Mokymosi krepšelis suaugusiems: štai kaip gauti 500 eurų mokslui

Įvairūs užsienio kalbų, blakstienų priauginimo ar kibinų gaminimo kursai – už tokius kursus nuo šiemet bus galima susimokėti mokymosi krepšelio lėšomis. O tokiame krepšelyje kursams skirta iki 500 eurų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pristato suaugusiųjų švietimo platformą „Kursuok“. Jos tikslas – pritraukti specialistus, kurie jau yra įgiję išsilavinimą, bet susiduria su kompetencijų trūkumu, įgūdžių darbo rinkoje stoka.

Rezultatus pernai gerinusi „Ekonovus“ šiemet prognozuoja mažesnes pajamas

Atliekų tvarkymo grupė „Ekonovus“ pernai uždirbo 2,4 mln. eurų grynojo pelno – 2,2 karto daugiau nei 2021 metais (apie 1,1 mln. eurų), jos pajamos padidėjo 37 proc. iki 35,2 mln. eurų (25,7 mln. eurų), nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.  Visoje Lietuvoje veikianti „Ekonovus“ planuoja, kad šiemet jos pajamos sumažės 3,6 proc. iki 33,9 mln. eurų, ji ketina toliau plėsti veiklos geografiją ir paslaugas bei išlaikyti lyderės pozicijas šalies atliekų tvarkymo rinkoje.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Po pasėlių deklaravimo: ekologinės sistemos ūkininkams aktualios

Ekologinės sistemos Lietuvos žemdirbiams aktualios ir rūpi – tai rodo pasibaigusio pasėlių deklaravimo rezultatai. Daugiausia plotų deklaruota gamybinėse veiklose: „Augalų kaita“, „Tarpiniai pasėliai“ ir „Neariminė žemdirbystė“. Tačiau yra sričių, kurios reikalauja Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano tobulinimo. Ūkininkų indėlis mažinant klimato kaitos poveikį dar labiau matomas, pasibaigus pasėlių deklaravimui.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Pieno gamintojai gali gauti iki 1,5 mln. eurų paramą ūkiams modernizuoti

Pieno gamintojai, kurie nespėjo pasinaudoti šiemet jau vykusiu paraiškų priėmimu pagal veiklą „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ vėl turi galimybę gauti paramą savo ūkių modernizavimui. Nuo 2023 m. rugpjūčio 1 iki rugsėjo 29 d. galima teikti paraiškas ir pretenduoti į paramą investicijoms į žemės ūkio valdas.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kokią paramą gali gauti ūkininkai, kurie renkasi bearimę žemdirbystę

Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginiame plane numatyta parama ekologinėms sistemoms, naudingoms klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei. Ūkininkų, veiklą vykdančių ariamojoje žemėje, poreikius geriausiai atitinka kompleksinė ekologinė sistema „Veiklos ariamojoje žemėje" susidedanti iš 4 gamybinių ir 3 negamybinių veiklų.
Į viršų