89-erių milijardierius Feeney įgyvendino savo svajonę: smagiau dovanoti, kai gyveni, nei dovanoti, kai esi miręs

Airijos amerikiečių milijardierius Charlesas Feeney ilgus metus turėjo didžią svajonę – atiduoti visus savo pinigus ir mirti be pinigų. Panašu, kad šį tikslą jis pamažu įgyvendina.

Charlesas Feeney (nuotr. facebook.com)

89-erių vyras jau išdalino nemažai milijardų, praneša observer.com.

Žinomas vyras per 40 metų atidavė daugiau kaip 8 mlrd. JAV dolerių. 

Pirmadienį C.Feeney pasirašė dokumentus, žyminčius Atlanto filantropijų iš San Francisko pabaigą. Vykstant „Zoom“ ceremonijai, kurioje dalyvavo jo žmona ir fondo „Atlantic Philanthropies“ valdybos nariai. Billas Gatesas ir rūmų pirmininkė Nancy Pelosi JAV kongreso vardu siuntė žinutes, dėkodami C. Feeney už jo darbą.

„Mes daug  ko išmokome. Dabar šį tą darytumėme kitaip, bet esu labai patenkintas. Džiaugiuosi, kad pasiekiau šį tikslą“, – pasakojo C. Feensey.

„Dėkoju visiems, kurie prisijungė prie mūsų šioje kelionėje. Tiems, kuriuos domina „Aukok, kol esi gyvas“, misija, kurią jis iškėlė savo fondui, „Išbandyk, tau patiks“, – pridūrė jis.

Nuo 1984 m. C. Feeney per Atlanto filantropijas skyrė begales dotacijų švietimo įstaigoms, žmogaus teisių grupėms ir socialinėms reikmėms. Žymiausia jo auka sudaro 62 mln. JAV dolerių dotacijoms kovojantiems už mirties bausmės panaikinimą, 76 mln. JAV dolerių dotacija vietinėms kampanijoms. 350 mln. JAV dolerių jis pervedė į savo Cornellio universiteto sąskaitą. 

„Nematau priežasčių delsti aukoti, kai galima padaryti tiek daug gero šiandien, remiant veiksmingus projektus. Be to, daug smagiau dovanoti, kai gyveni, nei dovanoti, kai esi miręs", –  atviravo C. Feeney.

Skelbiama, kad vyras išdalino visą savo turtą ir uždarė savo fondą „Atlantic Philanthropies“.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų