Baltarusijos VRM: jau gauta per 2 tūkst. skundų dėl teisėsaugininkų smurto

Baltarusijos teisėsaugos institucijos sulaukė iš viso daugiau kaip 2 tūkst. piliečių skundų dėl teisėsaugininkų smurto, trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Henadzis Kazakevičius. 

Protestai Minske (nuotr. SCANPIX)
92

„Teisėsaugos institucijose nagrinėjama daugiau kaip 2 tūkst. piliečių skundų dėl teisėsaugininkų smurto“, – spaudos konferencijoje sakė kriminalinės milicijos pulkininkas.      

Tačiau jis pabrėžė, kad nebuvo gauta „nė vieno skundo, kuriame būtų kalbama apie išprievartavimus“.  

(92 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugpjūčio 23 d. protestas Minske

„Kai skaitome žmogaus teisių gynėjų pranešimus, kuriuose kalbama apie išprievartavimus, mes, esant galimybei, susisiekiame su jais ir prašome pateikti faktus. Tačiau faktų nėra“, – kalbėjo H. Kazakevičius. 

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Per protestus iš viso buvo sulaikyta apie 10 tūkst. žmonių, yra žuvusiųjų. 

Vakarai griežtai smerkia Minsko režimą už brutalius jėgos struktūrų veiksmus prieš protestuotojus. 

„Europos Sąjunga apgailestauja dėl vis atviresnio įstatymo viršenybės nepaisymo Baltarusijoje, smurto eskalacijos ir prievartinio [opozicijos] Koordinacinės tarybos narių išvarymo pažeidžiant šalies įstatymus ir jos tarptautinius įsipareigojimus“, – rugsėjo 11 dieną sakė Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pareiškime, paskelbtame visos Bendrijos vardu.   

REKLAMA

Antradienį J. Borrelis pareiškė, kad Bendrijai situacija aiški: rugpjūčio 9-ąją Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų rezultatai suklastoti.   

„Aliaksandras Lukašenka nėra teisėtas Baltarusijos prezidentas“, – sakė jis Europos Parlamento plenarinėje sesijoje. 

J. Borrelis pažymėjo, kad žiaurios represijos Baltarusijoje tęsiasi. Pasak jo, šalyje buvo sulaikyta daugiau kaip 7 500 taikių protestuotojų, taip pat užfiksuota apie 500 kankinimo atvejų, o beveik visi opozicijos sudarytos Koordinacinės tarybos nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš šalies. 

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų