Į Lietuvą atvyko JAV pajėgų karinė technika Papildyta 13:25 val.

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono sunkioji technika.

Į Lietuvą atvyko JAV bataliono sunkioji technika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
49

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į Lietuvą atvyko JAV bataliono sunkioji technika

Traukiniais į Pabradę atvežti aštuoni tankai „Abrams“ ir 21 pėstininkų kovos mašina „Bradley“, BNS sakė kariuomenės atstovas majoras Gintautas Ciunis.

Dar kelios dešimtys tankų bus atgabenti artimiausiomis savaitėmis.

Anot krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, JAV dalinio atvykimas demonstruoja, jog tokio dydžio pajėgų dislokavimas nebėra tabu.

„Tai pirmiausia siunčia žinutę Lietuvai ir mūsų kaimynėms NATO šalims, kad esame šalys, kurios krizės atveju turi būti ginamos kaip NATO dalis, kad sąjungininkai yra su mumis“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

„Taip pat tai tam tikra žinutė ir Rusijai, kad JAV yra įsitraukusios. Tai papildomas atgrasymo faktorius“, – pridūrė R. Karoblis.

Maždaug 500 JAV sausumos pajėgų karių Lietuvoje treniruosis iki pavasario.

Pasak ministro, šios pratybos JAV daliniui svarbios treniruojantis pajėgų atgabenimą iš jūrų uosto į mokymų vietą, jų metu kariai susipažins su jiems nauja geografija ir gamtos sąlygomis.

REKLAMA

Būdami Lietuvoje JAV kariai keisis patirtimi įgyvendinant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizacijos projektą, naudosis Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

Lietuva atvykstantiems JAV kariams suteiks visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – apgyvendinimą, logistinę paramą.

Nuo 2014 iki 2017 metų Lietuvoje buvo rotuojama kuopa JAV karių – tai mažesnis dalinys, kuriame yra apie 200 karių.

„Tokio pobūdžio rotacinių pajėgų mes nesame turėję, o po 2014 metų kelerius metus buvo kuopa. Bataliono atvykimas rodo rimtą požiūrį į mus ir rimtą įsitraukimą, nes būtent  tokiais daliniais JAV pirmiausia treniruojasi“, – sakė R. Karoblis.  

Šiuo metu Lietuvoje taip pat yra Vokietijos vadovaujamas NATO batalionas su daugiau kaip tūkstančiu karių, o Šiauliuose yra dislokuoti oro policijos misiją vykdantys sąjungininkų naikintuvai. 


Rašyti komentarą...
A
Amerikošiknis
2019-10-21 13:31:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na Ir debilas tu vytai tu manai kad šitie tavo debilai geresni, jei tavo galvoje pjuvenos tai puiku, tu pasidomek ožį ką šitie pridirbo pasaulije nuo 1940metu ir dėl ko jie kariauja ir kam nauda, debiliuk
Atsakyti
-17

G
Gerulis
2019-10-21 16:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai amerikonas gauna į kailį tepa slidės. Tai kodėl tamstos supratimu Šiaurės Korėjoje nepadaro amerikono perversmo kapitalistinės demokratijos ar pas patį toks siauras protas kaip pas urką?
Atsakyti
0

A
Angelė
2019-10-21 14:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man skaudu,kraupu ir gėda taikos metu normalioj nepriklausomoj šaly skaityti tokias publikacijas.Žalia graži mūsų šalis vis labiau trypiama sunkiasvorių,žudymui,o ne statybai ar kūrybai pritaikytų pabaisų.Baisu,kai kažkam dar tai gera naujiena...
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų