„Žalgiris“ pirmasis žengė į LKL pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmieji peržengė BEKO-LKL ketvirtfinalio barjerą. Lietuvos čempionai namuose 99:60 (29:19, 25:21, 19:7, 26:13) nepaliko vilčių Panevėžio „Lietkabeliui“ ir laimėjo seriją 3:0.

Nugalėtojams Artūras Milaknis pelnė 15, Siim-Sander Venė – 14, Lukas Lekavičius – 12, Robertas Javtokas (8 atk. kam.) – 11, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) – 10 taškų.

Evaldas Žabas (7 kl.) pralaimėjusiems surinko 19, Arnas Labuckas – 15, Darius Griškėnas – 12 taškų.

Gynyba. „Lietkabelis“ pirmojoje rungtynių pusėje bandė neleisti „Žalgiriui“ pabėgti. Skirtumas laikėsi apie 10 taškų kauniečių naudai.

Pergalingą persvarą „Žalgiris“ susikrovė po pertraukos. Čempionai užgniaužė Panevėžio krepšininkus savo gynyboje. Žalgiriečiai „Lietkabeliui“ per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius leido įmesti tik 20 taškų.

„Lietkabelis“ suklydo 24 kartus. Tikslą pasiekė tik 34 proc. dvitaškių (10/29) ir 36 proc. tritaškių (8/22).

Skaičius. Panevėžiečiai mačui Kaune registravo aštuonis žaidėjus, bet tik septyni pasirodė aikštėje. Dėl traumos nežaidė vidurio puolėjas Jurica Žuža. Ne gana to, 28 minutes aikštėje praleidęs įžaidėjas Evaldas Žabas turėjo palikti aikštę dėl penkių asmeninių pražangų.

Trumpiausiai Panevėžio ekipoje žaidęs Gediminas Žalalis aikštėje praleido 20 minučių. „Žalgiryje“ tik trys krepšininkai rungtyniavo ilgiau nei 20 minučių.

Serija. „Žalgiris“ pirmasis pateko į BEKO-LKL pusfinalį ir tai padarė varžovus nugalėdamas „sausu“ rezultatu 3:0. Prie kauniečių gali prisijungti Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris prieš „Šiaulius“ pirmauja 2:0. Kitose porose bent po vieną pergalę pasiekė visos komandos.

Varžovas. Pusfinalyje „Žalgiris“ susitiks su Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ poros nugalėtoju. Uteniškiai pirmauja serijoje 2:1.