Koronaviruso įkarštyje į pagalbą skuba šie žmonės: padėka jiems netilptų į žodį „ačiū“

Koronavirusui ir toliau plinant Lietuvoje, į pagalbą rizikos grupėje esantiems asmenims skuba vis daugiau geradarių žmonių. Būtent jie padeda lietuvaičiams, kuriems nerekomenduojama eiti iš namų: nuperka jiems vaistų, parūpina maisto prekių, o neretai atvažiuoja tiesiog į lauką išvesti ir jų augintinių.

Savanoriai kiekvieną dieną padeda žmonės karantino metu
5

Projektas „Stiprūs kartu“ yra pilietinė iniciatyva ir centras, kuriame besidarbuojantys savanoriai kiekvieną dieną pagelbėja kitiems, kuriems koronavirusas yra itin didelis iššūkis. Į šį projektą įsitraukia ir daug „Lietuvos skautijai“ priklausančių skautų, kurie savo gerais poelgiais ir neatlyginama pagalba dalijasi su kitais. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Savanoriai karantino metu

Kas yra projektas stipruskartu.lt? Kokia yra jo misija?

Ši pilietinė iniciatyva ir centras skirti pagelbėti tiems, kuriems susidoroti su koronaviruso pandemijos ir karantino iššūkiais savo jėgomis yra labai sunku.

Visų pirma mintyje turiu žmones, esančius rizikos grupėse, kurių sveikatai šis virusas yra ypač pavojingas. Karantino metu jie privalo būti namuose, tačiau jų gyvenimas juk nesustoja: žmonėms reikia maisto, vaistų ar sumokėti už mokesčius. Štai čia jiems į pagalba ir skuba mūsų centras.

Kaip kilo idėja sukurti tokį projektą?

Lietuvoje yra daug pilietiškų žmonių, kurie pasiryžę paprasta kasdiene veikla pagelbėti kitiems. O taip pat yra daug žmonių, kuriems tokios pagalbos reikia. Stiprūs kartu centras atlieka abiejų šių grupių sujungimo funkciją, taip plėsdami gėrio ir pagalbos tinklą visoje Lietuvoje. Tokia veikla yra reikalinga ir net būtina. Ir jos poreikis artimiausioje ateityje tik augs.

REKLAMA

Projektas gyvuoja visoje Lietuvoje, o jo veikloje netrūksta ir savanorių – kiek jų turite? 

Šiandien turime apie 2,8 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje. Tinklas apima visą šalį, o būtinas prekes galime pristatyti į bet kurį Lietuvos kampelį. Gerus žmonių darbus viešiname siekdami padrąsinti jungtis savanoriais ar prašyti pagalbos.

Mūsų pagrindiniame skambučių centre ir tarp savanorių vykdančių kasdienines užduotis labai daug skautų, be kurių būtų labai sunku viską koordinuoti, taip pat šaulių, maltiečių, maisto banko savanorių bei labai daug žmonių, tiesiog turinčių laiko ir užsiregistravusių padėti!

Kokio amžiaus žmonės dažniausiai savanoriauja jūsų projekte?

Visi savanoriaujantys asmenys yra vyresni nei 18 m. dėl saugumo reikalavimų, pensijinio amžiaus žmonių, kurie yra rizikos grupėje tarp mūsų savanorių irgi nėra. Mūsų bazėje užregistruotų savanorių vidurkis šiuo metu gana jaunas 33,5 metų.

Papasakokite apie savo veiklą, kokiais būdais stengiatės padėti kitiems žmonėms?

Savanoriai susisiekia su tokiais žmonėmis, nuperka jiems maisto produktų ar medikamentų ir pristato visą tai į namus. Prekių pristatymas, atsiskaitymas vyksta be jokio fizinio kontakto su žmogumi. Beje, jau turėjome kelis atvejus, kuomet mūsų savanoriai prekes žmonėms pirko ir už savo pinigus.

Taip pat turime informacinę kampaniją „#Antivirusas” antivirusas.skautai.lt, kurios metu žmonės skatinami viešose vietose kabinti informacinius skelbimus keliomis kalbomis su mūsų informaciniu numeriu 1827 arba įsirašius savo asmeninį numerį pasiūlyti pagalbą rizikos grupėje esantiems kaimynams.

REKLAMA

Ar žmonės, kuriems reikia kitų pagalbos yra tik senjorai? Kokios pagalbos jiems dažniausiai reikia?

Tie žmonės yra visi rizikos grupėse esantys žmonės, tikrai daug skambučių sulaukiame iš senjorų, bet taip pat sulaukiame skambučių ir maitinimo įstaigų, tokiu atveju, maistą miesto koordinatorius paskirsto į gydymo įstaigas, dirbantiems medikams ar tiems, kam to maisto tuo metu labiausiai reikia. O pagalbos reikia įvairios, nuo to pačio maisto atvežimo iki šuns pavedžiojimo ar padėjimo sumokėti mokesčius. Taip pat medicininių priemonių pervežimo, atidavimo gydymo įstaigoms.

Galbūt prisimenate istoriją, kuri iš tiesų įstrigo jūsų širdyje?

Tokių istorijų per tiek karantino istoriją susidarė labai daug. Kadangi teko asmeniškai savaitgalį savanoriauti koordinuojant poreikius ir savanorius, geriausias jausmas užplūsdavo tuomet, kai savanoris paskambindavo ir sakydavo „Padariau, tai kokios dar pagalbos reikia?” padėkoji sakai, kad šiandienai tikra jau nieko nereikės, bet jeigu ką kreipsiesi, o žmogus patikina, kad turi laiko ir „Būtinai, būtinai skambinkit!”

Labai džiugina žmonių geranoriškumas, pasitikėjimas, atvirumas ir greitas susimobilizavimas. Atrodo, paskambini, pasikalbi ir jau po dešimties žinučių gali žymėti jog darbas padarytas! Pasakojo kolegos, kad buvo ir tokių savanorių, kurie lengva širdimi pasisiūlė ir dėl užduoties pusę Lietuvos apvažiavo!

Ar galima teigti, kad tokie išbandymai kaip koronavirusas parodo ir gerąją visuomenės pusę, sustiprina mūsų tautą?

Tikrai taip. Netrūksta žmonių, kurie skleidžia pesimistinę informaciją ar net propagandą, bet mes tiek per savo partneres žiniasklaidos priemones, tiek per socialinius tinklus, o ypač geriausiu kanalu – per žmones kalbame apie tikrąją situaciją. Kaip skautai, net ir šio sudėtingu laikotarpiu liekame ištikimi savo šūkiui – Dievui, Tėvynei, Artimui.

REKLAMA

Skautiška tarnystė yra aktyvus veiksmas, kuriam pasižada kiekvienas įžodį davęs skautas. Nuo ankstyvo amžiaus, mūsų jauniausiems nariams ugdome, jog naudingi turime būti ir už organizacijos ribų.

Šiuo metu ypatingai reikšminga dalis tampa parama artimui, todėl suaugę organizacijos nariai šiuo sunkiu laikotarpiu nedvėjodami imasi padėti savo bendruomenėms, protingai įvertina galima riziką, imasi visų priemonių savo bei aplinkinių sveikatos saugumui užtikrinti ir savo veiklomis rodo pavyzdį namuose saugiai liekantiems jauniesiems organizacijos nariams.

Ar žmonės drąsiai kreipiasi į jus pagalbos? Galbūt yra kažkokia statistika, kiek žmonių jau padėjote?

Šiuo metu mūsų pagalbos atvejų skaičius jau yra apie tūkstantį, tuo metu kai skaitysite, tikriausiai, skaičius bus žymiai šoktelėjęs, nes kiekvieną dieną sulaukiame vis daugiau ir daugiau skambučių. Taip pat žinome jau ne vieną savo savanorį, kuris sukuria tam tikrą ryšį ir tą pačią močiutę ar senelį apiperka kas savaitę ar net pora kartų į savaitę, būna atvejų kai skambina kaimynės, kaimynė ir prašo tos nuostabios savanorės X, nes jai rekomendavo draugė!

Stengiamės ir skatiname, kad savanoriai tokiomis istorijomis dalintųsi, taip sumažindami kažkokios galimos baimės slenkstį ir skleistų gėrį bei draugiškumą, o gal įtrauktų vieną ar kitą pažįstamą prisijungti…

Labai raginame jungtis visus, jeigu pažįstate kaimyną/-ę, kuriai reikia pagalbos ar turite artimųjų rizikos grupėse – nedvejokite. Paskambinkite, pasakykite, kur ir kokios pagalbos reikėtų ir mes padėsime.

 


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-04-03 17:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖKOJAME NUOŠIRDŽIAI. TAI NEPAKARTOJAMA NUOŠIRDI PAGALBA. NESUSIRKITE MŪSŲ BRANGŪS PAGALBININKAI PADĖDAMI MUMS.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų