Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Galvos svaigimas (nuotr. 123rf.com)

Ar dažnai patiriate svaigulį? Galvos svaigimą gali lydėti ir pusiausvyros praradimas, keisti garsai bei jausmai ausyse. Šį jausmą gali sukelti daugybė dalykų, susijusių su vidinėmis ausimis, virusinėmis infekcijomis, vašku ausyse, prasta kraujotaka, dehidratacija, šalutiniu vaistų poveikiu ir žemu kraujo spaudimu.

REKLAMA

Galvos svaigimas dažniausiai praeina savaime, tačiau yra atvejų, kai tai sukelia rimtų pasekmių. Yra žmonių, kuriems galva svaigsta tiek, kad jie atsisako yra priversti atsisakyti ir bet kokios sportinės veiklos.

Galvos svaigimą, atsirandantį žvelgiant žemyn, sukelia bloga smegenų kraujotaka. Jeigu galvos svaigimas sukelia net alpimą, tai yra ryškus pavojaus signalas pranešantis apie širdies ar kraujagyslių sistemos sutrikimus. Ypač jei po jų kyla kalbėjimo problemos, suprastėja regėjimas ir jaučiamas aptirpimas rankose ir kojose.

Jeigu norite, kad galvos svaigimas sumažėtų, sekite šiais patarimais:

1. Prasidėjus svaigimui būkite ramūs ir nejudinkite galvos. Palaukite, kol nurims jaučiama įtampa. Atsisėskite, bet būkite atsargus ir nedarykite staigių judesių.

2. Lėtai judėkite kojas. Jūs turite priversti kraują judėti ir tokiu būdu jis pateks į jūsų smegenis ir greičiau jausitės geriau.

3. Laikykitės aktyvaus gyvenimo būdo, visada judėkite. Tai padės jūsų raumenims sustiprėti.

4. Dėvėkite žemus kulniukus ar batus lygiais padais. Tai padės jūsų smegenims apdoroti informaciją apie jūsų laikyseną ir neleis jūsų vidinei ausiai susipainioti.

5. Gerkite daug vandens, nes dehidratacija yra viena iš galvos svaigimo priežasčių.

6. Vartokite kuo mažiau druskos.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI