Pastebės tik akyliausi: kokia viena karalienės įvaizdžio detalė beveik niekuomet nekinta?

Karalienė Elizabeth II-oji – tikras elegancijos pavyzdys. Tiesa, visi tie, kurie ištikimai seka karališkosios šeimos naujienas, bėgant metams galėjo įsikinti, kad kai kas karalienės įvaizdyje nekinta niekuomet. 

Karalienė Elizabeth (nuotr. SCANPIX)
3

Vienas iš tokių nekintamų aksesuarų – perlai. Vis dėlto yra aiški priežastis, kodėl karalienė visuomet pastebima dėvinti būtent juos.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pastebės tik akyliausi: kokia viena karalienės įvaizdžio detalė beveik niekuomet nekinta?

Karalienė pastebima dėvinti perlų vėrinį kone visuomet – tai yra skiriamasis jos bruožas, nuolatinis vėrinys. Pasirodo, kad tai susiję su daugiau nei kelis šimtus metų trunkančia šeimos tradicija.

Anot rašytojos Leslie Field, parašiusios knygą „The Queen’s Jewels“, beveik niekuomet nebuvo galima pastebėti jokios karalienės, kuri nedėvėtų perlų. 

„Jie buvo reti, gražūs ir blizgantys, o kuo daugiau juos nešioji, tuo daugiau jie ima blizgėti“, – pastebėjo ji.

Karalienės perlų kolekcija – išties įspūdinga. Ji turi tiek tokių vėrinių, kuriuos sudaro viena perlų juosta, tiek ir tokių, kurie sudaryti net iš 6. Vis dėlto karalienė dažniausiai pastebima dėvinti perlų vėrinį, sudarytą iš 3 juostų. 

„Karalienei atrodo, kad toks vėrinys yra priimtiniausias – ji nori dėvėti perlus taip, kaip kiekvieną darė jos motina ir močiutė. Ji niekuomet nesisegtų deimantinio vėrinio į labdaringus pietus – paprasčiausiai tradicija yra tokia, kad dienos metu dama dėvi perlus“, – pridėjo L. Fields.

REKLAMA

Karalienė Elizabeth

Tą patį perlinį vėrinį karalienė dėvi ir tuomet, kai kreipiasi į Jungtinės Karalystės žmones. Būtent juo ji buvo pasipuošusi balandžio mėnesį, kai kalbėjo apie koronaviruso grėsmę. Taip pat ji tuo pačiu vėriniu pasipuošė ir per princesės Beatrice vestuvių ceremoniją.

Teigiama, kad karalienės meilė perlams atsirado jau ankstyvaisiais jos gyvenimo metais, o tai įkvėpė karalienė Viktorija.

„Ji kiekvienai savo dukrai ir anūkai per kiekvieną gimtadienį dovanodavo po perlą, kad sulaukusios 18 metų jos turėtų jų užtektinai vėriniui“, – sakė L. Fields pridėdama, kad karalienės tėvas karalius George’as IV šią tradiciją pratęsė, mat padovanojo dukrai ploną grandinėlę, ant kurios pridėdavo po du perlus per kiekvieną jos gimtadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų