„Žalgiris“ po pratęsimo parklupdė „Triumph“ krepšininkus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams teko gerokai paprakaituoti, tačiau jie išliko pergalių kelyje. VTB Vieningosios lygos antrajame ture žalgiriečiai tik po pratęsimo įveikė Liubercų „Triumph“ komandą 80:76 (23:22, 14:22, 22:18, 15:12, 6:2) ir į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį žingsneliu priekyje buvo „Triumph“ ekipa. „Žalgiris“ pirmavo po dviejų Jeffo Foote'o metimų ir Oliverio Lafayett'o tritaškio (7:5), tačiau svečiai įmetė tris tritaškius bei persvėrė rezultatą (12:8, 15:11). Žalgiriečių puolimą pagyvino aikštelėje pasirodęs Kšištofas Lavrinovičius ir prie jo prisijungęs Tremmelas Dardenas, kurie pelnė po 4 taškus paeiliui (19:22). Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Adas Juškevičius ir K.Lavrinovičius įmetė po baudą, o vėliau pastarasis, gavęs perdavimą iš Mindaugo Kuzminsko, dėjimu užbaigė pirmąjį kėlinį – 23:22.

K.Lavrinovičius pratęsė savo puikų pasirodymą ir prasidėjus antrajam kėliniui. Iš pradžių jis dar kartą nuskubėjo į greitą ataką ir išpildė Marko Popovičiaus perdavimą (25:22), po to – įmetė tritaškį (28:27). Už poros minučių O.Lafayette'as pataikė savo antrąjį tritaškį ir kurį laiką išlaikė „Žalgirį“ priekyje (31:29), tačiau netrukus šeimininkų puolimas visiškai išsiderino ir atkarpą 11:0 laimėjusi „Triumph“ ekipa pirmavo 40:31. Po minutės pertraukėlės Rimantas Kaukėnas dviem individualiais reidais vėl atrišo varžovų krepšį, o vis savo žaidimo neradusio M.Popovičiaus netaiklų metimą paskutinę antrojo kėlinio sekundę pataisė Mario Delašas – 37:44.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo daug labiau susikaupę ir greitai išlygino rezultatą. Prie to daugiausiai prisidėjo 5 taškus surinkęs K.Lavrinovičius, trečiąjį tritaškį įšovęs O.Lafayette'as, pirmuosius savo taškus pelnęs M.Popovičius ir metimą iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas – 49:49. Visgi pilnai iniciatyvos šeimininkai neperėmė. „Triumph“ gynėjas iš Izraelio Yuvalas Naimy įmetė savo ketvirtąjį tritaškį, jam tuo pačiu atsakė K.Lavrinovičius (52:52), vėliau 6 taškus iš eilės pelnė T.Dardenas, bet po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ atsilikinėjo 59:62.

Y.Naimy ir toliau gadino nervus „Žalgirio“ gerbėjams dar kartą įmesdamas iš toli (65:59). Žalgiriečiai nepasimetė ir po A.Juškevičiaus prasiveržimo, T.Dardeno baudų ir įspūdingo dėjimo kauniečiai pakilo į lemiamą šturmą. Tarp O.Lafayette'o reido po krepšiu ir tritaškio metimo įsiterpė M.Kuzminsko dėjimas ir „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį 72:67. Y.Naimy ir toliau išlaikė intrigą įmesdamas septintąjį tritaškį bei po to dvitaškiu niekais paversdamas dar vieną M.Kuzminsko metimą – 74:72. Žalgiriečiai dukart iš eilės nesėkmingai baigė atakas, o „Triumph“ likus pusantros minutės išlygino rezultatą (74:74). Netaikliai iš toli atakavo ir M.Popovičius, o paskutinį antpuolį Liubercų krepšininkai rengė net tris kartus, nes žalgiriečiai vis neatsikovojo kamuolio. Laimei visi trys svečių bandymai buvo netikslūs ir komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Pratęsime pirmieji pasižymėjo svečiai, bet T.Dardenas ir O.Lafayette'as baudų metimais išvedė į priekį „Žalgirį“ – 78:76. Kauniečiai ir toliau puikiai gynėsi, bet puolime stokojo įvairumo. Per porą minučių vos tašką pelnė M.Delašas (79:76). Likus žaisti 12 sekundžių jis dar kartą stojo prie baudų metimo linijos ir įtvirtino „Žalgirio“ pergalę 80:76.