Rozovai prieš dvejus metus neišduotas leidimas dirbti su slapta informacija

Parlamentarė Irina Rozova dvejus metus nebeturi leidimo dirbti su slapta informacija, trečiadienį patvirtino pati politikė.

Irina Rozova (nuotr. Eimanto Genio)

„Turėjau leidimą daug metų, atrodo, nuo 2005 metų, dabar nebeturiu. Kreipiausi prieš porą metų, negavau“, – BNS tvirtino I. Rozova.

Ji sakė neatsimenanti motyvų, kodėl jai leidimas neduotas bei žadėjo informuoti apie Seimo vadovybės nurodytus motyvus vėliau.

Rusų aljanso narė I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai Seime.

Politikė teigė, kad tai, jog neturi leidimo, netrukdo jos darbui Seime, Sveikatos reikalų komitete.

„Man išvis tai netrukdo, kadangi aš ir nenorėjau gauti to leidimo dirbti, jis man nereikalingas ir niekada nebuvo reikalingas per tuos metus, kada turėjau leidimą dirbti su slapta informacija, nė karto neėmiau tos informacijos. Visada sakau: kuo mažiau tu žinai, tuo lengviau gyvensi“, – kalbėjo I. Rozova.

Teisę parlamentarams dirbti su slapta informacija suteikia Seimo pirmininkas, gavęs žvalgybos rekomendaciją.

REKLAMA

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį svarstė I. Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje birželį. Šiame ortodoksų forume Gruzijoje pasakyta Rusijos Dūmos atstovo kalba iššaukė masinius protestus šalyje.

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mažeika trečiadienį tvirtino, kad šis asamblėja yra išnaudojama Rusijos užsienio politikos tikslams įgyvendinti, o Lietuvos politikų dalyvavimas joje yra rizikos veiksnys.

Opozicija: informacijos apie I. Rozovą yra ir daugau

NSGK narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas po posėdžio užsiminė, jog apie I. Rozovos veiklą buvo pateikta daugiau įslaptintos informacijos.

„Tai, ką mes šiandien išgirdom, ortodoksų asamblėja yra viena dalelė didesnio paveikslo, todėl apie didesnį paveikslą turime kalbėti, bet kol kas mes dar neturime tam teisės. Todėl mes norime papildomos informacijos, nes tai ne tik šių metų istorija, tai istorija, kuri tęsiasi kelerius metus“, – sakė L. Kasčiūnas.

Jis patvirtino, jog su kai kuriais kolegomis kreipsis į Seimo pirmininką Viktorą Panckietį, kad šis atsakytų, dėl kokių priežasčių I. Rozovai atsisakyta išduoti leidimą dirbti su slapta informacija.

„Mes su kai kuriais kolegomis kreipsimės į Seimo pirmininką. Ponia Rozova negavo leidimo dirbti su įslaptinta informacija, todėl kreipsimės, kad būtų paviešinta informacija Seimo nariams ir tas paveikslas pasipildytų spalvom“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Buvęs komiteto vadovas Vytautas Bakas sakė, jog „ponios Rozovos veikla kelia rūpesčių“, ypač turint omenyje, kad ji šiuo metu priklauso valdančiajai daugumai.

„Didžioji dalis informacijos įslaptinta, čia jau minėta, kad ta ortodoksų veikla – tik viena iš detalių. Surinksime informaciją, tada galėsime tartis, kaip pranešti visuomenei“, – sakė V. Bakas.

Konservatorius Arvydas Anušauskas sako, jog teisę dirbti su slapta informacija praranda tam tikrus kontaktus nuslėpti bandę politikai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų