Gražiausios meilės istorijos dažniausiai būna kupinos netikėtumų ir atsitikimų. Visai, kaip Andriaus (29) ir Karolinos (28) Lipskių. Jie prieš 7 metus susipažino darbe, o visai neseniai sumainė ir aukso žiedus. Viena iš juos vienijančių aistrų – kelionės, o jų medaus mėnuo truks 100 dienų.

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų (nuotr. asm. archyvo)

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų (nuotr. asm. archyvo)

Andrius pasakoje, kad maždaug prieš septynetą metų jis persikėlė gyventi į Londoną. Įsidarbinus naujame darbe jis sutiko savo būsimą žmoną – ji apmokė naujoką, kaip elgtis darbo vietoje.

Piršlybos lyg iš pasakos

Pražydusią jų meilę dar labiau suvienijo bendra aistra kelionėms. Andrius nuo pat vaikystės keliavo su choru arba tėvais ir kelionės jo gyvenime užėmė ypatingą vietą. Karolina juokauja, kad visada sakydavo, kad ramiai mirti galės tik apkeliavusi visą pasaulį. Tad tikriausiai nestebina ir tai, kad ir sužadėtuvės, ir vestuvės vyko toli už Lietuvos ribų.

„Pasipiršau Singapūre, „Marina Bay Sands“ viešbutyje, esančiame bekraščiame baseine. Pasipiršti planavau prieš pusę metų, Islandijoje, bet taip ir nepavyko „pagauti“ šiaurės pašvaistės, todėl teko laukti kitos įsimintinos vietos ir akimirkos. Beje, kai kas nors paklausia dėl pasipiršimo, Karolina mane nuolat traukia per dantį, sako, kad nepriklaupiau piršdamasis, nes būčiau tame baseine paskendęs“, – juokiasi Andrius.

REKLAMA

Akimirka iš kelionės po Tailandą

Akimirka iš kelionės po Tailandą

„Susituokti planavome lygiai po metų, kovo 19 dieną, Langkawi saloje, Malaizijoje, bet Karolinos Mamai pasakius, kad jokiu būdu taip toli neskris - atkėlėme šventę į... Madeirą, salą, kuri buvo sena mūsų svajonė ir kitaip žinomą kaip Europos Havajai“, – priduria jis.

Karolina sako, kad pasikeistus vestuvių šventės vietai, pasikeitė ir tada. Jiedu nusprendė, kad kovo mėnesį Madeiroje gali būti per šaltą ir nukėlė ceremoniją pusei metų ir susituokė 2019 rugsėjo 19 dieną.

Medaus mėnuo trukęs 3 mėnesius

Iki medaus mėnesio pora buvo aplankę 35 pasaulio valstybes ir dažniausiai kelionėse praleisdavo po mėnesį. Tad pagalvojo, kad jeigu keliaus mėnesį – tai bus niekuo neišsiskirianti nuo kitų kelionė, o ji turi būti ypatinga. Taip gimė mintis medaus kopinėjimo mėnesį ištęsti iki 100 dienų.

„Keliaujant po Aziją, brangiausia yra joje atsidurti ir, kadangi, tai mums buvo ne pirmas kartas joje, nusprendėme pakeliauti ilgiau. Grįžę po vestuvių padirbome dar kelias savaites ir spalio 9 dieną išvykome.

Dėl tos pačios priežasties, kad tai mūsų medaus mėnuo ir keliavome 100 dienų taip pat ir pavadinome savo tinklaraištį Facebook‘e – „100 medaus mėnesio atspalvių“. Tinklaraiščio tikslas – įkvėpti kitus žmones keliauti, suprasti, kad gyvenimas yra per trumpas, o pasaulyje yra tiek daug ko pamatyti!”, – pasakoja Andrius.

Keliaudami po Aziją jiedu žadėjo aplankyti 11 skirtingų šalių. Visą kelionės maršrutą jie susiplanavo patys naudodamiesi patarimais atrastais įvairiose keliautojų grupėse ar tinklaraščiuose.

REKLAMA

Andriaus ir Karolinos vestuvės Madeiroje

Andriaus ir Karolinos vestuvės Madeiroje

„Niekada visko iki galo nesuplanuojame, dažniausiai turime bilietus į šalį ir iš šalies dėl tam tikrų biurokratinių priežasčių – kartą mus vos įleido į lėktuvą, turėjome paskutinę akimirką pirkti bilietus iš šalies į kurią vykstame. Dažniausiai bilieto iš šalies neprašo, bet dabar jau apsidraudžiame.

Visada turime planelį, ką norime pamatyti, bet ne iki galo – bet kada gali sutikti žmonių, kurie visus Tavo kelionės planus pakeis, nes, tarkim, norėsi su jais praleisti daugiau laiko – taip mums nutiko ne kartą – Kolumbijoje prisijungėme prie lietuvių kompanijos ir kartu keliavome aplink šalį, o dabar su vienu jų esame labai geri draugai“, – pasakoja Karolina.

Vertingiausia patirtis – pažinti žmonės

Pora aplankė Šri Lanką, Maldyvus, Singapūrą, Tailandą, Mianmarą, Malaiziją, Indoneziją (Balio ir Flores salas), Australiją ir Filipinus. Taip pat šiek tiek laiko praleido Turkijoje bei Dubajuje.

„Beje, pridedant prie Karolinos istorijos apie Kolumbiją, tai Azijoje mums taip nutiko ne kartą – Tailande susidraugavome su lietuviu, sesėmis iš Olandijos, kurios irgi keliavo tris mėnesius, bei pora iš Rumunijos, kurią šią vasarą ruošiamės net aplankyti.

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų

Beje, keliaudami nevengiame susitikti ir lietuvių, ypač gyvenančių svečiose šalyse – buvome susitikę ir su lietuviu, gyvenančiu Mianmare ir vedusiu vietinę, lietuvėmis, kitaip žinomomis kaip „Sampai Jumpa“ ir turinčiomis savo verslą Balio saloje, pas lietuvius buvome apsistoję ir Australijoje. Taip pat, buvome susitikę su kitais keliautojais, kurie anksčiau rašė savo blogą kaip „Svajonių ambasadoriai“ ir lietuve, šiuo metu gyvenančia Filipinuose, bei turinčia savo blogą „Map the matches“.

REKLAMA

Beje, Filipinuose, sugalvojome pasiimti privatų turą, nes norėjome išplaukti pamatyti nuostabių vietų, kol dar nėra minios turistų, parašėme į grupę „Filipinai savarankiškai“ ir susiradome šaunią kompaniją, bei naujų draugų! Nerealus sutapimas buvo ir tai, kad Coron mieste, Filipinuose, svečių namuose mūsų kaimynai buvo lietuviai – su jais irgi pasiėmėme turus dvi dienas iš eilės. Nebijokite lietuvių keliaudami!”, – pataria Andrius.

„Biudžetinė“ kelionė

Vyras teigia, kad kelionėse jį labiausiai erzina bagažas, nes su juo sugaištama daugiausiai laiko ir išleidžiama papildomų pinigų. Dėl to stengiasi visada keliauti tik su rankiniu bagažu – 7 kg sveriančiomis kuprinėmis, kuriose daugiausiai vietos užima visokie laidai ir pakrovėjai.

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų

Lietuvių Andriaus ir Karolinos istorija – tarsi iš pasakos: įspūdingos sužadėtuvės ir 100 medaus mėnesio dienų

„Žinoma, kelionės eigoje kuprinės vis pilnėjo, todėl kartais teko juokinti žmones bandant ant savęs susivilkti daugiau rūbų ir panašiai, bet, manau, yra kur geriau pinigus išleisti. Nesvarbu kiek keliauji, vis tiek po kiekvienos kelionės atrandi daiktų be kurių galėjai visai apsieiti.“, – šypteli jis.

„Azijoje viską galima nusipirkti pigiau, plius nereikia temptis kalno šiltų rūbų. Pavyzdžiui, Mianmare nusipirkome vietinius tradicinius rūbus abiems už maždaug 10 eurų. Tereikia nebijoti derėtis, nes dažniausiai visur kainos „užkeltos“ trigubai“, – priduria Karolina.

Nors 100 dienų trunkantis medaus mėnesis ir ilga kelionė po Aziją skamba nekukliai, tačiau Andrius sako, kad ši kelionė buvo „biudžetinė“ – abu su žmona ilgą laiką dirbo pusantro etato, kad galėtų leisti sau šią kelionę. Dienos biudžetas atrodė taip: po 15 eurų buvo skiriama nakvynei ir maistui bei 20 eurų pramogoms. Per visas šimtą dienų pora planavo išleisti iki 3000 eurų.

REKLAMA

Todėl nakvynės vietą jiedu stengdavosi rinktis pagal kainą, o visur keliaudavo su motoroleriais. Dažniausiai diena prasidėdavo nuo pat ankstyvo ryto, nes norėdavo spėti į populiariausias vietas, kol dar neprivažiavo gausybė turistų pilnų autobusų.

„Maistas kiekvieną dieną buvo skirtingas. Nebijojome išbandyti ir vietinio maisto turguje ar vietinėse užeigėlėse, tai puikus būdas norint sutaupyti. Balio saloje pas ten gyvenančias lietuves sugebėjome net bulvinių blynų išsikepti. Kartą, pasiilgus naminio maisto, svečių namuose teko net vonios kambaryje gaminti, nes ten buvo įrengta mini virtuvėlė“, – pasakoja Karolina.

Neišvengė nemalonumų

Vienu didžiausiu kuriozu šioje kelionėje tapo blogai nurodytas nakvynės vietos adresas, tad Andrius su žmona liko klajoti naktinėmis Dubajaus gatvėmis. Nors buvo 4 valanda ryto, tačiau jiems pavyko atrasti vietą pernakvoti.

„4 valandą ryto teko blaškytis po miestą ieškant kur nakvoti, kol užėjome į vieną vietą ir labai malonus vadybininkas iškart suorganizavo mums nakvynę. Ryte sužinojome, kad jis ir jo sesuo iš tikrųjų yra 3 viešbučių savininkai, o jis ne koks paprastas vadybininkas“, – pasakoja vyras.

Karolina juokiasi, kad ne tik lietuviai yra pametę galvas dėl krepšinio, bet ir filipiniečiai. Čia netgi teko surengti krepšinio turnyrą kartu su vietiniais vaikais.

„Važiuojant motoroleriu kaimo keliukais Bohol saloje, Filipinuose, su kitais keliautojais Karolina ir Andre mums pamojo kaimo vaikai ir pakvietė pažaisti krepšinio (norit tikėkit, norit ne, bet jie dar labiau dėl jo pamišę, nei lietuviai, žaidžia kiaurą naktį net ir su šlepetėm per pirštą), taip ir padarėm.

REKLAMA

Akimirka iš kelionės po Filipinus

Akimirka iš kelionės po Filipinus

Vaikinai nuėjo žaisti krepšinio, o mes su kita Karolina pradėjom bendrauti su kaimo vaikais. VISAS kaimas suėjo pažiūrėti krepšinio varžybų! Vaikus išmokėme kaip reikia palaikyti mūsų komandą lietuvių kalba!“, – šypsosi moteris.

Andriaus ir Karolinos medaus mėnesio pasaka baigėsi sausio 18 dieną. Vos tik grįžęs namo Andrius kitą dieną jau skubėjo į darbą. Vyras juokiasi, kad sunku galvoti apie kitokius pomėgius nei kelionės, nes apie tai sukasi dauguma pokalbių, o ir tėvus bei visus pažįstamus jie skatina kuo daugiau keliauti, nes pasaulis nuostabus.

Asta
2020-02-22 20:54:56
Saunuoliai, linkiu ir toliau keliauti, kuo daugiau pamatyti ir dalintis su kitais:)!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Oink 2020-02-25 00:41:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Priburia i akis o kaip tikrai buvo net nezinot   ATSAKYTI
laimonas/Nikodemas 2020-02-25 00:35:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o ko nepasakoja kaip ant gatves gyvena palapinej at sumustinius tepasi parko kampe ar gyvena pora vienam kambary su 6 juodziais papasakota labai saldziai apie visa mesla nepasakojo kad buvo andrius ikrites ismatu duobe kad praso vietiniu priimt i namus ar maisto vakarienei. juoka kelia tokios pasakos kur nepasakoja kaip buvo o pasakoja kaip isivaizduoja maldyvuose tik papludimy gulejo sale nameliu pora valandu ir baigesi visi maldyvai . pasakokit tiesa kiauliukai    ATSAKYTI
Živile 2020-02-25 00:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va tiesa raso   
Julius 2020-02-23 16:04:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuoliai! Žingeidus žmonės! Sėkmės!   ATSAKYTI
Vetrunge 2020-02-23 12:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puiki pora! Tegul kelioniu virusas nepalieka!   ATSAKYTI
Laiminga 2020-02-22 21:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra labai daug žmonių, kurie per visą savo gyvenimą taip ir nejautė noro palikti savo namus, gimtą miestą, kasdienę aplinką ilgesniam laiko tarpui – paprastai tokie žmonės jaučiasi puikiai dešimtis metų gyvendami tuose pačiuose namuose, dirbdami tą patį darbą, bendraudami su tais pačiais žmonės ir net vakarus leisdami ant tos pačios sofos. Tikėtina, kad ir jūs pažįstate taip gyvenančių žmonių – galbūt tai jūsų geras draugas, kolega ar kaimynė, su kuria pasilabinote šį rytą. Tačiau nesunku pastebėti, kad egzistuoja ir kita žmonių grupė. Tai – vietoje nenustygstantys, keliauti mėgstantys, aplinką su malonumu keičiantys, iššūkius, nuotykius ir keliones mėgstantys žmonės. Įdomu tai, kad nenumaldomas troškimas keliauti nedingsta ir tuomet, jei ilgą laiko tarpą tenka gyventi be atostogų ar tenka susidurti su kitais veiksniais, priverčiančiais apriboti kelionių skaičių. Kitais žodžiais tariant, tokie žmonės savo namais nevadina tos vietos, kurioje gyvena – jiems namai yra visas pasaulis. 
Sveikinu !    ATSAKYTI
Asta 2020-02-22 20:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Saunuoliai, linkiu ir toliau keliauti, kuo daugiau pamatyti ir dalintis su kitais:)!   ATSAKYTI
Straipsnis apie nieką 2020-02-22 20:51:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Banali tuštybių mugė! Vemiu...    ATSAKYTI
Pletkai.. 2020-02-22 20:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tik va tokie besmegeniai sugeba parodyti savo intelekto lygi .. Kam cia komentuot is pavydo? Neturit ka veikti susiraskite veiklos,eikit geriau knyga paskaityt.. Niekam jusu tokia nuomone neidomi,zmones dziaugesi gyvenimu ir ne tam kad imtu girtis net ir financine padetis cia ne preko.. Davatkos!   ATSAKYTI
Jole 2020-02-22 20:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nesuprantu kam čia girtis,oho kokie turtingi,   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Linas Vaitkevičius (nuotr. asm. archyvo)
Daugeliui Velykos asocijuojasi su laiku, kuomet prie gausaus šventinio stalo susirenka visa šeima ir namus pripildo artimųjų balsai ir juokas. Tačiau šiemet jos bus kitokios. ...
Ilka Adams (nuotr. asm. archyvo)
Asmeninė trenerė ir mitybos specialistė Ilka Adams su vadinamu Lietuvos tarzanu Andriumi Pauliukevičiumi jau skaičiuoja paskutines dienas, kuomet galės pamatyti savo ...
Pirmoji šalies ponia aplankė benamius, stokojančius ir ypatinguose paribiuose esančius žmones (Nuotr. Prezidentūros)
Antradienį Diana Nausėdienė lankėsi socialinės pagalbos centre „Betanija“, priklausančiame Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, kur ji savanoriaudama dalijo maistą likimo ...
Vytautas V. Landsbergis
Lietuvoje jau ketvirtą savaitę gyvenant karantino nuotaikomis, savo mintimis su skaitytojais dalijasi rašytojas Vytautas V. Landsbergis. I Pasitaiko atvejų, kai neapykanta ‒ ...
Atviras slaugytojos laiškas (nuotr. facebook.com)
Koronaviruso priešakyje pirmoje fronto linijoje stovi atsidavę ir gyvybes gelbstintys Lietuvos medikai. Ir nors kiti lietuviai piktinasi esančiu karantinu, medikai ragina ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų