Naujausi ribojimai verslui ir jo klientams: viskas, ką būtina žinoti

Trečiadienį Vyriausybė pritarė nutarimo projektui, kuriuo nuo šeštadienio trims savaitėms Lietuvoje įvedamas karantinas. Kartu su juo uždraudžiama dalies įmonių, įstaigų veikla ir paslaugų teikimas, įvedami nauji apribojimai.

Kaip jau skelbta, visi vyresni nei 6 metų gyventojai visose viešose vietose turės dėvėti kaukes. Tačiau daug kur net nebus galima ir nueiti.

Pagal nutarimą, valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bus dirbama ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai tai būtina atlikti darbo vietoje. Tuo metu privačiame sektoriuje taip dirbti rekomenduojama.

Nuo šeštadienio bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus maisto tiekiamą išsinešti arba pristatyti.

Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turės būti užtikrinamas 10 kv. m prekybos plotas 1 lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 klientas, taip pat užtikrinamos srautų valdymo, atstumo laikymosi, sveikatos saugos, higienos ir kt. priemonėmis sąlygos.

Tokie patys reikalavimai taikomi ir paslaugų teikimo vietose (išskyrus apgyvendinimo paslaugas). Taigi, panašu, kad kirpyklos, grožio salonai galės veikti, tačiau turės vykdyti minėtas sąlygas.

Viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose bus galima apgyvendinti viename kambaryje ne daugiau nei po 2 asmenis, išskyrus šeimos narius. Jų bendro naudojimo patalpose bus būtina užtikrinti kaukių dėvėjimą ir bent 2 m atstumą tarp gyventojų, taip pat valdyti srautus, laikytis saugos, higienų ir kitas priemones.

REKLAMA

Pagal nutarimą nuo šeštadienio taip pat bus draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų (pvz., sporto klubų), teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Be to, bus draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius fizinio aktyvumo užsiėmimus, fizinį aptarnavimą bibliotekose.

Taip pat bus draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus.

Šis reikalavimas nebus taikomas aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų, taip pat laidotuvėms, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų.

Be kita ko, Vyriausybė nuo šeštadienio rekomenduoja gyventojams riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų; nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes.

Pagal nutarimą, įmonėms, kurių veikla karantino metu bus apribota, galės būti teikiama parama atsižvelgiant į apyvartos sumažėjimą ne mažiau nei 30 proc. arba ne mažiau nei 40 proc. visame veiklos sektoriuje, kuriame veikia įmonė.


Rašyti komentarą...
S
Sauliukas
2020-11-04 15:39:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fantastika,taip ir toliau!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų