Ar žinote, kodėl vyrų marškinių sagos yra dešinėje pusėje, o moterų – kairėje? Nustebsite ir patys

Ar kada esate pastebėję, kad vyriškų marškinių sagos būna dešinėje pusėje, o moteriškų marškinių – kairėje? Nedaugelis žino tokios sistemos priežastis. Kam reikalingas toks skirtumas? Pagaliau išsiaiškinta, kodėl taip daroma. Įspėjimas: šimtaprocentinio atsakymo neturi niekas, bet istorikai siūlo keletą tikėtinų paaiškinimų. Norėdami išsiaiškinti šią keistenybę, turime sugrįžti į senesnius laikus, rašoma tips–and–tricks.co.

Marškiniai (nuotr. Shutterstock.com)

Vyriški marškiniai

Vyriški marškiniai susagstomi dešinėje pusėje – populiariausias paaiškinimas, kad senais laikais vyrams drabužiuose reikėdavo laikyti ginklus. Vyrai marškiniuose slėpdavo šautuvus, todėl juos pasiekti būdavo daug lengviau dešine ranka. Kadangi dauguma žmonių yra dešiniarankiai, lengviausia buvo sagas įsiūti dešinėje pusėje, kad būtų lengviau ranką greitai kyštelėti už marškinių. Kai dar nebuvo šautuvų, vyrai naudodavo kardus, kurie taip pat būdavo slepiami kairiojoje pusėje, kad juos būtų lengviau ištraukti dešine ranka. Jei marškiniai būtų buvę sagstomi kairėje, o ne dešinėje pusėje, kardas būtų galėjęs užsikabinti už švarko ir taip sukelti nepatogumų. Taigi, tai – dar viena priežastis vyriškų marškinių sagas siūti dešinėje pusėje.

Moteriški marškiniai

Bet jei sagos dešinėje pusėje taip puikiai tiko vyrams, kam moteriškuose marškiniuose jas siūti kairėje pusėje? Tai taip pat daroma ne be reikalo. Sagos išrastos XIII a. Tais laikais turtingos moterys pačios nesirengdavo – tai už jas darydavo jų tarnaitės. Ir šiuo atveju svarbi dominuojanti ranka. Dauguma žmonių yra dešiniarankiai, todėl tarnaitėms taip būdavo patogiau moterų marškinius ir sukneles susagstyti kairėje pusėje.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2020-08-18 16:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
sagas marškiniuse pradėjo nešioti vyrai ir tai darė kaip jiems patogiau - dešinėje. Moterys sagas pradėjo siūtis daug vėliau. ir kad nesumaišyti aprėdų (tada kaip ir dabar aprėdai beveik nesiskyrė), sagas siuvo kairėje. Štai jums rebuso sprendimas
Atsakyti
-4

I
Išdykęs
2020-08-19 13:07:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
...... Čia, kad vyras nusisegtų ir moterys galėtų patogiau ir greičiau nurengti rūbą
Atsakyti
0

y
yyyyy
2020-08-18 14:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
.....aišku , kaip du kart du,....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų