• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar šio kultinio purškiklio, kurį galima rasti beveik kiekviename garaže, pavadinimas atskleidžia ką nors apie jo išradimą? Daugelis nežino, ką reiškia WD-40 trumpinys.

Ar šio kultinio purškiklio, kurį galima rasti beveik kiekviename garaže, pavadinimas atskleidžia ką nors apie jo išradimą? Daugelis nežino, ką reiškia WD-40 trumpinys.

REKLAMA

Tepimo purškalas WD-40 taip pavadintas todėl, kad tai buvo 40-asis bandymas sukurti vandenį išstumiančią medžiagą.

Įprasti buitiniai gaminiai, kurių pavadinimai nėra akivaizdžiai susiję su jų gamintojais ar funkcijomis, vartotojams dažnai kelia mįslių, kurias kai kurie jaučia pareigą išspręsti, rašo snopes.com.

Atskleidė, ką reiškia trumpinys WD-40

„Sierra Mist“ yra citrinų ir laimų gazuoto gėrimo pavadinimas (vėsus ir gaivus), bet kodėl „7-Up“? Nesunku suprasti, kodėl valiklis ir (arba) nuriebalinimo priemonė gali vadintis „Tough Task“, bet kuo pagrįstas pavadinimas „Formulė 409“?

Mįslingi produktų pavadinimai, susiję su skaičiais, dažnai aiškinami kaip įkvėpti N-tojo bandymo sukurti produktą (arba jo pavadinimą).

REKLAMA
REKLAMA

Todėl legenda byloja, kad „Bib-Label Lithiated Lemon-Lime Soda“ gamintojas, po to, kai pirmieji šeši bandymai parinkti mažiau sudėtingą pavadinimą pasirodė nepatenkinami, galiausiai metė rankšluostį ir pasirinko paprastą pavadinimą „7-Up“. O jei valiklis pavadintas „Formulė 409“, tai tikrai todėl, kad pirmosios 408 formulės nepasiteisino.

REKLAMA

Produktas pradėtas ieškoti nuo rūdžių apsaugančio tirpiklio ir nuriebalinimo priemonės raketų dalims apsaugoti.

WD-40 1953 m. sukūrė trys San Diego raketų chemijos kompanijos technikai. Jo pavadinimas kilo iš projekto, kurio tikslas buvo rasti vandenį išstumiantį junginį. Jiems pavyko sukurti keturiasdešimtąją formulę, taigi WD-40. Kompanija „Corvair“ pirko jį dideliais kiekiais, kad apsaugotų savo atlaso raketų dalis.

Paprastai tokie paaiškinimai yra tiesiog bandymai įprasminti iš pažiūros beprasmiškus dalykus, tačiau kartais jie būna taiklūs. WD-40 yra visur esantis tepalas (arba, kaip jį apibūdina gamintojas, daugiafunkcinį problemų sprendimo būdą), kurį galima rasti beveik ant kiekvieno darbo stalo ir kiekvienoje įrankių dėžėje. Kodėl WD-40? Mums paaiškino WD-40 kompanija (buvusi „Rocket Chemical Company of San Diego“).

WD-40 pažodžiui reiškia „Water Displacement, 40th attempt“ („Vandens išstūmimas, 40-asis bandymas“). Tai pavadinimas tiesiai iš laboratorinio vadovėlio, kurį 1953 m. naudojo chemikas, sukūręs WD-40. Chemikas Normas Larsenas bandė sukurti formulę, kuri apsaugotų nuo korozijos: tai daroma išstumiant vandenį. Normo atkaklumas pasiteisino, kai jis 40-uoju bandymu ištobulino formulę.

Super tepalas.Pagarba chemikui.
mano zmona irgi megsta kai pasitepu wd40
Sūrudijęs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų