16-metės pabėgimo atomazga: mergaitė prašosi atgal pas globėjus

Iš Jonavos rajone esančiame Bukonių kaime gyvenančių globėjų šeimos pabėgusi šešiolikmetė grįžo į globėjų šeimą. Vaiko teisių atstovai portalui tv3.lt patvirtino, kad tokį norą pareiškė pati paauglė.

Bukonys (nuotr. Wikipedia)

Ketvirtadienį portalas tv3.lt rašė, kad nuo globėjų pabėgusi šešiolikmetė atsidūrė vaikų globos įstaigoje. Paauglė tvirtino, kad globėjai smurtauja prieš ją ir kitus globotinius, namuose nuolat girtaujama.

Pabėgusios merginos sesuo baiminosi, kad apie tragiškas sąlygas namuose prakalbusi mergina gali būti grąžinta atgal. Globėjas kaltinimus neigė, o globos įstaiga, kurioje buvo atsidūrusi paauglė, situacijos nekomentavo.

Atsiklausė paauglės norų

Kaip portalui tv3.lt teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Kauno apskrityje Ramunė Liubinaitė, Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius dėl atvejo Jonavos rajone penktadienį ryte inicijavo neeilinę nuolatinėje globoje esančio vaiko globos peržiūrą.

Pasak R. Liubinaitės, peržiūroje dalyvavo pati paauglė.

„Vaiko teisių specialistų pagrindinis tikslas šiandien buvo išsiaiškinti, kokio sprendimo tikisi pats vaikas, koks jam pačiam būtų geriausias“, – sakė vaiko teisių atstovė.

R. Liubinaitės teigimu, šešiolikmetė pati pareiškė norą grįžti pas globėjus.

„Todėl iš karto po globos peržiūros vaikas grįžo ne į globos namus, bet pas globėjus. Šeimai buvo teikiama ir toliau bus teikiama pagalba“, – tv3.lt tvirtino R. Liubinaitė.

REKLAMA

Nepavyksta susisiekti su seserimi

Ketvirtadienį šešiolikmetės paauglės pilnametė sesuo Ramunė (vardas pakeistas) portalui tv3.lt pasakojo, kad jos sesuo globėjų šeimoje patiria smurtą, globėjai girtauja. Mergina tai, kad jos sesuo grįžta pas globėjus, sužinojo iš portalo tv3.lt žurnalisto.

„Kiek su sese kalbėjome, ji pas dabartinius globėjus grįžti nenorėjo“, – tvirtino Ramunė.

Mergina teigė, kad su seserimi susisiekti nepavyksta kelias dienas. Ketvirtadienį mergina svarstė, kad galbūt globos įstaigos darbuotojai atėmė iš paauglės telefoną.

Vaikų teisių specialistai portalui tv3.lt teigė, kad tokioje situacijoje kaip ši, iš merginos telefonas negalėjo būti atimtas ir ji turėjo galimybę susisiekti su savo seserimi.

„Tai nėra kažkoks areštas. Galbūt mergina buvo šoko būsenoje“, – kalbėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovas spaudai Arūnas Malinovskis.

Ketvirtadienį į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Ramunė, kuri pasakojo, kad jos šešiolikmetė sesuo pabėgo iš globėjų šeimos. Mergina pasakojo, kad globėjas bandė iš paauglės atimti telefoną, vijosi ir grasino sumušti. Pasak Ramunės, globėjų šeimoje gyvena septyni vaikai, prieš juos yra smurtaujama, o globėjai kasdien girtauja.

Portalas tv3.lt susisiekė su paauglės globėju ir jis visą informaciją neigė. Vaiko teisių atstovai ketvirtadienį atsisakė plačiau komentuoti situacijos, tačiau patvirtino, kad globėjų šeimoje atliekamas patikrinimas.


Rašyti komentarą...
d
daug klausymu
2019-09-20 18:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl savo sesers ne globoja Ramune ?Kodėl Lina nepareiškė noro gyventi pas sese?
Atsakyti
0

d
daug klausimų
2019-09-20 18:37:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl savo sesers ne globoja Ramune? Kodėl Lina nepareiškė noro gyventi pas sese?
Atsakyti
-1

N
Nu no
2019-09-22 08:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mergina 16 metu, reik manyti, kad sesuo nelabai ką vyresnė. Visai gali būti, kad pati dar nesusitvarkiusi gyvenimo. O jūs reikalaujat imtis milžiniškos atsakomybės, kuri gal būt ne jos jėgoms.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų