Po publikacijos apie tai, kaip po rankos lūžio keli mėnesiai panevėžietei Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tapo pragaru, į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi dar viena su panašia situacija šioje įstaigoje susidūrusi moteris. 

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Regina (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) pasakojo, kad neseniai lygiai tą patį, kas aprašyta kitoje istorijoje, išgyveno patyrusi padikaulio lūžį. Moteris kreipėsi į Panevėžio medikus kankinama neapsakomo skausmo, tačiau „išvaikščiojo“ su juo pusantro mėnesio, kol pagaliau sužinojo tikrąją jo priežastį.

„Visą tą laiką gėriau man visai nereikalingus, pačius stipriausius vaistus nuo sąnarių skausmo. Nuo jų man pradėjo skaudėti skrandį. Kreipiausi į šeimos gydytoją, ji pasakė, kad be tyrimų ji nieko negali pasakyti, pas kokį specialistą mane siųsti. Padarė kraujo tyrimus dėl podagros, reumato. Tai – kainuojantys tyrimai, už juos teko mokėti iš savo kišenės“, – pasakojo skaitytoja.

Taip pat ji sakė pasidariusi rentgeno nuotrauką Panevėžio infekcinėje ligoninėje, tačiau tyrimai nieko blogo neparodė. 

REKLAMA

„Kas vertino rentgeno nuotrauką, nepamatė kojos lūžio, todėl šeimos gydytoja nusprendė, kad man nieko baisaus nėra, išrašė vaistų nuo sąnarių. Juos sugėrus man nė kiek nepagerėjo, todėl gydytoja labai stebėjosi, bet lūžio neįtarė, nors matė mano koją, kaip ji atrodo. Išrašė siuntimą pas ortopedą. Pas ortopedą eilė mažiausiai 2 savaites. Neištverdama skausmo ir pasiskaičiusi internete įtariau, kad man gali būti padikaulio stresinis lūžis, nes jokios traumos nebuvo, koją pradėjo skaudėti savaime. 

Neištverdama skausmo ir nežinomybės nutariau kreiptis į ligoninės priimamąjį, bet iš ten buvau traumatologo pažeminta ir išvaryta. Prašau jo, kad man padarytų rentgeno nuotrauką. Laukiančių žmonių prieš mane ir po manęs nebuvo. Taip, aš kreipiausi ne pirmą dieną, traumos nebuvo. Bet kur žmogiškumas? Su manimi elgėsi baisiau nei su gyvuliu. Griežtai atsisakė mane apžiūrėti, apšaukęs, kad jei skauda, gerčiau nuskausminamuosius, o jei nepaeinu, pasiimčiau biuletenį. Po šio vizito verkiau visą naktį. Siūliau už vizitą susimokėti, jei neatitinku pirmos pagalbos kriterijų. Gaila, nepaklausiau didžiai gerbiamo gydytojo, kokia jo pavardė, todėl nežinau, kam nusiųsti „padėką“...“, – pasakojo moteris.

Ji sakė Konsultacinėje poliklinikoje siūliusi susimokėti už konsultaciją, kad galėtų patekti pas specialistą tą pačią dieną, bet buvo paaiškinta, kad mokėjimas už konsultaciją privilegijų nesuteikia. 

„Nebent susitarčiau su dirbančiu tuo metu gydytoju. Bandžiau tą padaryti, bet sesutės buvau išvaryta, pasakyta, kad jokių šansų ir kad neturi laiko su manim kalbėtis. Labai skaudu, kad nesugebėjau už save pakovoti ir kantriai laukiau vizito pas ortopedą. Padarius rentgeno nuotrauką, aiškiai matėsi padikaulio lūžis. Jau prasidėjusios komplikacijos. Šiuo metu mano koja langetėje, beje, už kurią susimokėjau 80 eurų. Net po kambarį vaikštau su lazdomis. Nežinau, kaip vyks gijimas, gali būti, kad prireiks operacijos, nes tas pusantro mėnesio vaikščiojimas padarė didelę žalą. Kas atsakys, jei man kils komplikacijos ir aš nedarbinga būsiu pusę metų? Vyro neturiu, duonai užsidirbti turiu pati“, – dėstė Regina.

REKLAMA

Akreditavimo tarnyba: įtarimas dėl lūžio – būtinoji pagalba

Pasiteiravus apie šią situaciją Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovai informavo, kad įstaiga yra pasiruošusi atlikti neplaninį vidinį tyrimą dėl šio atvejo. Tačiau tam reikalingi paciento duomenys ir kreipimosi į gydymo įstaigą laikas.

„Tik peržiūrėjus medicininę kortelę galima apklausti specialistus, sumodeliuoti situaciją ir padaryti išvadas“, – rašoma atsakyme.

Kaip informavo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba), sveikatos būklės, pasireiškiančios dideliu skausmu ar įtariami kaulų lūžiai priskiriami būtinajai medicinos pagalbai, kuri apdraustiesiems asmenims suteikiama nemokamai ir per tam tikrą laiką, tačiau ne vėliau kaip per vieną valandą nuo atvykimo į sveikatos priežiūros įstaigą. 

„Pacientę, kuri kreipėsi į ligoninės priimamąjį, privalėjo apžiūrėti gydytojas ir įvertinti jos sveikatos būklę. Tik tuo atveju, jeigu pagalba pacientei nebūtų atitikusi būtinosios pagalbos kriterijų, pacientė būtų turėjusi susimokėti už suteiktas paslaugas (nors pacientė tokią išeitį siūlė, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta).

Akreditavimo tarnyba nagrinėja pacientų skundus, nesusijusius su žalos atlyginimu. Šiuo atveju, pacientė, manydama, kad jos sveikatai buvo padaryta žala, su pareiškimu dėl žalos atlyginimo galėtų kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją, veikiančią prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Ši komisija yra privaloma ikiteisminė institucija ginčams dėl pacientų teisių pažeidimo fakto ir tuo padarytos žalos dydžio nustatymo nagrinėti“, – komentavo tarnybos direktorė Nora Ribokienė. 

REKLAMA

Tačiau kartu pabrėžė, kad konkrečias išvadas dėl šiai pacientei suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės galėtų pateikti tik atlikusi išsamų patikrinimą. 

„Tačiau įstatymais nustatyta, jog pirmiausia pati pacientė su skundu turi kreiptis į įstaigą, kuri privalo jį išnagrinėti ir per 20 dienų pateikti pacientei atsakymą. Tik tuomet, jei atsakymas pacientės netenkintų, siūlytume kreiptis į Akreditavimo tarnybą dėl sveikatos priežiūros paslaugų atitikties teisės aktų reikalavimams įvertinimo“, – pabrėžė tarnybos vadovė. 

Portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme pabrėžiama, kad pacientai ar jų atstovai, kreipdamiesi į Akreditavimo tarnybą, turi laikytis teisės aktuose nustatytos tvarkos – skunde turi būti nurodytas adresatas, paciento vardas ir pavardė, adresas (faktinė gyvenamoji vieta), skundo dalykas (esmė) – pažeistos paciento teisės ar teisėti interesai, suteiktos arba nesuteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nurodant asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir, jei žinoma, kurių asmens sveikatos priežiūros specialistų veiksmai skundžiami, taip pat asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo laikotarpis, pažymėta skundo surašymo data, skundas turi būti pasirašytas (asmens parašu, o skundą teikiant elektroniniu paštu – elektroniniu parašu).

Prie skundo turi būti pridėta asmens sveikatos priežiūros įstaigos atsakymo į skundą kopija (jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaiga nepateikė atsakymo per teisės aktų nustatytą laikotarpį – pateikiama skundo, adresuoto asmens sveikatos priežiūros įstaigai, kopija). 

Žmogus
2019-11-16 16:57:24
Dar jie nori didesniu atlyginimu lai išpradžių išmoksta su žmonėmis dirbti šundaktariai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
One 2019-11-19 15:19:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol gydytojai dirbs pervargę ir nemiegoję .nes laksto per 3_4ligonines kad susirinkti atlyginimą. Tol bus tokių nesusipratimų. Manyčiau reikia pertvarkyti visa medicinos sistemą padidinti gydytojų skaičių pakelti jiems algas. Kada gydytojas bus ramus laimingas tada nuoširdžiai stengsis padėti ligoniams. O dabar darbe patyčios ,visuomenė taip pat prieš gydytojus. Pasakykite koks gyvas žmogus gali ištverti visa tai .    ATSAKYTI
R 2019-11-18 00:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar busite darbinga ar nedarbinga tuos pusę metų spręs NDNT, šeimos gydytojas arba Sodros specialistai atsakingi už nedarbingumo pažymėjimo išdavimo pagristuma   ATSAKYTI
Romaldas 2019-11-17 20:17:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prieš 10m.patyriau traumą darbe,dirbau pagal patentą,,lūžo abi kojos.toj pačioj panevėžio cen.lig.priėmimo skyriuje išsivarčiau 4val,padarė reng.paruošė operacijai,viskas ok.dar kelios val,laukimo.paskui pasakė,,bandysim taip,,puse m.gipsas,dar pusę m.nepriminiau pėdos,daug kartų per tą gydimosi laikotarpį kreipiausi,pagalbos,atsakymas vienas,,kur buvai anksčiau,,nori laužom per nauja nes kaulai neteisingai suaugo,norėtusi kartais tokiam GYDITOJUI tikrai sulaužit kai ka,..   ATSAKYTI
Daina 2019-11-17 17:59:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko naujo. Prisimenu, kaip mūsų Mamytei Klaipėdoje iškviečiau greitąją dėl beprasidedančio insulto. Atvažiavo toks pavarde Petrikas, išsišaipė iš mamos ir išvažiavo. Pabaigą nesunku ir nuspėti.   ATSAKYTI
Agnė 2019-11-17 17:56:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na teko ir mano vyrui su įstrigusiu pilvpėvės plyšimu ir didžiuliu skausmu,net greitosios seselė,kuri tikrai gerai atliko savo darbą-pagarba jai,sako-tokio negaliu palikt namie,na o nuvežus į priėmimą jaunas gydytojas (Jonkus),pareiškė,kad čia nieko nėr-laukit planinės operacijos,o ji numatyta po mėnesio,važiuokit namo,o žmogus beveik nepaeina iš skausmo,atrodo,kad į priimajį atvažiavom iš neturėjimo ką veikt...na,teko ieškot ir greitai,kitų kelių ir tikrai paaiškėjo,kad operuot tikrai reikėjo...Žodžiu,aš manaukad einant studijuoti gydytoju,dar turi turėt ir gailesčio ir supratingumo geną...   ATSAKYTI
Joris 2019-11-17 15:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Parašykite skyriaus vedėjo pavardę, ligoninės direktoriaus. Dar būtų įdomu ar jie turi vaikų, anūkų, kur jie mokosi, kad žmona ar vyras, kur dirba    ATSAKYTI
Agnė 2019-11-17 15:08:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šį rugpjūtį kreipėmės į Panevėžio priėmimo skyrių, mamai buvo labai dideli galvos skausmai. Atvykom apie13.30. Terapeutas gana greit apžiūrėjo ir paskyrė neurologo konsultaciją. Neurologas atėjo gal po 2val, tada padarė kompiuterinį tytimą. Po tyrimo, tipo nieko nėra, leido kažkokius vaistus, bet galvos skausmas nemažėjo. Taip prabuvom iki pat 22val. Tada atėjo jau kita neurologė, pasikeitė pamaina, apšaukė mamą, kad apsimetinėja ir liepė važiuoti namo. Jei toliau taip skaudės, susileisti Ketanovo. Deja, ir toliau skausmai nemažėjo. Prasikankino mama visą naktį, ryte nuvažiavom į Infekcinės ligoninės priėmimą. Gydytojas vos palankstęs mamos galvą, nustatė jog tai meningitas. Kam buvo darytas KT, kam leisti bereikalingi vaistai.... Ką mato neurologai, neįsivaizduoju... siaubas!   ATSAKYTI
Lija 2019-11-17 12:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panevėžio resp. ligoninės priėmimo skyrius visada buvo vieta, į kurią važiuodamas bijai ar iš viso būsi priimtas. Aš suprantu, kad registratūroje dirbančių moterų darbas nėra lengvas. Bet užtenka atvykti pačiam, be greitosios pagalbos ir tu iš karto pasidarai priešas. Ant tavęs galima išlieti visas susikaupusias neigiamas emocijas. Visa kita nėra jau taip blogai. Laukti reikia, bet gydytojai dirba skyriuje, turi operacijas ir jie ne visada gali suteikti konsultaciją. Tikrai yra puikių ir kompetentingų gydytojų šioje ligoninėje, ypač jaunų. Teko daug kartų kreiptis pagalbos dėl mamos sveikatos problemų ir visada ši pagalba buvo laiku suteikta.    ATSAKYTI
Arvydas 2019-11-17 11:38:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kartais jaigu jaunas hirurgas budi tai greiciau apziuri.o buvo atveze is Pasvalio su infarktu vira. >tai pragulejo 3val kol kazkoks daktaras priejo.nors sako kad kekvena min svarbi.   ATSAKYTI
Arturas 2019-11-18 02:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Koks, tamsta, beraštis...  
V 2019-11-17 08:36:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matyt kaip kam papuola. Mano dukrą gatvėje numušė mašina. Priemime viskas vyko labai greitai, buvo atlikti visi tyrimai, paskirta operacija.
Nor yra tekę su tevuku pralaukti apie 4 valandas...    ATSAKYTI
Teko susidurti 2019-11-17 08:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kas blogiausia kad yra iškreipta tiesa- vieni atlyginimai ant popieriaus- oficialūs, kiti į chalato kišenę- kas susidūrė su medicina tas tai gerai žino...o po to medikai tampa savo paties įkaitais- reikia ir verkt dėl mažų atlyginimų ir reikia kažkaip neparodyt neoficialių atlyginimų.   ATSAKYTI
Baisu. 2019-11-17 00:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mama į Panevėžio ligoninės priimąjį buvo atvežta su vidiniu kraujavimu (plyšo riestinė žarna). Po nakties buvo paguldyta į kardiologinį skyrių, nesulaukusi pagalbos parą mirė reanimacijoje.   ATSAKYTI
Senta 2019-11-16 23:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Taigi ,Panevėžys,tuo ir viskas pasakyta!!!   ATSAKYTI
Slava 2019-11-16 19:31:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nėra net ko stebėtis,čia juk lietuva! Ir visi žinom kaip riebiai klesti korupcija visose srityse,tiek politikoje,tiek teisesaugoje ir teisetvarkoje,ir nei kiek ne liesiau sveikatos apsaugoj! O panevezys tai gili provinsija, net patys sostines medikai savo kolegas paneveziecius vadina uzkietejusiais provincialais! Supuvusi sistema...   ATSAKYTI
Darius 2019-11-16 18:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kedainiuose padare zandikaulio nuotrauka,nustate luzi.Nuveze I Kauno klinikas(buvo sestadienio vakaras) Ten rentgene nepamate nuotraukoj luzio su ta pacia greitaja atveze atgal.Kedainieciai ryte vel isveze ligoni i klinikas.Tada jau pamate luzi.Sako ruoskis rytoj operuosim.Pas ligoni ateina anesteziologas apklausia apie ligas.Ligonis(45m)jokiu nus iskundimu neturejo ir pinigu neturejo,taikita diena niekas neoperuoja.Mao zmona pasiskunde i ministerija,tai sekancia diena isoperavo issigade skundo!!!   ATSAKYTI
su skundu 2019-11-16 17:35:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kreiptis nuo einošiaus, pas kaipošiu i tak 10kart.Ligoniams tai žiauriai fain:))   ATSAKYTI
iki 2019-11-16 17:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ar ne laikas?
1. Turtinę ir neturtinę žalą priteisti iš ligoninės.
2. Tokiu būdu ligoninei padarytą žalą priteisti: a) Iš gydytojo 1/2 dalį žalos. b) 1/4 dalį žalos iš skyriaus vedėjo. c) po 1/8 dalį žalos iš vyr. gydytojo ir pavaduotojo medicinai.
Jeigu taip bus, tai medicinoje tvarka bus.
   ATSAKYTI
Elena 2019-11-16 17:10:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As taop pat esu susidurusi su Panevezio ligonines priimamajame ,teko islaukti penkias val.kur mane atveze greitoji su sirdies ritmo sutrikimu,o gydytojai pasodino mane i kabineta ir isbuvusi penkias val,nieko nesulaukusi as panaudojusi savo vaistus isvykau namo,nes niekas per toki laika nieko nedare ,kada as atsisakiau tokios pagalbos dar buvau pagrasinta,nejaugi taip europoje yra prieziura ligoniams.Sunku patiketi kad i tai nera kreipiamas joks demesys,.Sedi ir kava geria o jus laukit,kol kas prieis   ATSAKYTI
2019-11-16 17:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Panevežio priimamasis skyrius primena lazareta , kur žmogus jautiesi lyg apkaltintas kad atvykai ...Taip elgiasi ne vien chirurgai -- ten anarhija . Į žmogű žiūri kaip į niekadėja , o jei naktį pakliūni , tai gydytojo nežinia kada sulauksi , veideliai nepasitenkonomo persukti, bet už tai puse Panevėžio pletkų ir sesučių kikenimo prisiklausai. Kai greitoji sako vežam į ligonine patikėkit plaukai pasišiaušia ! Skyriuose vietų nėra -- o atsigulus putuščios palatos ...   ATSAKYTI
Žmogus 2019-11-16 16:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dar jie nori didesniu atlyginimu lai išpradžių išmoksta su žmonėmis dirbti šundaktariai   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Medicininė kaukė (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso pasekmės Lietuvoje – medicininių kaukių įsigyti tampa vis sunkiau ir vis brangiau. Kasdien kaukes naudojantys odontologai už jas dabar moka keturis kartus daugiau ...
Pinigai (Fotobankas)
Lietuva savo darbuotojams moka vieną didžiausių minimalių atlyginimų Rytų Europoje, tačiau nei ekonomistai, nei smulkieji verslininkai neskuba tuo džiaugtis. Ekspertai ir ...
Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos (nuotr. stop kadras)
Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į ...
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija Andrius Ufartas/Fotobankas
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo neteisėto prisijungimo prie Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) valdomo donorų bei recipientų registro, ...
Stumbriuką iki DNR tyrimų prižiūrėjęs veterinaras: sulaukė spaudimo ir keistų skambučių (nuotr. stop kadras)
Po valstiečio Utenos tarybos nario Jono Slapšinsko skandalingos naujametinės medžioklės Panevėžio rajone, kai buvo neteisėtai nušauta stumbrė, o vėliau pas žmones į sodybą ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų