Gydytojai nepaleidžia jurbarkiškės: į gydymą įsitraukė daugiau specialistų

Kraupų išpuolį prieš daugiau kaip dvi savaites per moksleivių vakarėlį patyrusi 17-metė netrukus bus išrašyta iš Kauno ligoninės. Šią žinią patvirtino žiauriai sumuštą merginą atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

ligoninė, asociatyvi (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Tačiau merginos gydymas bus tęsiamas reabilitacijos įstaigoje. Anot M. Vasiliausko, mergina iš ligoninės turėtų būti išrašyta vėliausiai trečiadienį.

„Jos dar neišleido iš ligoninės. Greičiausia, išleis tik rytoj. Toliau vyks reabilitacija“, – apibendrino M. Vasiliauskas. Advokatas patvirtino, kad nuo praėjusio penktadienio su nukentėjusia nepilnamete pradėjo dirbti psichologas.

„Gydomos ne tik fizinės, bet ir psichologinės žaizdos. Darbas su psichologu bus tęsiamas ir toliau. Šiuo metu tikrai negaliu pasakyti, kad įvyks sužalotos merginos apklausa.

Šiuo metu esame pateikę keletą prašymų, ką, mūsų nuomone, reikėtų atlikti šioje byloje. Nenorėčiau atskleisti, kokie tie prašymai, kad oponentai tuo nepasinaudotų“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Svarbi apklausa

Artimiausiu metu šios merginos dar laukia daugybė fizinių bei psichologinių išbandymų. Vos tik ją prižiūrintys gydytojai uždegs žalią šviesą, iškart įvyks nukentėjusios merginos apklausa.

REKLAMA

Tai gali nutikti bet kurią dieną. Galutinis sprendimas priklausys nuo to, kaip sparčiai mergina sveiks po žandikaulio operacijos. Bet kuriuo atveju merginai neišvengiamai teks prisiminti tos kraupios nakties įvykius.

Iki šiol buvo apklaustas tik įtariamasis pasikėsinimu išžaginti – nepilnametis Jurbarko gyventojas. Tiesa, teisme svarstant kardomųjų priemonių paskyrimą, įtariamasis atsisakė duoti parodymus.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė patvirtino, kad šiuo metu yra laukiama, kol mergina pasveiks ir galės kalbėti.

„Ji yra nepilnametė, todėl apklausai galioja kitos taisyklės. Nukentėjusioji bus apklausta pas ikiteisminio tyrimo teisėją. Per tokią apklausą joje privalo dalyvauti ir psichologas, ir vaiko teisių atstovai.

Tad šiuo metu yra laukiama, kol ji pasveiks, kol medikai leis jai kalbėti. Nors artimiausiu metu ji bus išleista iš ligoninės, tačiau gydymas bus tęsiamas toliau, tad šiuo metu nėra aišku dėl apklausos datos“, – sakė I. Rotautaitė-Pukenė.

Įvertino smurtą

Prokuratūros atstovė patvirtino, kad iškart po šių įvykių buvo kreiptasi į teismo medicinos ekspertus, kad šie pateiktų išvadas dėl merginos patirtų sužalojimų mąsto:

„Tai yra pirminės išvados, kurios dar gali keisti. Galiu patvirtinti, kad gegužės 31 d. gautose išvadose merginos patirti sužalojimai įvardijami kaip nesunkūs. Tačiau yra didelis skirtumas tarp nežymaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (už nežymų sveikatos sutrikdymą gresia įkalinimas iki 2 metų, o už nesunkų – iki 5 metų – aut. past.).

Atkreipiu dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo pabaigoje, teismo medicinos ekspertai turės pateikti galutines išvadas. Tada bus matyti, kas daryta, kokia gydymo trukmė ir kiti niuansai. Gali būti, kad pirminės išvados keisis.“


Rašyti komentarą...
A
Arturas
2019-06-11 15:15:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta jos skriaudika smurtautoja zagintoja siulau prokurorams ne maziau 7 metu realios bausmes.Ir i Gaidyna tik ten ji o ten ji paaukles iskrypeli sita.
Atsakyti
-1

P
Palangiškė
2019-06-11 15:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu prokurore kaip dabar giedosi nesunkus sužalojimas gal pačią atiduoti į šito išsigymelio rankas
Atsakyti
-4

a
as
2019-06-11 15:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jos advokatui tai puiki proga sublizgeti. To ir linkiu. Stiprybes Karolinai apklausoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų