LKL mače išvykoje Kauno „Žalgiris“ 77:70 (23:13, 25:16, 15:24, 14:17) palaužė „Šiaulius“, bet pergalę apkartino susitikimo pabaigoje legionieriaus Marcuso Browno patirta trauma. Amerikietis aikštę paliko šlubčiodamas.

Nors „Šiauliai“ palaikomi savų sirgalių rungtynes pradėjo rezultatyviai, žalgiriečiai taip pat gausiai rinko taškus ir po pirmųjų trijų minučių pirmavo keturiais taškais – 10:6. Netrukus aikštės šeimininkai ėmė buksuoti, o svečiai į puolimą pasitelkė ir toliašaudę artileriją – 16:8.

Pirmoje ketvirčio pusėje „Žalgiriui“ buvo pavykę pelnyti net 18 taškų, tačiau šiauliečiai galiausiai pristabdė puolime įsisiautėjusius varžovus, bet skirtumas nemažėjo – 13:20. Po pirmųjų dešimties minučių Kauno klubas pirmavo dviženkliu skirtumu – 23:13.

Nors antrojo kėlinuko pradžioje „Žalgiris“ susikurdavo neblogas progas mesti, jų metimai skriejo pro šalį, o „Šiauliai“ ėmė artėti – 20:23. Tiesa, tuomet komandos susikeitė vaidmenimis. D. Maskoliūno auklėtinių žaidimas puolime atsigavo ir svečiai vėl šovė į priekį – 30:20.

Pasipylęs tritaškių lietus daugiau naudos atnešė „Žalgiriui“. Kauniečiai po Dainiaus Šalengos tolimo metimo įgijo keturiolikos taškų persvarą – 41:27. LKL vicečempionai ir toliau tritaškėmis bombomis baudė savo priešininkus ir po dviejų kėlinių pirmavo užtikrintu devyniolikos taškų skirtumu – 48:29.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. „Žalgiris“ ir toliau bombardavo „Šiaulius“ tritaškiais ir po truputį didino savo pranašumą – 57:33. Tiesa, A. Sireikos ekipai šiaip ne taip pavyko atsitokėti nuo kauniečių nokdauno ir favoritų persvara ėmė tirpti – 59:41.

Žalgiriečiams nepadėjo ir minutinės pertraukėlės. Uraganišku puolimu „Šiauliai“ spurtavo bei priartėjo iki vienuolikos taškų - 50:61. Ketvirčio pabaigoje šeimininkams buvo pavykę dar labiau priartėti (53:63), bet „Žalgiris“ paskutinę savo ataką surezgė be priekaištų ir prieš lemiamą mačo dalį pirmavo dešimties taškų skirtumu – 63:53.

Ypač sudėtingą dvitaškį su pražanga ketvirtojo ketvirčio pradžioje pataikęs Derrickas Low bandė įkvėpti savo komandos draugus spurtui (58:65), bet „Žalgiris“ pirmoje kėlinuko pusėje atrėmė visus varžovų bandymus priartėti - 69:60. Tiesa, antrąjį kvėpavimą „Šiauliams“ suteikė latvis Raitis Grafas, pelnęs keturis taškus iš eilės – 64:69. Vis dėlto svečiams stebuklo sukurti nepavyko. „Žalgiris“ išlaikė apčiuopiamą pranašumą ir iškovojo pergalę 77:70.

„Šiauliai“: M. Kuzminskas 21 (8 atk. kam.), D. Low ir V. Šarakauskas – po 12, R. Grafas 10, M. Žukauskas 6, D. Gailius 5, A. Šikšnius 4.

„Žalgiris“: D. Šalenga 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M. Brownas 13, M. Kalnietis 12 (5 rez. perd.), T. Watsonas ir M. Delašas po 8, T. Klimavičius 6, A. Čapinas 5, M. Pocius ir P. Butkevičius po 4, A. Milaknis 3.