Seimo nariai nesikuklina: šiemet parlamentinėms reikmėms išleido daugiau

Pirmąjį šių metų pusmetį Seimo nariai parlamentinėms reikmėms išleido 633 tūkst. eurų – yra 49 tūkst. eurų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Seimas (nuotr. BFL / K. Vanago)

Didžiausias sumas jie skyrė savo automobilių eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui bei suvenyrams, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paskelbti duomenys.

Transporto priemonių išlaikymas parlamentarams vidutiniškai atsiėjo apie 330 eurų per mėnesį ar apie 2 tūkst. eurų per pusmetį.

Šios išlaidos – visą laiką užima didžiausią parlamentinei veiklai skirtų lėšų dalį.

Tačiau, kaip rodo ataskaita, vis daugiau pinigų Seimo nariai ima skirti suvenyrams. Anksčiau šios išlaidos skaičiuotos šimtais eurų, dabar tam jau išleidžiami ir tūkstančiai.

Pavyzdžiui, Seimo narė „valstietė“ Laimutė Matkevičienė šiemet suvenyrams jau išleido 2,3 tūkst. eurų, „valstietis“ Stasys Tumėnas – 2 tūkst. eurų, konservatorius Algis Strelčiūnas – 1,8 tūkst. eurų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausanti Irina Rozova – 1,7 tūkst. eurų.

Iš kitų Seimo narių šiemet išskiria Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako ataskaita. Šis politikas daugiau kaip pusę lėšų – 3075 eurus – skyrė teisinei pagalbai.

V. Bakas BNS sakė šiuos pinigus panaudojęs teisinei gynybai prieš koncerną „MG Baltic“. Šis politiką apskundė teismui dėl padarytos žalos reputacijai, kai V. Bakas po parlamentinio tyrimo lygino „MG Baltic“ su organizuota nusikalstama grupe ir kalbėjo apie koncerno žalą valstybei.

REKLAMA

„Valdyba leido man naudoti parlamentines lėšas teisinei gynybai“, – teigė Seimo narys.

„Socialdarbietis“ Petras Čimbaras nurodė 2790 eurų išleidęs pašto prekėms ir paslaugoms.

„Aš jau šešerius metus Seime dirbu ir visada tiek pat išleidžiu. Sumoku paštui už išnešiojimą, spausdinu kalėdinius ir velykinius atvirukus bei taip pasveikinu rinkėjus“, – BNS sakė P. Čimbaras.

„Ir taip darysiu dar dvejus metus, kol būsiu Seime“, – pridūrė parlamentaras.

Šiauliuose gyvenanti opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen 1024 eurus sumokėjo už taksi ir viešąjį transportą, konservatoriui Sergejui Jovaišai 2163 eurus kainavo biuro ir kompiuterinės įrangos nuoma.

Konservatorius Mykolas Majauskas po 2,2 tūkst. eurų skyrė pašto paslaugoms ir Seimo nario veiklos ataskaitai paskelbti. Jo frakcijos kolegė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė savo ataskaitai išleido per 3 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
D
Daina
2019-07-22 16:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jiems negėda? Daugelis pensininkų prie badmiriavimo ribos, o šitie...suvenyrams tūkstančius išleidžia - nėra žodžių!
Atsakyti
0

O
Ole
2019-07-22 16:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip juos išnaikinti tuos parlamentarus! Brudai,dauguma,ką nori tą daro, pinigus varto tai į dešine tai į kairę,jiems viskas galima.O prastus žmones nori kuo greičiau išnaikinti,tik žiūri į savo kisenes! Tokius kuo greičiau naikinti! Kiek galima kentėti kaip prastam žmogui išgyventi, kai viskas brangsta,o jiems nusispjaut.Žinokit ponulei ateis ir jums valanda!
Atsakyti
0

S
Situo
2019-07-22 16:20:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Brudus reik mažint iki minimumo. kam Šitie tranai reikalingi jie Lietuvos žmonėms nedirba jie savo reikalus tvarkosi šlykštūs padarai lobsta iš dirbančių žmonių varganu atlyginimų. ir didelių mokesčių sitiems utėlėms mes turim mokėti didelius mokesčius o. jie taskosi laisvai pagalvokit. jius erodai brudai ką dirbat !!!??!?!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų