Naujas Seimo siekis palies rūkančiuosius

Lietuvoje nuo kitų metų pradžios siūloma blokuoti interneto svetaines, kurios pažeis prekybos tabaku taisykles. Tokią teisę ketinama suteikti nuotolinę prekybą kontroliuojančiam Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, jis turėtų gauti teismo leidimą.

Rūkymas (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Šios priemonės būtų imamasi kraštutiniu atveju, kai rūkalus internetu siūlantis prekybininkas arba svetainės paslaugų teikėjas nepašalins informacijos apie parduodamą tabaką ar su juo susijusius gaminius. 

„Dabar Lietuvoje nuotolinė prekyba tabaku ir jo gaminiais draudžiama tam, kad neįsigytų vaikai, nes neįmanoma sukontroliuoti, ar įsigyjantis žmogus yra pilnametis“, – BNS sakė Seime registruotų Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pataisų iniciatorius Mykolas Majauskas. 

Konservatoriaus iniciatyvą blokuoti internetu rūkalus siūlančias svetaines parėmė ir valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

M. Majauskas pateikė kelis pavyzdžius, kai prekiaujama nelegaliai nikotino produktais internetu, ir vaikai juos labai nesudėtingai gali įsigyti.

„Tai nelicencijuota, nelegali prekyba“, – tvirtino M. Majauskas. 

Pasak jo, statistika rodo, kad baudos dabar neatbaido nuo pažeidimų nuotoline prekyba – internetu, per skelbimus ar socialinius tinklus užsiimančių įmonių.


Rašyti komentarą...
y
yyyyy
2019-10-13 09:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
.....tai bent seimas , jokių įstatymų nepriima , o užsiima rūkymu ir gėrimu,....dar kortom sumeskit,....
Atsakyti
-6

J
Jolka
2019-10-13 13:07:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaminkit ir niekas nepirks.asilu salis.tai dar yra sidrai,pasaldinti alaus gerimai.o prezervatyvus nuo keliu metuku galima pirkti.debilizmas...
Atsakyti
0

S
Solveiga
2019-10-13 12:54:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnių laivas... Cha,cha,cha.... Daugiau kitokios mintys į galvą nešauna....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų