• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kada gerklės skausmas gali būti vėžio požymis? Vėžiu susergama, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai auga ir dalijasi bei išplinta į aplinkinius audinius ir organus.

Kada gerklės skausmas gali būti vėžio požymis? Vėžiu susergama, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai auga ir dalijasi bei išplinta į aplinkinius audinius ir organus.

REKLAMA

Yra daugiau kaip 200 vėžio rūšių, kurios gali paveikti žmogaus organizmą, o simptomai dažnai susiję su ligos vieta organizme.

Tačiau simptomai taip pat gali būti subtilūs ir lengvai supainiojami su mažiau rimtų susirgimų požymiais.

Gerklės skausmas gali išduoti vėžį

Pasak vieno eksperto, vienas iš tokių simptomų yra gerklės skausmas. Jei šis požymis yra nuolatinis, jį gali sukelti galvos ir kaklo vėžys, rašo express.co.uk.

„Galvos ir kaklo vėžys yra viena sparčiausiai pasaulyje plintančių vėžio rūšių, todėl ankstyva diagnozė gali labai pakeisti galimybes jį įveikti.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriuos ankstyvuosius simptomus galima lengvai supainioti su kitais įprastais negalavimais, todėl svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius savo kūno pokyčius ir nerimą keliančius dalykus“, – sakė gydytojas Jiri Kubesas, Protonų terapijos centro medicinos direktorius.

REKLAMA

Pasak gydytojo, jei gerklės skausmas tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, laikas pasitikrinti, nes nuolatinis gerklės skausmas yra vienas iš mažiau žinomų galvos ir kaklo vėžio simptomų.

Pastebėkite šiuos simptomus laiku

Jis išvardijo keletą kitų ligos požymių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

„Tai yra labai svarbūs požymiai, – teigė jis. – Dantenų skausmas, opos ir dantų skausmas, baltos ar raudonos dėmės burnoje taip pat gali būti įspėjamieji ženklai.“

REKLAMA
REKLAMA

Kitas dažnas ankstyvasis simptomas – nuolat užsikimšusios ausys arba nuolatinis ausų skausmas. Kaklo dalies patinimas taip pat gali būti vėžio požymis.

Gydytojas pabrėžė, kad nors tai galimi galvos ir kaklo vėžio požymiai, tačiau labiau tikėtina, jog jie susiję su mažiau rimtu negalavimu.

Nors bet kuris iš šių simptomų nebūtinai turi kelti nerimą, labai svarbu kreiptis į gydytoją, jei įtariate, jog kažkas negerai.

Ekspertai teigia, kad šiuo metu yra 90 proc. tikimybė, kad, jei liga bus diagnozuota anksti, jūs  išgyvensite. Jei vėžys diagnozuojamas vėlai, ši tikimybė gali sumažėti iki 40 proc.

Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, yra daugiau kaip 30 galvos ir kaklo sričių, kuriose gali išsivystyti vėžys, pvz:

- burna ir lūpos;

- gerklos;

- ryklė;

- seilių liaukos;

- nosis ir sinusai;

- nosiaryklė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų