Naktis iš antradienio į trečiadienį Kaune paženklinta krauju. Nuo policijos pareigūnų milžinišku greičiu spruko automobilis su penkiais žmonėmis. Jaunų žmonių kelionė baigėsi tragiškai - įsirėžus į stulpą, vietoje žuvo 3 žmonės, dar 2 paguldyti į ligoninę. Dar viena skaudi žinia: tarp žuvusiųjų - šešių vaikų mama. 

Avarija Kaune (nuotr. Policijos)

Avarija Kaune (nuotr. Policijos)

Trečiadienio rytą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas sakė, kad 140 km/val greičiu lėkęs BMW automobilis nestojo, o pamatęs atvažiuojančius pareigūnus, greitį padidino. 

„Pamatę, kad stabdytas BMW automobilis nestoja, pareigūnai iškart puolė važiuoti paskui. Vairuotojas greitį padidino iškart, vos pamatęs pareigūnų automobilį.

Greitis buvo toks didelis, kad pareigūnai tik matė automobilio šviesas, važiuodami net 140 km/val greičiu, pareigūnai net nebuvo susigretinę su minėtu automobiliu. Todėl pareigūnai nematė ir pačio smūgio“, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiškos avarijos vaizdai iš arti: iš automobilio neliko nieko

Tragiškai pasibaigusi kelionė atvėrė dar vieną žaizdą - po publikacijų žiniasklaidoje pasirodė anoniminiai komentarai, kuriuose imta piktintis pareigūnų darbu. 

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose pasipylė pasisakymai, kuriuose teigiama, kad jeigu ne policijos pareigūnai, kurie vijosi lekiantį automobilį, tragedija nebūtų įvykusi. 

Įvardijo grėsmes

Protu nesuvokiamų komentarų - nesuskačiuojamas kiekis. Kas juos rašo ir kodėl norima kaltę suversti pareigūnams, kurie visu pajėgumu atliko savo darbą? 

Apie tai sutiko pakalbėti ir situaciją įvertino Mykolo Romerio universiteto Socialinės politikos fakulteto socialinio darbo katedros docentas dr. Gediminas Navaitis. 

„Visų pirma, reikia pažvelgti į šią situaciją iš šalies. Prielaidos, kodėl reikėjo stabdyti nestojančią ir dar labiau greitį didinusią mašiną, gali būti įvairios. 

Ten galėjo būti nusikaltėliai, kurie nesustojo dėl padaryto baisaus nusikaltimo. Ten galėjo būti apsvaigę nuo narkotinių medžiagų žmonės, kurie kelia grėsmę aplinkinių gyvybei. Prielaidos rodo, kad ta mašina kėlė labai didelę grėsmę. 

Palyginkime, jeigu žmogui būtų grasinama daiktu, panašiu į pistoletą, tai, veikiausiai, protingiau galvoti, kad tas daiktas ir yra pistoletas, o ne tik panašus į jį. 

Vadinasi, mes patys, susidūrę su bet kokia grėsme, esame linkę suteikti grėsmei didesnį lygį ir negalvoti, kad ji yra mažesnė. 

Policijos uždavinys - apsaugoti visuomenę nuo grėsmių, todėl susidūrę su tokiu ar panašiu įvykiu, pareigūnas turi galvoti, kad grėsmė yra galimai didesnė, o ne mažesnė. 

Taip pažvelgus į situaciją tampa aišku, kad toks komentatorių kabinėjimasis prie policijos - nepagrįstas“, - kalbėjo psichologas.

REKLAMA

G.Navaičio teigimu, žmonės, kurie buvo mašinoje, privalėjo vairuotojui liepti ją sustabdyti ir paklusti pareigūnams.

Vairuotojas privalėjo sustoti supratęs, kad pareigūnams milžinišku greičiu skriejanti mašina turėtų atrodyti lyg didelė grėsmė. Juk ten, pasak psichologo, galėjo būti ir banditai su automatais. 

Tai - psichologinio karo elementas

G.Navaičio teigimu, komentatoriai galėjo turėti kelias priežastis pilti purvą ant pareigūnų.

Dalis galėjo nesuprasti visko taip nuosekliai apie keliamas grėsmes, o kita dalis, tikėtina, patys yra kriminalinio pasaulio atstovai, kurie visada randa būdų pateisinti savo pačių nusikaltimus, vadina save kovotojais bei skatina žmones nepasitikėti policija. 

„Jeigu mes tuo patikėtume ir priimtume siūlomų komentarų nuostatą, mes priimsime ir nuostatą, kad policija yra pavojinga bei nepatikima, su ja geriau neturėti jokių reikalų.

Todėl, susidūrę su galimu nusikaltimu, policijos neinformuosime. Tokie veiksmai bus labai parankūs nusikaltėliams. 

Mes susiduriame su psichologinio karo elementu, kai siekiama sukompromituoti ir paniekinti teisėsaugos įstaigas", - aiškino G.Navaitis. 

Jovita
2018-01-31 15:17:41
Be reikalo policija puolama, ne jie kalti. Kaltas dundukas už vairo. Negražu taip sakyti, bet prisiplojo, daugiau jau nieko nebeužmuš...
Atsakyti
(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiškos avarijos vaizdai iš arti: iš automobilio neliko nieko
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gedas 2018-02-01 21:30:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbu Uk policininku ir galiu ijunges svyturelius ir sirena stabdyt automobilius. Jei jie nestoja viska turiu isjungt ir sustot. Automobilius gali persekiot tik specialus padalinys, o dvirates transporto priemones tik sraigtasparnis. Visa tai del to kad persekiojant ivyko avarija ir sudege automobilyje buve asmenys pries kelis metus. Manot kad sumazejo beganciu nes nepersekiojam, deja atvirksciai. Pilna nepilnameciu su mopedais laksto ir maivosi nes zino kad nesivys, tad nera ko kaltinti pareigunus kurie vijosi.    ATSAKYTI
Vika 2018-02-01 20:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu policijos pareigūnai duoda ženklą sustoti, piliečiai PRIVALO sustoti. Jeigu vairuotojas būtų sustojęs, avarijos nebūtų buvę. O tie kas sako atvirkščiai ir kaltina policiją, tai pasiskaitykit bent jau KET taisykles kažkiek laikydami teises. Sustoti pareigūnui paliepus, yra piliečio (minkštai tariant) pareiga.   ATSAKYTI
Erikas 2018-02-01 15:47:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš iš viso nesuprantu net galvoti apie tai, kad pareigūnai galėjo būti kiek nors kalti. Būtina kelti pareigūnų motyvaciją o ne durnais pamąstymais juos kaip tai menkinti. Nebūkit klounais jų ir taip pas mus per daug.   ATSAKYTI
Paradoksas 2018-02-01 15:24:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha,dabar policija kalta.. o jei netycia pareigunai butu zuve,tada jau beglius kaltintumet? Dirbo savo darba ir tiek.   ATSAKYTI
Nu jo 2018-02-01 08:51:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Natūrali atranka pagal Darviną. Kuo mažiau lochų, tuo aplinkiniams lengviau kvėpuot. Gerai, kad į stulpą, o tai jau pušis būt reikėję į Raudonąją knygą įrašyt...   ATSAKYTI
kacynas 2018-02-01 08:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokį gyvenimą gyveno,tokia jo ir pabaiga....   ATSAKYTI
pirmadienis 2018-02-01 08:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš taip pat už pareigūnus. Bet faktas kad ne visi argumentai yra logiški.
Gali būti apsvaigęs ir kėlė pavojų aplinkiniams. O tai sakykite persekiojamas automobilis skriejantis 140km/h greičiu mažiau kelia pavojaus. Manau kad geriau 70km/h apsvaigęs, negu 140km/h apsvaigęs plius išsigandęs.
Straipsnyje bandė lyginti situaciją su ginklu. Palyginimas taip pat nevykęs. Jeigu pamatei asmenį su kažkuo panašiu į ginklą, visų pirmą reikėtų daryti viską, kad tas ginklas nebūtų panaudotas, o ne žūt būt tą ginklą atimti. Tegu kas nors ir būna nušautas.


   ATSAKYTI
Vinetu 2018-02-01 08:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai pagal tave nereikia persekioti sprunkanciu girtuokliu?! Tai su tokia logika turesim pilnas gatves apsinesusiu gaideliu, logika čia paprasta: nebutu sėdęs girtas už vairo ar bent jau stojęs kai stabdė policija -nebutu žuvęs ir kitu nužudęs !   ATSAKYTI
Vardas 2018-02-01 07:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo daugiau debilu - tuo maziau debilu.    ATSAKYTI
Uz pareigunus 2018-02-01 00:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neitiketina...pareigunai kalti...tik pas mus salyje gali ginti begancius nuo pareigunu..ko nestot? Jei nekaltas? ir ar toli jie butu siaip nuvaziave net jei nebutu pareigunu pasitaike...apie tai niekas negalvoja?    ATSAKYTI
Vardas 2018-01-31 20:36:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Tie "ginti saugoti padeti" nepasitikiu jais ir net pamates drebu is pykcio. Jie nei vienas neverti pareiguno vardo. Ir dar sako mes tarnaujam jums. Svolaciai   ATSAKYTI
Cha 2018-01-31 20:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Klausyk , Varde, gaila man tavęs nesubrendėlio, dievas tau nedavė- pasistenk suprasti ko.   ATSAKYTI
Ir 2018-01-31 23:11:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
dar vienas ozys is zonos pabudo...    ATSAKYTI
Vardui 2018-02-01 00:51:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir kuom gi tau pareigunai nusikalto? Uz gerus darbus vis tave vargsa baudzia? Ubage tu, slepkis po sluota , ir slepk savo nusikaltimus.   ATSAKYTI
pavardė 2018-02-01 08:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu gal per kaldrą padarytas ?   ATSAKYTI
Seip 2018-02-01 09:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu cia galima gincitis kiek tu nori, Dauguma policinku daro savo darba kaip priklauso viska ok kaip ir tame "Ginti saugoti padeti" parasyta bet yra buve tokiu atveju kai jie tiesiog piknaudziauja savo pareigomis ne vienas mano pazystamas buvo pasodintas paru uz nieka kad gatve ejo namo.. Aisku daugelis sakys dabar "ai kaskur prisidirbes buvo" ar dar koki huine nors taip tikrai nebuvo... Mano asmenine nuomone kad ten reiktu juos patikrint as tikrai visi yra verti dirbti policijoi.   ATSAKYTI
Remis 2018-01-31 19:21:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo, tas kas nestojo ir lėkė 140 km/h greičiu tas nekaltas, o pareigūnai kalti... neblogai atrodo.
   ATSAKYTI
bett 2018-02-01 01:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie irgi lėkė tokiu pat greičiu   ATSAKYTI
Nuomone 2018-01-31 16:38:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Galetu kazkaip kitaip stabdyti, o ne gaudyti, nes galejo ir visai nekaltus zmones uzmusti belegdami nuo policijos, butu daug daugiau auku. Paziuretu masinos nr. ir kitas policijos ekipazas uzkirstu kelia, tas gaudymas dunduku nestabdo.   ATSAKYTI
Bildukas 2018-01-31 20:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O iš kur žinoti kad mašina ne vogtą?   ATSAKYTI
Jovita 2018-01-31 15:17:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Be reikalo policija puolama, ne jie kalti. Kaltas dundukas už vairo. Negražu taip sakyti, bet prisiplojo, daugiau jau nieko nebeužmuš...    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Prieš 12 metų Lietuva neteko maestro V. Kernagio (tv3.lt fotomontažas)
Kino seansus po atviru dangumi rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ jau vienuoliktą kartą kviečia gražiausius vasaros vakarus praleisti drauge. Liepos 27 dieną kino sezoną pradės ...
Vilnietė Justina gamina veganiškus tortus: nori sugriauti stereotipinę nuomonę (nuotr. asm. archyvo)
Maskarponės sūrio, karamelinis su riešutais, gaivaus skonio jogurtinis – tortų pasirinkimas yra milžiniškas ir daugelis be jų neįsivaizduoja įvairių švenčių. Dažnai seilės ...
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų