimo nepaiso, vis yra pasvarstoma apie pacientų drausminimą, pavyzdžiui, simbolinį vizito mokestį, kuris neatvykus pas gydytoją grąžinamas nebūtų.

Štai kaimyninėje Latvijoje tokia tvarka jau galiojanti 20 metų. Šeimos gydytojo konsultacija ten kainuoja apie 1,5 euro, specialisto – virš 4 eurų. Už vizitą pas gydytoją specialistą dėl ambulatorinio gydymo suaugusieji moka nuo 4,27 iki 35,57 eurų, viena diena ligoninėje kainuoja 10 eurų. Už papildomai atliktus diagnostinius tyrimus tenka sumokėti nuo 14,23 iki 35,57 eurų.

Ligoninė

Ligoninė

„Taip, Latvijoje nemažai tų mokesčių yra, žmonės supranta, kad nepranešdami ir neatšaukdami vizito skriaudžia tiek save, tiek kitus.

REKLAMA

Šiaip pas mus pas šeimos gydytoją patekti yra paprasčiau, ten eilės dinamiškesnės, tačiau didelė problema – ilgos eilės pas specialistus“, – sakė J. Sejonienė.

P. Kibišos pastebėjimu, daugelyje šalių yra normalu susimokėti už tokius dalykus, o tai, kad mes turime laisvę pasirinkti specialistą, atsisuka kitu galu.

„Pavyzdžiui, daugelyje kitų šalių tu negali pasirinkti specialisto, tiesiog registruojiesi pas tą, kuris yra arčiausiai laisvas. Jei nori patekti pas konkretų specialistą, arba turi susimokėti, arba kreiptis į privačią kliniką. Be abejo, tai yra privalumas, kad gali pasirinkti konkretų specialistą, bet, kita vertus, tai yra prabanga ir leidžia dirbtinai padidinti eiles“, – kalbėjo Kauno poliklinikos vadovas.

Jo pastebėjimu, nedaug yra šalių, kur mokėti visai nereikėtų.

„Kai kuriose Skandinavijos šalyse, kurias neretai laikome pavyzdžiu, yra numatytas tam tikras nemokamų apsilankymų skaičius, kiek gali patekti pas savo šeimos gydytoją. Tai būtų 4–5 apsilankymai, o jei yra poreikis dažniau, turi susimokėti. Yra taikomos įvairios praktikos pasaulyje, bet jei pas mus būtų mėginama įvesti panašią tvarką, matyt, būtų apkaltinti itin nepopuliariais sprendimais“, – svarstė P. Kibiša.

Komentuodamas situaciją jis ją kartu palygino su kitas paslaugas teikiančių specialistų darbu.

„Juk nesugalvojame neužsiregistravę ateiti pas kirpėją. O kodėl pas gydytoją veržiamės? Taip pat jei kelis kartus užsiregistruosi pas kirpėją ar makiažo meistrą ir neatvyksti, kitą kartą tavęs paprasčiausiai neregistruos. O kodėl gydytojai turėtų elgtis kitaip?“ – palygino Kauno poliklinikos vadovas.

REKLAMA

Nestinga vertinančių skeptiškai

Vis dėlto svarstymams apmokestinti vizitus pas gydytoją pritartų ne visi. K. Štaro nuomone, toks būdas drausminti pacientus būtų sudėtingai įgyvendinamas sprendimas.

„Norint surinkti tą simbolinį mokestį jį reiktų administruoti, o tai būtų papildomos išlaidos. Labai tikimės, kada pagaliau atsiras nacionalinė pacientų registravimo sistema, kur paprasčiausiai pacientui neleistų kažkur kitur registruotis, jei jau turi vieną vizitą. Reikia kalbėti, auklėti pacientus“, – nuomonę dėstė pašnekovas.

Skeptiškos nuomonės dėl tokių mokesčių įvedimo laikėsi ir VU Medicinos fakulteto profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

„Esu labai skeptiškas dėl įvairių mokesčių. Labai sunku pasakyti, ar įstaigos iš to turėtų kokios ekonominės naudos, o administravimas tik būtų dar papildoma našta. Čia reikėtų sistemiškai ieškoti sprendimų. Galbūt valstybė gali galvoti apie papildomą sveikatos draudimą, nes kitos šalys plačiau jį taiko.

prof. Vytautas Kasiulevičius

prof. Vytautas Kasiulevičius

Tačiau latviška sistema anaiptol nėra jokia panacėja, ji labai kritikuojama, nes jos rodikliai nėra geri. Sveikatos paslaugų prieinamumas yra vienas svarbiausių sveikatos priežiūros tikslų, todėl mūsų veiksmai neturėtų jokiu būdu jo mažinti“, – kalbėjo profesorius.

Jo pastebėjimu, kalbant apie tokį mokestį dažniausiai omenyje turimi tie atvejai, kai yra piktnaudžiaujama sveikatos priežiūros sistema ir tokiu būdu atimamas kitų pacientų laikas.  

„Tokių asmenų atranka konsultacijai būtų labai svarbi ir reikšminga valstybės institucijai. Nes labai gali būti, kad vadinamieji piktnaudžiautojai sveikatos paslaugomis išnaudoja labai nemažą dalį resursų, o kiti, kuriems reikalinga pagalba, turi laukti eilėje ir nepatenka. Taigi srautų valdymas būtų svarbus elementais, bet kaip tai derinti su finansiniais momentais, šiandien būtų išties sudėtinga atsakyti“, – sakė V. Kasiulevičius.

REKLAMA

Visgi, savo ruožtu profesorius atkreipė dėmesį į naują tyrimą, kuris atskleidė kitą problemą. Pasirodo, kad neatvykstantys pacientai atsiduria didesnėje rizikos grupėje susidurti su sveikatos bėdomis.

„Dėl fizinių negalavimų ši rizika didesnė tris kartus, o dėl psichinių – net aštuonis, nei tų, kurie lankosi ,,tvarkingai". Kitas svarbus momentas – kuo daugiau pacientas turi lėtinių ligų, tuo dažnesni ,,neatvykimai" pas gydytoją užsiregistravus“, – pridūrė gydytojas. 

Ministerija: viską spręstų informacinė sistema

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės teigimu, problemos mastą įvertinti ir ją  spręsti būtų galima, kai visos gydymo įstaigos prisijungs prie Išankstinės pacientų registravimo sistemos.

„Planuojama, kad ši sistema visu pajėgumu veiks jau šiemet. Kad tokių atvejų būtų kuo mažiau ir vietoj neatvykstančio vieno paciento būtų galima priimti kitą, gydymo įstaigos imasi prevencinių priemonių – apie vizitus primena el. paštu, SMS žinutėmis ir pan. Tokiais atvejais pacientams lengviau ir pranešti apie neatvykimą – tiesiog atsakyti į žinutę.

Be to, plėtojantis IPR sistemai mažėja galimybių pacientams registruotis vizitams pas keletą tos pačios specializacijos gydytojų-specialistų, o vėliau, pasirinkus vieną jų, pas kitus nebeatvykti“, – rašoma portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme.

Tačiau kartu priduriama, kad neatvykstančių pacientų skaičius nėra toks didelis, kad būtų taikomos kokios nors sankcijos, pvz., baudos.

„Tiesa, tokia galimybė buvo svarstyta, tačiau nuspręsta, kad tam nėra būtinybės. Juolab kad, kaip minėta, imtasi kitų veiksmingų priemonių tokiems atvejams mažinti, o ir pacientai tampa sąmoningesni, labiau tausoja savo ir medikų laiką, tad tikimasi, kad šios problemos netrukus neliks“, – informavo ministerija.

Stasius
2020-01-06 19:09:05
Buna ,kad gydytojas veluoja,bet pacientai patys daro sumaisti ,ateina .kada nori ,nors talone aiskiai parasyta valandos,ir dar nepatenkinti ,kodel reikia laukti,sudaro savo eile ,kada ateje ,otaip neturetu buti,pavelavai tai ir sedek iki galo ,Jei negali ateiti,tai ne miske gyveni,kas nors kitas gali pranesti ,pasibaigtu tokios dirbtines bedos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonukas ir Gretute 2020-01-10 20:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ka?Mama 74 metu vos paeina pralauke puse metu pas specialista,kuris tik vaistu israse,net nepaziurejas i jos kojas! sako jum reik pas kita specialista kur vel dabar bus tik balandzio men,o eitu uz pinigus tai ne tik kojas paziuretu.Parsidaveliai,prisiekia Hipokrato priesaika siknon viskas eina niekam neidomus yra senas sergantis zmogus.Kitas atvejis,zmogus be kojos jau metai laiko,o jie vis stato 100 kartu i komisijas del invalidumo. Nezinau ka veikia sveikatos ministerija?!Uz ka zmones visa gyvenima dirbo ir mokejo valstybei ,kad siandien stumdo vienas nuo kito kaip sunis!   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suomijoje 50 eur. saskaita pacientas gauna pastu, jei neateina pas gydytoja. Ir lietuvoj galetu issiusti bent 10 eur., greit prades atsaukinet laikus jei nebus poreikio ateiti...    ATSAKYTI
Paciantas 2020-01-07 22:31:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad negalima prisiskambinti ..
   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:19:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kaip uzsiregiatruot pavyko?   
žąsinas 2020-01-07 14:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Komentarai po tokiais straipsniais rodo, kiek daug LT yra paranojikų, neišsilavinusių, tamsių individų...gėda!   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:22:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne tik LT, visur taip, ko cia stebies? Paranojikas serga, neissilavines gal kokiam kaime uzaugo, ar siaip aplinkoj kur ant mokyklos visiem px. Vistiek zmones, man tai fainai paskaityt ka ivairus zmones galvoja. Pasijuoki kartais, kartais ka ir idomaus pasako ar ko nezinojai.   
Rosita 2020-01-07 11:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, nemokama sąnario echoskopija po 4 savaičių, mokama- ryt. 30 euro. Kodėl, klausiu. Todėl, atsako, kad mokamų talonų daugiau, o nemokamų mažiau sudėta. Dar klausimas, jei pensija 330 euro ( tokia mano galbūt bus po n metų),arba alga 600,vaikai 2 namie, ar lengva 30 euro iš piniginės ištraukt, sumokėjus kasmėnesinius mokesčius, susipažinus su kainomis parduotuvėse? Prie tam, taigi nemenką tarifą kas mėnesį nuskaičiuoja tėvynės, sveikatos ir pensijos labui. O gydytojas dirba daugiau ten, kur jam daugiau ir moka. Dėl to VšĮ ligoninėj ar poliklinikoj jis dirba 0,1 etato krūviu,o UAB kvadralita ar sveikatamusuturtas- 1,9 etato. Todėl gi, brangieji tikra to žodžio prasme pacientai, į klinikas ar poliklinikas nemokamai konsultuotis pateksim po mėnesio ar 2. Ir nelaukia pagerėjimo, nes jo nebus. Amen.   ATSAKYTI
. 2020-01-07 16:02:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Amerikoj uz pasivazinejima greitaja sumoki 1000 doleriu ir jiems neidomu ar tu dirbi ar ne, 30 euru cia tikrai nera daug, o jei nenori moket, tai ir lauki, paprasta. ir galima dekot butent tokiems zmonems, apie kuriuos rasoma straipsnyje.  
Ale 2020-01-06 19:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ką veikia Seimo sveikatos komitetas ,jei Veryga nesugeba taisyti padėtį? Ar seimas dar užimtas savais kivirčais?   ATSAKYTI
Tikras atvejis 2020-01-06 19:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Motina pas neurologa buvo uzrasyta po 3 men. Nesulauke. Po 2 men ji numire. Ar tai pateisinama priezastis neatvykti?   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:03:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta. Bet laika vistiek reik atsaukt.   
Danutė 2020-01-06 19:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Patys sau prieštarauja, skaičiuoja kaip priežastį užsirašius ir neatvykus ir giriasi papildomai priimamų neužsirašiusių, o matematikos neatlieka, gal dauguma gydytojų dirba daug, bet yra ir tokių, kur naudojasi savo padėtimi, o pensininkas tai iš vis ne žmogus...   ATSAKYTI
Vilnietis 2020-01-06 19:09:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Netikekit gydytoju skleidziamu melu. Atsiseskit, bet kokioje poliklinikoje prie okulisto kabineto. Stebekite, kas ten uzeina. Pacientu beveik niekados nepamatysit. O juk darbuotojas ten gauna atlyginima, o uz ka? O dabar pabandykit uzsiregistruoti pas okulista. Suzinosit, kad artimiausiu 3 men begyje numereliu nera. Ar tikrai jus tikit, kad eiles kuria pacientai? O su kitais gydytojais kitaip?   ATSAKYTI
Stasius 2020-01-06 19:09:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Buna ,kad gydytojas veluoja,bet pacientai patys daro sumaisti ,ateina .kada nori ,nors talone aiskiai parasyta valandos,ir dar nepatenkinti ,kodel reikia laukti,sudaro savo eile ,kada ateje ,otaip neturetu buti,pavelavai tai ir sedek iki galo ,Jei negali ateiti,tai ne miske gyveni,kas nors kitas gali pranesti ,pasibaigtu tokios dirbtines bedos.
   ATSAKYTI
Toli 2020-01-06 19:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Paskaičius tas direktorių kalbas tai išvada viena - arba jiems proto trūksta, arba tautiečius kvailiais laiko. Kaip galima vizitą pas gydytoją lyginti su ėjimu pas kirpėją - nuo to kad nenusikirps nei numirs, nei invalidu liks, be to ligos žmogus juk neplanuoja iš anksto. O jei 'talonėlį' apsilankymui gauna tik po dviejų mėnesių, ligotas žmogus ir užmiršti, supainioti datą gali. Daktarai tik džiaugiasi jei kas neateina, nes ir taip krūviai nežmoniški, nieko nespėja jie, eilės prie kabinetų. Iki skandinavų dar mums oi kaip toli, ir kažkodėl juos prisimena kai baudas užsimano dėti, tai tegu pirma tokią gerovę žmonėms sukuria, algas skandinaviškas moka - apie tai kažkodėl užmiršta mūsų ponai vadovai.   ATSAKYTI
asilas 2020-01-07 14:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nusisneki. Yra tokiu gyd. istaigu, kur gyd. moka uz konsultacijas, o ne darbo val.  
J.N 2020-01-06 19:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Juk visi dirbantys ir taip mokam socialinį draudimą tai kodėl dar turėtume papildomai mokėti už apsilankymą pas specialistą kai mokam tai pastoviai kiekvieną mėnesį nesvarbu sergam ar ne?!?   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Daugiau pinigu surinks, pasamdys dar viena gydytoja  
ww 2020-01-06 18:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kodel atvykus talone nurodytu laiku tenka maziausia laukti valanda,   ATSAKYTI
Justas 2020-01-07 03:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O todėl kad pažįstami ir draugai be eilės eina.O tu paprastas durneli sėdi su talonu ir sedek .Sakyt nieko negali nes įžeisi gydytoją paskui bus pikta  
Saule 2020-01-07 08:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tidėl,kad atsiranda pritingesni už Jus ir nesiregistravę,garsiai rėkdami registratūroje patenka be eiles ir išnaudoja Jums skirtà laikà ir dar garsiai rékia kad negali patekti .  
Jonas 2020-01-06 18:29:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Rajonų poliklinikose gydytojai į darbą dažnai vėluoja valandą ir daugiau. Tam laikui net neregistruojami pacientai. O galima juk priimti 2-3 žmones. Administracijos tai toleruoja ir tai tapę tarsi norma. Dėl to sutrinka ligonių priėmimo laikas, susidaro dar didesnės eilės.    ATSAKYTI
asas 2020-01-06 20:02:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na reikia suprasti,kiaulikes paserti,vistukus palesinti,vaikus isleisti mokyklon,tai ir veluoja.  
as 2020-01-06 17:47:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
ir vel kalciausi pacientai.Poliklinikos nesugeba organizuot savo darbu,tai kalti ligoniai.uzsidarykit ir perskaitykit savo svaiciojimus, jei nieko nesuprasite, kreikites i specialistus, kad jums isaiskintu jusu kuriniu nelogiskumus   ATSAKYTI
Kaunietis 2020-01-06 17:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pucia migla :). Uzsiregistruoji pas specialista, prieina eile po 2 menesiu ir pranesa kad registruokis is naujo. Nes nepriims specialistas. Tai gal patys turetu pasiulyt kita laika o ne vel ligoniui medzioti talona nezinia kuriam laikui.    ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:09:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesa  
Tata 2020-01-06 17:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Klausimas toks jei pas specialista poliklinikoj reikia laukti apie menesi tai kodėl pas ta pati specialista privačiai lauki savaite ar mažiau kas čia vyksta.   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei "poliklinika" privati imone, tai visi laikai mokami, bet kadangi nesurenka pakankamai pacientu, pasitaso sutarti su kazkuo, sakykim ligoniu kasom, ir pasidaro koki trecdali laiku "nemokamu", tai yra, vizitus kompensuoja ligoniu kasos. Kaina mazesne nei priimti pacientu privaciai, bet geriau nei sedet dykai. Ir eiles miesto poliklinikoj sumazeja. Miestui priklausancioj poliklinikoj viskas turetu buti nemokama.   
nu 2020-01-06 17:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesamone...nera nei 3 milijonu gyv...o tokios eiles ..ko anksciau nebudavo taip baisiai ...tipo visi tik ir trinas pas tuos daktarus,taip iseina   ATSAKYTI
M 2020-01-08 15:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tame ir beda. Kiti pastoviai eina. Negali ju kaltint, gal tikrai su sveikata negerai. Bet profilaktika tai tikrai reiktu stiprint...   
kreipkites 2020-01-06 17:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pas mera-poliklinikos priklauso savivaldybems   ATSAKYTI
Neziniukas 2020-01-06 17:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mes papildomia norim siauliuos pas tramatologo kiek paskambini tiek negauni talonu o zinau kas per draugus gauna tai kur tiesa    ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Sostinės centre suliepsnojo 30 Laisvės laužų (nuotr. Organizatorių)
Gedimino prospekte Vasario 16-ąją suliepsnojo 30 Laisvės laužų, skamba dainos ir plevėsuoja trispalvės. Pastaruosius kelerius metus jau tapo gražia tradicija – ...
fenotipologas Giedrius Švetkauskas „Power Hit Radio“  (nuotr. stop kadras)
„Power Hit Radio“ svečias – Giedrius Švetkauskas, fenotipologas iš vivapersona.lt. Jis papasakojo, ką mato iš žmonių veidų, kas yra fenotipologija ir pokalbio metu aptarė ...
Pavasaris mieste Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Lietuvoje ateinančią naktį negausaus lietaus debesys pasklis po daugelį šalies rajonų. Pietvakarių, vakarų vėjas stiprės dar labiau, gūsiai sieks 15-20 m/s. Naktis bus šilta – ...
Daugiabutis (nuotr. stop kadras)
Didžiuosiuose šalies miestuose vienas po kito dygsta viešbučiai, apartamentai ar kūrybinės dirbtuvės. Tačiau vėliau šios negyvenamos patalpos žmonėms parduodamos kaip butai. ...
Poetas Kęstutis Navakas (nuotr. Fotodiena/Pauliaus Peleckio)
Eidamas 56-uosius metus sekmadienį mirė poetas Kęstutis Navakas. Tai BNS patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Kęstutis Navakas ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų