Perversmas gaminant maistą – pasaulį užkariauja netikra mėsa

Jeigu gegužės pradžioje būtumėte nepagailėję 200 eurų, tai dabar turėtumėte beveik 2000 eurų vertės akcijų bendrovės, dėl kurios produkcijos amerikiečiai vis labiau eina iš proto. Nors įmonės „Beyond Meat“ pavadinime ir yra žodis „mėsa“, itin populiarius mėsiškus gaminius ji gamina visai ne iš mėsos.

Beyond Burger netikra mėsa (bendrovės nuotr.)
4

Gražioje pievoje laisvai besiganantys galvijai nekelia minčių apie oro taršą, tačiau iš tikrųjų, kaip skaičiuoja skirtingos aplinkosaugos agentūros, apie dešimtadalį visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetama žemės ūkyje. Ypač daug dujų (pvz., metano) susidaro auginant karves ir jaučius.

Galbūt dėl didėjančio susirūpinimo žemės ateitimi ir augančio vegetarų ir veganų skaičiaus, JAV vis populiaresnė mėsiški produktai, kurie iš tiesų yra mėsos skonio, bet pačios mėsos nėra.

Tikra sensacija JAV tapo bendrovė „Beyond Meat“. Kaip startuolis ji buvo įkurta dar 2009 m., o į ją yra investavęs ir vienas turtingiausių planetos žmonių, „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas.

Pati bendrovė skelbia turinti tikslą tiekti augalinės kilmės maisto produktus, kurie tausotų planetą. Ji skaičiuoja, kad, pvz., palyginti su įprastinės mėsos burgeriu, vienam augalinės „mėsos“ burgeriui pagaminti sunaudojama 99 proc. mažiau vandens, 93 proc. mažiau žemės, 46 proc. mažiau energijos, o tokia gamyba išmeta 90 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

REKLAMA

Kai įmonės akcijomis viešai pradėta prekiauti akcijų biržoje jų kaina per kelis mėnesius išaugo kone 10 kartų – nuo 25 iki beveik 235 JAV dolerių. Nors pastarosiomis dienomis šie vertybiniai kiek atpigo, tačiau jų kaina vis tiek viršija 176 dolerių.

Veiklos pradžioje įmonė gamino dirbtinę vištieną. Vis dėlto jos pardavimai ir vertė šoktelėjo tada, kai rinkai pristatė netikros jautienos burgerius, faršą ir skirtingų skonių dešreles.

Dabar bendrovės produkcija parduodama daugiau kaip 17 tūkst. skirtingų prekybos vietų 50 skirtingų šalių (be kita ko, ir Didžiosios Britanijos „Tesco“ tinkle). Nemėsiškos mėsos produktai pardavinėjami ir populiariuose greito maisto užkandinėse.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Netikra mėsa

Kitaip nei daugelis konkurentų, „Beyond Meat“ netikros mėsos gamyboje nenaudoja pakaitalų iš sojos.

Pavyzdžiui, tarp jautienos burgerio „mėsos“ paplotėlio arba „mėsos“ faršo sudėtinių dalių yra vanduo, žirnių baltymų milteliai, kanola (tam tikros rapsų rūšies) aliejus, palmių aliejus, ryžių baltymai, įvairūs prieskoniai, kakavos sviestas, spindulinės pupuolės baltymai, metilceliuliozė, bulvių krakmolas, obuolių ekstraktas, druska, actas, citrinų sulčių koncentratas, perdirbtos saulėgrąžų sėklos, granatų milteliai, burokėlių sulčių ekstraktas (dėl spalvos).


Rašyti komentarą...
B
Beta
2019-08-17 20:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet juk palmių aliejus labai kenksmingas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų