Su širdies sutrikimais į ligoninę kreipęsis Linas (vardas žinomas ir pakeistas – aut. past.) liko priblokštas, kai po kardiologo apžiūros priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje gavo kvitą su 31 euro suma apmokėjimui. Gydytojai gi sako, kad jei žmogui nereikia skubiosios pagalbos, tokia praktika yra įprasta.  

Į priėmimo skubios pagalbos skyrių atvykęs vyras sulaukė kvito su reikiama sumokėti suma (tv3.lt koliažas)

Į priėmimo skubios pagalbos skyrių atvykęs vyras sulaukė kvito su reikiama sumokėti suma (tv3.lt koliažas)

Spalio pirmąją pasijutęs prastai Linas nusprendė vykti tiesiai į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Juo labiau kadangi vyrą neretai užklumpa širdies priepuoliai, medikai ir anksčiau jam patarė esant galimybei pačiam atvykti į gydymo įstaigą, nes taip bus greičiau.

„Nuvažiavus į priėmimo skyrių pamatavo spaudimą, jis buvo 150 ir 100. Atėjo daktaras, pasakė, kad kardiograma gera ir viskas gerai, davė raminamųjų, bet liepė už apžiūrą susimokėti 31 eurą.

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Aš jam sakau, kad moku 36 eurus į ligonių kasą, o jis man atsakė: „Tu – nemirštantis ir tokia tvarka yra“. Taip ir likau nesupratęs, už ką aš moku ligonių kasoms. Be to, dar ligoninėje pridūrė, kad jei nemokėsiu, kvies policiją. Buvau „apšalęs“, nors turiu raštelį iš daktarų, kad man turi bet kada pasidarius blogai suteikti pirmą pagalbą. 

REKLAMA

Jei nenoriu mokėti, daktaras liepė kreiptis į šeimos gydytoją. Taip išeina, kad 23 val. nakties turėjau kentėti iki ryto, kol gausiu „taloną“ dar po mėnesio. Likau be žado, kas darosi Lietuvoje. Baisu. Atsargiai, nepapulkit, ypač kas neturit 31 euro. Kai būsi leisgyvis, tada gal ir priims apžiūrai. Brangi Lietuva“, – savo patirtį socialiniame tinkle išdėstė Linas. 

Gydytojai liepę vykti, kada tik prireiks

Susisiekus su vyru, jis patvirtino, kad anksčiau su tokia tvarka susidurti neteko.   

„Širdies priepuolis paprastai užtrunka iki penkių minučių, bet gydytojai yra pasakę, kad jeigu jaučiu negerumus, tai geriau pačiam tiesiai važiuoti į priimamąjį. 

Neturėjau to lapelio su savimi, bet sakiau, kad aš visą laiką atvažiuoju, kada man reikia suteikti pagalbą. Visgi manęs net neprašė to lapelio parodyti.

O tas raštelis šiaip buvo pačių gydytojų išrašytas, kad man bet kada suteiktų pagalbą. Bet prieš kelis metus, kai mane draugai atvežė su aukštu kraujo spaudimu (viršutinis siekė 180), paguldė į ligoninę, bet po savaitės išleisdami nebegrąžino man to lapo ir dar pripažino apsinuodijimą alkoholiu , nors buvau blaivas ir šiaip, kiek važiuodavau į priimamąjį, nieko nereikėdavo mokėti“, – kalbėjo Linas.

Paklaustas, ar ligoninėje buvo įspėtas, kad už pagalbą teks susimokėti, panevėžietis priminė, kad apie tai užsiminta lyg ir buvo, tačiau jis pasakęs, kad moka ligonių kasoms ir šiuo metu yra registruotas Užimtumo tarnyboje. 

„Klausiau, ką man daryti, man silpna, ar važiuoti namo ir kviesti greitąją? Tada man nieko nebesakė ir nuvedė į palatą. Kas svarbiausia, kad man už tą sumą tik kraujo spaudimą pamatavo ir kardiogramą padarė ir daugiau jokiu tyrimų neatliko“, – piktinosi jis.

REKLAMA

Dėl pagalbos skubumo spendžia gydytojas 

Kaip informavo Valstybinė ligonių kasa (VLK), kad skubioji (būtinoji) medicinos pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių gresia pavojus paciento ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Visais kitais atvejais pacientai raginami kreiptis į poliklinikose dirbančius šeimos gydytojus.

Todėl nereikėtų nustebti, kad nesant skubiosios pagalbos žmogus bus paprašytas susimokėti.

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

„Prieš kviečiant greitąją medicinos pagalbą (GMP), labai svarbu įvertinti situaciją ir kreiptis tik tuomet, kai iš tikrųjų ta pagalba yra reikalinga. Kai reikalinga būtinoji medicinos pagalba, reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba vykti į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visais atvejais GMP kvietimą įvertina į skambutį atsiliepęs dispečeris, užduodamas tikslingus klausimus. Kartais žmogui pakanka patarimo telefonu, todėl pasikonsultuoti dėl, pavyzdžiui, gydymosi karščiuojant, visada galima paskambinus skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112“, – aiškino VLK atstovas spaudai Rimantas Zagrabajev.

Atvykus į priėmimo skyrių, skubioji (būtinoji) medicinos pagalba teikiama nemokamai – apmoka ligonių kasa. Ar paciento būklė atitinka sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintus būtinosios pagalbos kriterijus ir mastą, ar ne – sprendimą priima pacientą apžiūrėjęs priėmimo-skubiosios pagalbos gydytojas. 

REKLAMA

Gydymo įstaiga privalo informuoti pacientus apie galimybę nemokamai gauti ligonių kasų lėšomis apmokamas paslaugas.

Nustatyti konkretūs terminai

VUL Santaros klinikų Kardiologijos skubios pagalbos poskyrio gydytojas kardiologas Rokas Šerpytis paaiškino, kad jei pacientui gresia pavojus gyvybei ir reikalinga skubi neatidėliotina intervencija, tai yra 1 kategorija.

„T. y. širdies sustojimas, kvėpavimo sustojimas, gręsiantis kvėpavimo sustojimas dėl užspringimo, sąmonės praradimas ar sutrikimas ir keletas kitų.

Į 2 kategoriją – dažnai pakliūna ritmo sutrikimai. Tai – pavojinga būklė, kai reikia suteikti pagalbą per 10 minučių.

Čia pakliūna ūmus kvėpavimo sutrikimas, kraujotakos sutrikimas, pulsas >150 arba <50 k/min, kraujospūdžio kritimas su požymiais, kad organizmas negauna pakankamai kraujotakos ir skausmas 9–10 balų stiprumo iš 10“, – pasakojo kardiologas.

3 kategorija – tai kuomet atsiranda nežymus sąmonės sutrikimas, hipertenzinė krizė su širdies kraujagyslių pažeidimo požymiais, nenustojamas vėmimas, kraujo įsotinimas <90% deguonimi, vidutinio stiprumo skausmas 7–8 balai.

Širdies smūgis

Širdies smūgis

„Tokiu atveju reikia būtinąją pagalbą suteikti per 30 minučių. Paskutinė – 4 kategorija – tai šlapimo susilaikymas, galvos traumos be sąmonės sutrikimo, traumos. Tai irgi būtinoji pagalba, kurios metu reikia ją suteikti per 1 valandą.

Jeigu atvykus pacientui jo širdies ritmas nėra sutrikęs, pulsas nėra > 150 ar <50, tai neatitinka būtinosios pagalbos kriterijų. Todėl minimu atveju geriausiai yra pirmiau kreiptis į šeimos kliniką, kad užrašytų EKG arba kviesti GMP“, – kalbėjo R. Šerpytis.

Jo pastebėjimu, esant reikalingai būtinajai pagalbai reikia kviesti GMP. 

„Jei reikia gydymo ligoninėje, GMP skiria pirminį gydymą ir veža tolimesniam gydymui į ligoninę. O jei sveikatos sutrikimas nėra labai reikšmingas – kreiptis į šeimos gydytoją, kuris sprendžia, ar reikalingas tolimesnis ištyrimas ir specifinis gydymas priėmimo skyriuje arba ligoninėje. Tokiu atveju šeimos gydytojas parašo siuntimą.

Specifiniais atvejais, jei būklė tikrai sunki, priėmimo skyrius šalia, galima atvykti tiesiai į priėmimo skyrių. Bėda, kai paciento vertinimas ir gydytojo vertinimas nesutampa. Visgi, gydytojai dažniausiai remiasi būtinosios pagalbos kriterijais“, – kalbėjo jis.

Rrr
2019-10-08 16:37:59
Cia verygai sumokejei uz gerus istatymus
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ok 2019-10-25 21:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
veryga pyderas   ATSAKYTI
ok 2019-10-25 21:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
veryga pyderas   ATSAKYTI
Arunas 2019-10-24 21:59:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko nuostabaus,ce juk Lietuva,ce Veryga vadovauja ! Apie 23 val.nakties zmonai pasidare labai bloga,pakilo kraujospudis,pulsas nukrito iki40,skausmai po krutinkauliu,pasodinau zmona i automobili ir nuvezeu i Ukmerges ligonine,prieme tiesa greit,paeme kraujo,sake reiks pabut 2ar 3 valandas,bet suleido nuo skausmo,dave kazkoke tablete ir isleido po pusvalandzio,kita diena reikejo apsilankyti Santariskese,nes zmona serga onkologine liga,ten papasakojus kas ivyko nakti,greit buvo padaryti tyrimai ir nustatyta,kad yra sirdyje yplisimas,kitaip tarent buvo mikro infarktas ir kad turejo nedelsent guldyti i ligonine ir bent jau pastatyti lasaline,kodel to nepadareUkmerges specialistai taip ir liko neaisku.Ojei gydytojas dar butu paprases susimoketi,tai tikrai buceu parupines jam nemokama lova truminem skyriuj !r galit neabejot,tikrai sugebeceu !   ATSAKYTI
Drasus 2019-10-24 12:32:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Daktarelis nes nuo kyto ir i galva gali gaut   ATSAKYTI
Giedrius 2019-10-11 15:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiame straipsnyje daug netikslumų ir nu tylėjimų. Šiuo atveju pagalba buvo teikiama 23 val. Šeimops gydytojai nebedirba. Pacientą pagal galiojančius teisės aktus ir sutartis turi priimti kita gydymo įstaiga. Kuri dirba visą parą. Paprastai tai yra ligoninės. Siu atveju respublikinė Panevėžio ligoninė. Jei apsilankymas buvo šeimos gydytojo kompetencijos, tai to paciento šeimos gydytojo įstaiga pagal SAM ministro įsakymą turi apmokėti ligoninei pagal nustatytą įkainį. Žinoma, jei pacientas draustas PSD. Toks pinbigų reikalavimas yra FNTT kompetencijoje. Tai žino ligoninė, tai žino ligonių kasos. Nereikia klaidinti žmonių.   ATSAKYTI
Anele 2019-10-10 12:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasiurpau isgirdus.kad psichini ligoni nuvesta i su Greitaja negulde nes nedraustas.parvezant paleidzia nuo miesto 5km.per nakti suteikta pirma pagalba stipriais medikenais.eina salykele svirduliuodamas.mums pirmoj vietoj suniukai .kaciukai.ponas Veryga!zmogus ir jainas zmogus.kuris gyvena ..kosmose..paliekamas likimo valiai.pirmoj vietoj suniukai.kaciukai   ATSAKYTI
Marta 2019-10-10 12:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
150 ant 100 ir su lapu i Pirmaja pagalba? blyn ir as liepciau susimoketi uz apziura ... ir ne 31e, o 100e uz ramibes trigdyma priimamajame skyriuje, nes kitam gal reikejo tuo metu skubios pagalbos, o jie vat strige buvo su snargliu pora valandu, kad duot puse tabletes lexotanilio    ATSAKYTI
manau 2019-10-10 07:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesistebiu visai,kad žmonės pradeda mirti tiesiok gatvėj,Verygos sindromo rezultatas.Ko nebus eilių mėmesių mėnesius,nes tie patys gydytojai priima be eilių privačei už pinigus.   ATSAKYTI
Prie ruso buvo geriau 2019-10-10 01:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
BETKOKIA PAGALBA PRIĖMIMO SKYRIUJE TURI BŪTI NEATIDĖLIOTINA IR NEMOKAMA!!!!
IR EIKIT NACHUJ VISI MIRŠTANTYS, SU INSULTU, INFARKTU, SEPSIU, POLITRAUMA, NES MAN SLOGA IR ATRODO KAD DŪSTU! PALAUKS TA PLYŠUS ANEURIZMA, MAN XUJOVA IŠ PO VAKAR! PRIIMKIT DABAR! DABARRR!   ATSAKYTI
Dar sveika 2019-10-09 23:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Reikėjo iš karto susimokėt daktarėliui,gal būtų buvęs malonus ir paslaugus.Nes dabartinis įstatymas pilnai įteisino kyšio ėmimą:jie žino,kad ligonis nesiskųs,bijos būt nubaustas už davimą,todėl ėmikas NIEKAD nebus pagautas ir nubaustas.Tik reikia žinot,kiek duot,kad nebūtų juokinga sumelė...Čia iš patirties tarp draugų,jei ką...   ATSAKYTI
Zita 2019-10-09 22:55:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bėda ta, kad dabar patvirtinta tokia tvarka, jei infarktas ar insultas, greitoji nuvęš į priėmimą, o jei kitos ligos, ar chroninės ligos paūmėjimas,niekas nepriims, gali staugti iš skausmo(pvz.neuralgija), niekam neįdomu, kreipkis pas šeimos gydytoją, o pabandyk kreiptis, gausi atsakymą, eilės tvarka, pvz.po 3 sav.Iki to laiko galą gausi.O irgyd.dabar ne gydytojai, o kažmokie bedušiai antžmogiai, ne iš pašaukimo dirba.Dauguma nieko neišmano arba net nenori išmanyti.Lietuva tikrai nusigrybavo visai.Ir viskas žmonių gerovei, tik kur ta gerovė?   ATSAKYTI
Irena 2019-10-09 22:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bet ju pas šeimos gydytoją patenki po mėnesio, geriausiu atveju po trijų savaičių.Iki to laiko tikrai gali numirti   ATSAKYTI
Marius 2019-10-09 21:45:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tiems parazitams dar algas pakelt reikia? Jie nebeturi nei sąžinės,nei užuojautos! Neverti nei sudilusio skatiko!   ATSAKYTI
Irena 2019-10-09 20:59:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia medicina pasidarė neįgali. Nejau mūsų žmonės bus tokie kantrus visoms nesąmonėmis. Dar ilgai mums vadovaus tokie protuoliai.    ATSAKYTI
Jojo 2019-10-09 19:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Juokingas straipsnis. Žmogus, registruotas užimtumo tarnyboje, PSD nemoka - mes visi mokam už jį, o kitaip tariant, jis draudžiamas valtybės lėšomis. Raštelių gydytojai nerašo, jie skiria gydymą, vaistus, siuntimą pas specialistą ir t.t. Diagnozavus ligą, pacientas turi laikytis nurodymų, vartoti vaistus, laikytis režimo ir nurodytu laiku atvykti pas gydytoją. O ne su rašteliais važiuoti į ligoninę, vos suslogavus ar pagėrus stiprių gėrimų ir pakilus kraujospūdžiui. Klaiku skaityti kai sveikatos beraščiai keikia medikus, o żurnalistai rašliavas rašinėja. Lietuvos žiniasklaida tokioj gilioj krizėj - o ši rašliava to pavyzdys.    ATSAKYTI
Laima 2019-10-09 16:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesamonė jei vakare atvažiuoji tai košmaras ..teko buvau aukštielnika griuvus nes net nesupratau ..buvo didelis guzas dėjau šaldžiau ...bet pykino ir kažkaip jaučiau miega norint negalėjau suprast nors tik 18val..vakaro ..tai nuvažiavau taip padarė paprasta nuotrauka ..sako jaunas gydytojas na skiles nėr kaulas ..na jei ryt vemsi atvyk...buvo baisu galva kaip puodynė ir miegas ..galvoju kuo greičiau namo į lova . Miegojau 12 val.su virš atsibudau iš skausmo nes kakla nepajudinau ...o dar toliau ir peties sanarys skyles ...na ir ka tokiam daktariukui kur tėvas traumstolugu
dirba.... jis tai nepagal pašaukima. ..sunelis.... .....   ATSAKYTI
Kaunas 2019-10-09 16:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Prie Verygos,medicina tapo neįgali.Nuo aukšto kraujospūdžio vartoju vaistus,jau 10m.komlensuojamus nes esu pensininkė.Gydytoja išrašė ,o jų jau niekur nėra,vaistinėse pasakė ir vidai nebus.Kaip diena taip naujiena,Veryga,aū nusigrybavai.   ATSAKYTI
Kaunas 2019-10-09 16:12:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie Verygos,medicina tapo neįgali.Nuo aukšto kraujospūdžio vartoju vaistus,jau 10m.komlensuojamus nes esu pensininkė.Gydytoja išrašė ,o jų jau niekur nėra,vaistinėse pasakė ir vidai nebus.Kaip diena taip naujiena,Veryga,aū nusigrybavai.   ATSAKYTI
Laura1 2019-10-09 16:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes ir susidūrėme su tuo. Patis mokame ligonių kasoms Lietuvoje, kas mėnesį. Grįžau iš norvegijos, nueinu pas daktarą, čia ne pirmai pagalbai einu, bet taip Einu nes prastai jaučiuosi. Pasirodo reikia moketi dar jiems, kaip tai sakau. Sako jus eikit į tą kabinetą ir aiškinkites. Nueinu ir ten nieko nepasako. Trunka kantrybė susimoku tuos pinigus nes nuo vieno kabineto į kitą. Nežinau už ką mes mokame tuos pinigus. Kiek tokių kaip mes nukenčia nuo valstybės!    ATSAKYTI
Zbigniavui 2019-10-09 15:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Moki už galimybę kreiptis,supratai?   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
Puola vilkai (nuotr. stop kadras)
Siaubas Kėdainių rajone. Į mokyklinį autobusą Krakių apylinkėse ankstyvą rytą skubančius vaikus išgąsdino šalimais lakstantys vilkai. Vilkų gaują ir dieną gretimame kaime matė ...
Nauja technika (nuotr. stop kadras)
Oficialu – Lietuva su Amerikos Vyriausybe sukirto rankomis dėl vieno brangiausių pirkinių mūsų kariuomenės istorijoje. Po poros metų į Lietuvos teritoriją pradės riedėti ...
Kadrai iš kratos (nuotr. FNTT)
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras organizuoja ir vadovauja ikiteisminiam tyrimui, atliekamam dėl nusikalstamu būdu ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų