Gėlynas ant vandens – plaukiojančios salos ne tik puošia, bet ir valo vandenį

Salos vandens telkiniuose yra akiai įprastas reginys. Tačiau jei jos dirbtinės, plaukiojančios ir apsodintos egzotiniais augalais – tai jau retenybė. Lietuvoje šiuo metu galima pamatyti net kelias tokias plaukiojančias salas. Dvi salos jau trejetą metų puošia pakrantę ir valo vandenį Kuršių marių Gintaro įlankoje ties Juodkrante, dar dvi kiek naujesnes panašias salas galima išvysti Klaipėdoje – Jono kalnelio ir Žardės tvenkiniuose, pernai plaukiojanti sala buvo sumontuota Šiaulių Talkšos ežere.

Kadaise prisiekusių pagonių krašte – ypatingas dėmesys religijai ir istorijai

Žemaitijos sostinėje Telšiuose dera skirtingų religijų ženklai ir jų architektūrinis palikimas. Be kvapą gniaužiančios katedros ir bažnyčios, čia dar stovi ir cerkvė bei prieškarinius laikus menanti buvusi rabinų mokykla – ješiva. Pasak architekto prof. Algirdo Žebrausko, Šv. Antano Paduviečio katedra, Telšių kunigų seminarija arba senasis Bernardinų vienuolyno pastatas ir Vyskupų rūmai stovi ant vienos reikšmingiausių Telšių vietų – Insulos kalvos.

Pastatas nesusprogdinamomis sienomis ir neatrakinamomis spynomis traukia istorijos paslapčių mėgėjus

Pastatas, kuriame vykdoma veikla griežtai laikoma paslaptyje. Sienos, galinčios atlaikyti sprogimus. Koridoriai, kuriais vaikštantys žmonės nesusitinka. Tai ne knygos ar filmo siužeto dalis, o kelios detalės apie neseniai restauruotą buvusią Lietuvos kariuomenės Ginklavimo valdybos tyrimų laboratoriją Kaune. „1935 metais iškilęs statinys yra vienas ryškiausių funkcionalizmo pavyzdžių.

Maža šalis – didelė misija: į kosmosą kyla Lietuvoje kuriami palydovai

Palydovų svarbą ir naudą labai aiškiai parodė Rusijos karas Ukrainoje. Karo pradžioje pradėjus strigti internetui Ukrainoje, į šalies pagalbos prašymą atsiliepė JAV kompanija „SpaceX“, kurios daugiau kaip 2 tūkst. palydovų tinklas teikia patikimą interneto ryšį. Bučos žudynių vaizdų tikrumą taip pat patvirtino palydovinės nuotraukos. Nors tokius darbus atlieka ne Lietuvoje sukonstruoti palydovai, tačiau mūsų šalyje taip pat „gimsta“ keletą kartų per metus į kosmosą kylantys mažieji palydovai.

Pasipriešinimo Rusijos imperijai simbolis – Panemunės pilis

Ketvirtą šimtmetį skaičiuojančią Panemunės pilį galima rasti Lietuvos Respublikos piliečio paso viduriniame atvarte arba kelyje Jurbarkas-Kaunas. Anksčiau tai buvo LDK didikų namai ir pasipriešinimo Rusijos imperijai simbolis. Dabar gyvybe pulsuojanti pilis traukia istorijos mėgėjus, šiuolaikinio meno gurmanus, išskirtinės vietos savo šventei ieškančius gyventojus ir oficialių vizitų organizatorius. Pasak Panemunės pilies direktoriaus ir architektūros istoriko dr.

Penki vaikai ir darbas – suderinama. Ingridos iš Jonavos istorija

Trijų draugių įkurtas tvarios mados prekės ženklas kuria darbo vietas moterims šalies regionuose. „The Knotty Ones“ šiuo metu bendradarbiauja su 50 mezgėjų, kurios ne tik gavo galimybę išlaikyti savo šeimas, bet ir įgyvendinti svajones. Viena iš „The Knotty Ones“ prekės ženklo įkūrėjų Sandra Pangonytė pasakoja, kad pirmiausiai gimė idėja kurti stambaus rašto produktus, kurių fiziškai mašinos negali atlikti. „Tada pradėjome ieškoti mezgėjų be specialios intencijos įdarbinti regionų moteris.
REKLAMA
Į viršų