0
TV3

Kauno „Žalgiris“ dar turi vilties. Eurolygos „Top 16“ ketvirtojo turo H grupės rungtynėse Lietuvos vicečempionai po pratęsimo 85:84 (15:11, 15:20, 19:18, 20:20, 16:15) paskutinėmis akimirkomis pranoko Darjušo Lavrinovičiaus ir Šarūno Jasikevičiaus Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubą.

Pirmojo ketvirčio pusėje žaidimas vyko taškas į tašką. „Fenerbahce Ulker“ ekipai išsiveržus į priekį (8:6), „Žalgiris“ čia pat atsakė 5 taškais iš eilės ir vėl pirmavo – 11:8. Žalgiriečiams net 3 minutes nepelnius taškų turkai atstatė pusiausvyrą (11:11), bet per likusias kelias minutes taškus rinko tik kauniečiai, kurie po pirmojo kėlinuko pirmavo 15:11.

Antrąjį kėlinį „Fenerbahce Ulker“ pradėjo galingai – po spurto 8:0 turkai truktelėjo į priekį – 22:18. Netrukus svečiai perėmė iniciatyvą ir pirmavo 24:21, bet žalgiriečiai atsakė atkarpa 7:0 ir vėl pirmavo – 28:24. Likus žaisti 2 minutes 5 taškus be atsako pelnę N.Spahijos auklėtiniai persvėrė rezultatą savo naudai (29:28) bei pirmavo sužaidus pusę mačo – 31:30.

Po didžiosios pertraukos žaidimas toliau vyko atkakliai. Likus rungtyniauti 2 minutes „Žalgiris“ pirmavo 44:40, bet „Fenerbahce Ulker“ atsakė atkarpa 7:0 ir išsiveržė į priekį – 47:44. Likus 40 sekundžių D. Lavrinovičius gavo pražangą gynyboje bei čia pat buvo nubaustas ir technine pražanga. Šeimininkai tuo pasinaudoję pelnė 5 taškus vienos atakos metu ir persvėrė rezultatą savo naudai – 49:47. Per likusį laiką pasižymėti pavyko tik svečiams – 49:49.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui M.Browno dvitaškis su pražanga priartino kauniečius (54:56), bet O.Onanas atsakė tolimu metimu – 59:54. „Žalgiris“ pelnė 4 taškus be atsako ir beveik visiškai ištirpdė deficitą – 58:59. Čia pat E. Praldzičius pataikė dvitaškį, tritaškį pridėjo O. Onanas ir likus 3 minutėms žalgiriečiai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – 64:58. „Žalgirio“ ekipa kilo į lemiamą šturmą. Laimėjusi atkarpą 7:0 prasidėjus paskutinei minutei jau laikinosios sostinės komanda pirmavo – 67:66. Likus 33 sekundėms Sh.May'us pelnė du taškus su pražanga (69:67), bet čia pat M. Kalnietis atstatė pusiausvyrą – 69:69. Likus 16 sekundžių „Žalgiris“ perėmė kamuolį ir turėjo laiko lemiamam antpuoliui, bet pergalę galėjęs išplėšti P. Jankūno tolimas metimas skriejo pro šalį.

Pratęsimo metu tęsiasi atkakli kova. Po O. Onano tritaškio „Fenerbahce Ulker“ dar pirmavo (74:71), bet M. Pocius smeigė įspūdingą tolimą metimą su varžovo pražanga – 75:74. O. Savašas įmetė 4 taškus iš eilės ir vėl išvedė turkus į priekį (78:75), bet „Žalgiris“ atsakė D. Collinso ir T. Klimavičiaus tritaškiais ir prasidėjus paskutinei minutei turėjo 3 taškų pranašumą – 81:78. Po minutės pertraukėlės O. Onanas įmetė dvitaškį (80:81), į kurį M. Pocius atsakė taiklia bauda – 82:80. Likus 22 sekundėms šeimininkams pavyko apsiginti ir „Žalgirio“ pergalę turėjo įtvirtinti T. Delininkaičio baudos metimai – 84:80. Tiesa, tuomet „Fenerbahce Ulker“ sušvelnino atsilikimą iki minimumo (84:85), o likus 1,8 sek. T.Delininkaitis prametė pirmąjį baudos metimą. Antroji bauda pro šalį skriejo tyčia, o iš savos aikštės pusės vos nepataikęs S.May'us leido žalgiriečiams švęsti pergalę.

„Žalgiris“: M.Pocius ir T.Delininkaitis po 13, T.Plaistedas 12 (5/5 dvit.), D.Collinsas ir T.Klimavičius po 9, M.Kalnietis 7, M.Brownas 6, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir B.Marjanovičius (8 min., 8 naud. bal.) po 5, T.Watsonas 4, M.Kuzminskas 2.

„Fenerbahce Ulker“: O.Onanas 23, E.Preldzičius 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), O.Savas 10 (6 atk. kam.).