Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Honkonge prabangiame apartamentų komplekse viena automobilių stovėjimo vieta buvo parduota už milžinišką 10 mln. Honkongo dolerių (1,07 mln. eurų) kainą, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA

12,5 kvadratinių metrų ploto automobilių stovėjimo vieta yra apartamentų komplekse, įsikūrusiame „The Peak“ vadinamame rajone, kuriame dar nuo kolonijinių laikų kūrėsi turtingiausi miesto gyventojus.

Kompleksas pastatytas kalvos viršūnėje, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Honkongo Viktorijos uostą. Čia esančio nekilnojamojo turto kainos yra itin didelės, Taip pat šiame rajone yra brangiausias nekilnojamasis turtas pasaulyje.

Nors Honkongo turtuoliai negaili pinigų savo būstui, milijonai miesto gyventojų vos beišgali sumokėti nuomą už batų dėžutės dydžio būstą, kuris dažnai būna mažesnis už automobilių stovėjimo vietą.

2019 metais banko UBS ataskaitoje buvo teigiama, kad „kvalifikuotam darbininkui“ reikia taupyti pajamas 22 metus, kad jis galėtų įsigyti 60 kvadratinių metrų butą.

Prieš dešimtmetį šis laikotarpis siekė 12 metų, tuo tarpu atlyginimai iš esmės nepakito nuo 2008-ųjų.

Kitame tų pačių metų tyrime nustatyta vidutinė nekilnojamojo turto kaina Honkonge – apie 1 mln. eurų.

Prabangaus nekilnojamojo turto rinka atsigavo po neapibrėžtumo, sukelto didėjančių politinių neramumų mieste ir, regis, atlaikė COVID-19 ekonominį poveikį.

Šiais metais Honkonge 313 kvadratinių metrų ploto prabangūs apartamentai buvo parduoti už beveik 49 mln. eurų, nustatant naują kvadratinio metro kainos etaloną – apie 160 tūkst. eurų.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI