Rašyti komentarą...
už baraką ilgai nemokėjau. Šaukdavo iš toli pamatęs
Pasisavino ne krikščionys, o pagoniški romos katalikai. Pvz.: iš europos nuo kataliku persekiojino papege europieciai i amerika (būsima JAV) istatymiskai iki pat 1860 metu buvo uzdraude svesti kaledas. Nerasite ne vieno pirmojo JAV prezidento stovincio prie eglutes ar pan. Kaledos neturi nieko bendro su krksxionybe, tai eiline pagoniska svente
Tai jai tai prisikelimo svente pagal krikscionis tai ka jis menesy kelesi nes velykos buna visad skirtingu laiku visos religijos tai melo ir apgaules kupinas reiskinys kaip valdyti zmogu jo emocijas,prota ir melzti is jo pinigus pagalvokit geriau nuo kada dievas laimino karus zmogzudystes pazvelkite kas daresi prie keleta simtu metu zmones buvo deginami zudomi ir baznycia tai dare o ne kaskas
@Sektiek proto Nereklamuok čia kas kas
Nėra ūpo aiškinti tai, kas kone visiems suprantama. Neklaidinkite žmonių su savo pagonybe, kuri buvo iš esmės tamsiausias Lietuvos ir kitų tautų laikotarpis. Jūs užsispyrę kaip vaikai, kurie, pasiekę tam tikrą pažinimo lygį, niekaip jo nebenori atsisakyti ir žengti toliau suvokiant pasaulį ir jo Kūrėją. Kas yra aukščiau - Kristus ar gamta? Ar žmogus yra visagalis? Ar gamta jam gali laiduoti amžinąjį gyvenimą? Ar gamta gali pasiaukoti dėl žmogaus? O šimtai visokių babaužių - pagoniškų dievybių - kieno sugalvoti? Ar jos gali panaikinti žmogaus (pirmapradį) nuodėmingumą, jo moralinį ir dvasinį neįgalumą? Ir t.t. Pasidomėkite galų gale kiaušinio simbolika - ji nepaprastai plati. Kiaušinis - tarsi visas pasaulis, kuriame subrendusi gyvybė išsilaisvina iš jo ir pereina į aukštesnį būties lygmenį. Jei Kristus yra aukščiau gamtos, savo šventumu - aukščiau nuodėmingo žmogaus, vadinasi, nuosekliai - kiaušinio simboliką dera pirmiausia sieti su Kristumi - iš kapo duobės prisikėlęs Kristus lyginamas su viščiuku, išsiritusiu iš lukšto. T.p. pripažįstama, kad kiaušinis simbolizuoja tą pirmapradį gemalą, iš kurio vėliau atsiradęs pasaulis. Tai yra simbolika, panašybės, nuorodos, Šventrašty, aišku, apie tokius dalykus nekalbama, bet jie savaime suprantami. Taigi Velykos - „perėjimas“ (per Raudonąją jūrą, per Kristaus mirtį), išsilaisvinimas ir prisikėlimas naujam, tobulam ir šventam gyvenimui, yra svarbiausia krikščionių šventė.
@Jota kvailas tu zmogus,skestantis savo paties tamsoje.
matau ka noriu matyti,girdziu ka noriu girdeti,tikiu kuo noriu tiketi ir tokie dalykai kaip istorija man ne motais.kuriu realybe ir apmeluosiu visa pasauli jei tik saugiau jausiuos pati/s.
abgailetina.
nepulk pasaulio del laibo savo pacios poziurio ir kvailu isitikinimu.
@Jota Raštas draudžia švesti pagoniškas šventes. Tad nereikia čia išvedžiojimu. Juk parašyta “ Aš net nenoriu, kad jūs žinotumėm kaip jie (pagonys) švenčia savo šventes”. Jau nekalbant, kad jas dar dristate megdzioti
@Jota Atsikėlė iš kapo ir suvalgė kiaušinius, o višta verkė, nes ką ji padarys Kristui
Ne tik Velykos, bet ir Kaledos krikscioniu yra nusavintos is pagoniu.Noredami israuti stabmeldyste, krikscionys negalejo is karto vsko sunaikinti, nes zmones vistiek butu svente ir taip butu sunkiau panaikinti paprocius, todel jie paliko sitas sventes, paprasciausiai suteike jiems kita reiksme. Lygiai tokia pati stabmeldystes svente yra Jonines. Sios sventes su krikscionybe neturi nieko bendro.Tai pavogtos sventes.Ta zino visi nors truputi prapruse zmones.
@kamane Nemaišykite pagoniu imperatoriaus konstantino sukurtos pagoniskos romos kataliku religijos nuo tikrosios krikscionybes.
@kamane Kodel zmones pamirso musu proteviu sventes kurias pasisavino krykscionys tai yra pati didziausia pasaulyje sekta jug mes turime savo proteviu dievus ir tikejima o ne ta kuri per prievarta igrudo lietuviam i smegenys isigilinus i istorija krykscionybe padare zmonyjai daug zalos ir kodel apie tai nekalbama ir as manau kad mum labjausiai reiketu laikytis pagonisku paprociu o ne atejunisku.
@kamane Jei rusai grįžtų, tai grąžintų stabus paprašius
Kvailas Vilimaitės rašinėlis... Velykos yra Jezaus Kristaus prisikėlimo iš numirusių Šventė. Sovietai tai norėjo pervadinti pavasario ar margučių švente. O kokį tikslą turi ta panelė,ar paneigi Lietuvos mokymą bažnyčiose?
@Je Lietuvos bažnyčiose neteko girdėti tiesos!!! Jėzus prisikeliai kiekviename tikinčiajame kiekviena diena, - apaštalas Paulius “aš mirštu kasdien”. O šiaip dar neteko sutikti NĖ vieno lietuvos kunigo, kuris biblija suprastu bent antroko lygmenyje, tai ka kalbeti apie nesidominčius tikinčius!?
@Je Labai teisingas straipsnis! Jei egzistuotų dievas, tai nebūtų nukankinęs savo sūnaus. Kančios garbinimas kažkoks iškrypimas!
O as manau kad lietuviai ir pasauli sukure.....
Durnas aiškinimas.Senovės lietuviai tai pasaulio bamba.Krikščionys nusikopijavo iš jų Šv. Velykas.Ar žinot ką reiškia Velykos?
@Dina Imperatorius konstatinas nukopijavo pagoniu tradicijas (tada roma puole smarkiai ‘barbarai’), pvz.: is senoves sirijos baalo dievo garbinimo (aukojo zmones ir valge ju mesa) ivede i romos kataliku (pagoniu) apeigas -mišias. Pirmieji krikščionys buvo žudomi arenose, veliau jau romos katalikai skerde tikinčiuosius su klausimu: - ar švesi mišias, o kadangi tikruju krikscioniu dar buvo like, tai tokius bande išskersti. Dalis ju papėgo i JAV ir pradėjo puritonu judejima nuo zodzio - ‘pure’ svarus, atitinkamai JAV iki 1860 istatymiskai uzdrausta svesti kaledas kaip pagoniskas svente.
religijos apskritai apsorbuoja senoves paprocius,idejas,isitikinimus ir t.t ir pasuka juos tokiu kampu,kad atitiktu religijos dogmas.dabarties demonai yra praeities dievai,demonizuoti tam kad paliktu ateinanciu kartu protus.senoves paprociai pavogti ir apmeluoti tam kad ateinancios kartos nejuciomis isilietu,kad ir siuo atveju - i 'krikscioniskaji pasauli'.
cia gal ir ne prie ko,bet kiek realiai nuosirdumo ir tiesos yra religijoje kai jos pamatai ant melo pastatyti?
@strange old brew Margučių dažymas, gamtos atgimimo šventė ir kiti panašūs dalykai yra reikšmingi tiems, kam Kristaus prisikėlimas neturi reikšmės. Tikri krikščionys, kurie savo tikėjimą stato ant nesugriaunamo Dievo Žodžio pamato, nesureikšmina pagoniškų papročių, o šlovina prisikėlusį Išganytoją, kuris savo prisikėlimu kiekvienam tikinčiajam suteikė amžinojo gyvenimo viltį.
@Krikščionis Kadangi jokio dievo ir Kristaus nebuvo, tai nieko ir nb ereiškia!
@strange old brew Tiesa, kad romos katalikybė pastatyta ant melo. Lietuvoje neteko sutikti rašta išmanančio net ir kunigo, ka kalbeti apie nesidomincius tikinciuosius.

Skaitomiausios naujienos
Į viršų