Internetinis šiuolaikinio meno žurnalas artnews.lt, Šiuolaikinio meno centras (www.cac.lt) bei Nacionalinės dailės galerijos informacijos centras (ic.ndg.lt) kviečia į antrąjį tarptautinių meno kritikų dirbtuvių THREE USES OF THE KNIFE užsiėmimą šį penktadienį, spalio 23 d. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Antroji dirbtuvių diena skirta temai „Meno kritika išplėstame lauke“. Šį kartą bus analizuojama šiuolaikinės meno kritikos situacija ir aptariami šiandien aktualūs klausimai. Šiose dirbtuvėse dalyvaus pripažinti meno kritikai bei kuratoriai Anders Kreuger (Švedija), Jan Verwoert (Nyderlandai) bei Vivian Rehberg (Prancūzija). Dienos pabaigoje įvyks apibendrinanti diskusija su dirbtuvių lektoriais ir dalyviais, kurią moderuos dailėtyrininkė ir kuratorė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Rytinė diskusija, vedama Vivian Rehberg, Anders Kreuger bei Jan Verwoert,  bus skirta rašymo apie objektus (artefaktus) aptarimui: kaip kurti tekstą apie objektą, nepamirštant paties objekto bei kiti aprašymo būdai. Šios diskusijos atspirties taškas – Nacionalinėje dailės galerijoje veikianti paroda „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas 1945-1970“.

Prancūzų meno kritikė Vivian Rehberg publikuoja savo tekstus tokiuose žurnaluose kaip „Frieze“, „Artforum“ ir kt., yra Paryžiaus Parsons dizaino ir meno akademijos dėstytoja. Pranešimu „Meno kritika meno istorijoje bei per meno istoriją“ ji atkreips dėmesį į egzistuojančias ar tariamas skirtis tarp meno istorijos rašymo ir meno kritikos: ji kviečia atkreipti dėmesį į vadinamuosius objektyvų ir subjektyvų rašymo būdus, istorijos ir kritikos disciplinų tyrimo metodus, autoriaus ir vertintojo balsą, ir įvairiausius susitarimus, siejančius, skiriančius ir apibrėžiančius šias dvi disciplinas.

REKLAMA

Švedų rašytojas, menotyrininkas, Malmės dailės akademijos direktorius ir Lundo parodų rūmų kuratorius, lietuvos meno publikai pažįstamas kaip parodos „Lietuvos dailė ΄01: Savigarba“ kuratorius Anders Kreuger kalbės apie mikropolitinį kuravimą ir rašymą. Atspirties tašku pasirinktas žymaus amerikiečių meno kritiko bei istoriko Michaelo Friedo tekstas apie vieno garsiausių XIX a. Vokietijos dailininkų Adolpho Menzelio tapybą. Bus siekiam kritiškai pažvelgti į teoretiko naudojamą, dažnai konservatyvų diskursą, ieškant jam alternatyvų ir kontekstualizuojant jį mikropolitinio kuravimo ir rašymo lauke.

Atsižvelgdamas į  tai, kad parodų apžvalgos išlieka viena svarbiausių meno kritikos formų, Anders Kreuger taip pat pakvies į palyginamąją studiją, kurioje kartu su dirbtuvių dalyviais analizuos dviejų įtakingų meno kritikų Lynne Cooke bei Diedrich Diedrichsen recenzijas apie 53-iąją Venecijos bienalę.

Nyderlandų meno kritikas, kultūrologas, vienas iš žurnalo „Frieze“ redaktorių Jan Verwoert savo paskaitoje „Neįmanoma autorystės galia“ klausimą apie meno kritikos vaidmenį šiandien kels atsispirdamas nuo psichoanalitinės teorijos, aptardamas kritikos krizės reiškinį ir galios vaidmenų pasiskirstymą.

Renginys bus nemokamas ir vyks anglų kalba. Dalyvių registracijos formą, lektorių rekomenduotus skaitinius ir išsamesnes dalyvių biografijas rasite adresu www.3-uses-of-the-knife.lt.

Papildomą informaciją  teikia Neringa Černiauskaitė, mob. tel.: 8 655 93347, el.p.: [email protected]; Dovilė Tumpytė, tel. 8 5 212 2997, el.p.: [email protected]  

Renginio programa:  

9.45 – 10.00 Dalyvių registracija.

10.00 – 10.15 Trumpas dirbtuvių bei dienos programos pristatymas NDG

auditorijoje.

10.15 – 12.00 Apsilankymas parodoje „Šaltojo karo metų modernizmas.

Menas ir dizainas 1945-1970“. Diskusija: artefaktų  aprašymas: kaip kurti tekstą apie objektą, nepamirštant paties objekto ir kiti įvairūs būdai. Diskusiją ves Vivian Rehberg, Anders Kreuger bei Jan Verwoert.

12.00 – 13.00 Pietų pertrauka.

13.00 – 13.30 „Meno kritika meno istorijoje bei per meno istoriją“, Vivian Rehberg pranešimas.

13.30 – 14.00 „Mikropolitins kuravimas bei rašymas“, Anders Kreuger pranešimas.

14.00 – 14.30 Palyginamoji studija su seminaro dalyviais, kurią ves

Anders Kreuger.

14.30 – 15.00 Kavos pertrauka

15.00 – 15.30 „Neįmanoma autorystės galia“, Jan Verwoert paskaita.

16.00 – 17.00 Apibendrinanti diskusija su Anders Kreuger, Vivian Rehberg

ir Jan Verwoert. Moderatorė – Lolita Jablonskienė.

REKLAMA

Daugiau apie renginius:

THREE USES OF THE KNIFE – tarptautinės kūrybinės dirbtuvės bei seminarai meno kritikams. Į jas kviečiami pripažinti redaktoriai, rašytojai, meno kritikai, kultūrologai ir menininkai iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Švedijos, Lietuvos, Libano.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų