Jaunasis „Mažeikių“ gynėjas Rokas Rakejevas rungtynių su Kauno „Žalgiriu“ išvakarėse paminėjo 19-ąjį savo gimtadienį. Tačiau nebent tik nupūstų gimtadienio torto žvakių stebuklas galėtų jam įteikti geriausią dovaną – pergalę prieš BEKO-LKL čempionus.

Kai „Mažeikiai“ pralaimėjo visus 24 šio sezono BEKO-LKL susitikimus, „Žalgiris“ jau skaičiuoja 20 pergalių seriją. „Mažeikiai“ šį sezoną du kartus metė iššūkį „Žalgiriui“ ir du kartus liko tuščiomis. Pirmąjį kartą lapkričio 24-ąją Kaune mažeikiečiai du kėlinius bandė vytis „Žalgirio“ arenos šeimininkus, tačiau po pertraukos nebespėjo pagal čempionišką tempą ir pralaimėjo 79:98.

Bet susitikimas Mažeikiuose apkartino Kalėdas. Gruodžio 23-ąją „Žalgiris“ dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir net 48 taškais nušlavė „Mažeikių“ žaidėjus 95:47.

Tą kartą „Mažeikiai“ tiesiog katastrofiškai atakavo krepšį – pataikė tik 37 proc. dvitaškių (15/41) ir vos 15 proc. tritaškių (3/20). Tuo tarpu žalgiriečiai metė be priekaištų – pataikė 56 proc. dvitaškių (23/41) ir net 52 proc. tritaškių (13/25).

„Mažeikiai“ nebuvo beviltiški po krepšiais – puolime sugriebė 11 kamuolių ir vienu aplenkė „Žalgirį“. Bet būtent geresnės kovos dėl atšokusių kamuolių „Mažeikiams“ pritrūko Kaune, kai žalgiriečiams teko ilgiau prakaituoti su BEKO-LKL autsaideriais.

Rezultatu 79:98 pralaimėtose rungtynėse „Mažeikiai“ po „Žalgirio“ krepšiu atkovojo tik tris kamuolius, kai kauniečiai tai padarė vienuolika kartų. Bet mažeikiečių viltis išsaugojo geras pataikymas – 62 proc. dvitaškių (24/39) ir 40 proc. tritaškių (6/15). Tiesa, „Žalgiris“ dominavo po krepšiu. Kauno klubas ne tik laimėjo kovą po krepšiu 34:23, bet ir pataikė net 72 proc. dvitaškių (29/40).

Mažeikiečių gretas papildė gynėjai Sidney Sandersas ir Darius Pakamanis, puolėjas Simonas Serapinas. Bet, be abejo, net ir toks raumenų padidinimas „Mažeikiams“ nepadės atsverti „Žalgirio“ krepšininkų. Net ir su šiais pirkiniais praėjusią savaitę Mažeikių klubas nepasipriešino „Šiauliams“ 61:86.

Mažeikiečiai gali tikėtis paerzinti „Žalgirį“ tik tada, jei ženkliai pagerins žaidimą savo baudos aikštelėje, sulauks sėkmingos dienos metikams ir atvirkščiai – juodo vakaro galimai atsipalaidavusiems žalgiriečiams.

Kaip „Mažeikiams“ priešintis „Žalgiriui“ padės trys ankstesnėse tarpusavio dvikovose nežaidę naujokai – S.Serapinas, D.Pakamanis bei S.Sandersas? Ar „Mažeikiai“ užkamšę spragas ir sulaukę juodos dienos žalgiriečiams gali patampyti nervus čempionams?