0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo septyniasdešimtmečio proga surengtą Kauno „Akropolio“ taurės turnyrą. Labai gerą gynybą pademonstravę žalgiriečiai nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandą 65:49 (10:23, 23:9, 11:7, 21:10) ir buvo apdovanoti didžiule taure.

Pirmųjų finalo taškų žiūrovams teko laukti beveik dvi minutes, kol galiausiai sėkmingą reidą link krepšio atliko Vaidas Kariniauskas – 2:0. Po rezultatyvaus V.Kariniausko perdavimo pasižymėjo Robertas Javtokas, o Tomas Dimša greičiu pranokęs savo varžovus pridėjo rezultatyvų prasiveržimą. Tiesa, svečiai iš Rusijos nesnaudė bei įpusėjus ketvirčiui buvo priekyje (11:6). Po Gintaro Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės dukart agresyviai sužaidė Paulius Jankūnas. Aukštaūgis realizavo keturis baudos metimus iš eilės, tačiau efektingai žaidę Krasnodaro krepšininkai išlaikė susikrautą pranašumą – 13:10. Neapdairiai žaidę kauniečiai pirmajame kėlinyje suklydo net 9 kartus, per paskutines 4 minutes nepelnė taškų ir atsilikinėjo – 10:23.

Kauno komandos nesėkmių virtinę nutraukė puikiai po krepšiu rungtyniavę jaunieji žalgiriečiai. Artūras Gudaitis dvitaškiu pelnė pirmuosius savo taškus, kiek vėliau pridėjo ir taiklų baudos metimą, o Edgaras Ulanovas surinko tris taškus po taiklaus metimo su pražanga – 16:25. Sunerimti varžovų trenerių štabą privertė du taiklūs „Žalgirio“ metimai iš vidutinio nuotolio. Vieną realizavo Jamesas Andersonas, o A.Gudaitis apdovanojęs varžovą įspūdingu bloku, kitoje atakoje atliko tą patį – 20:25. Gynyboje nepasikuklino ir J.Andersonas, po kurio bloko kamuolys nuskriejo į trečią tribūnų eilę. Sėkmingą atkarpą pratęsė po du baudų metimus pataikę E.Ulanovas bei Artūras Milaknis, o į priekį Lietuvos čempionus išvedė ir po krepšio įmetęs R.Javtokas – 26:25. Nuo suolo pakilęs Siimas-Sanderis Vene taisė komandos draugo metimą, A.Gudaitį svečiai pajėgė stabdyti tik pražangomis, tad po pirmosios rungtynių pusės vieno taško skirtumu priekyje buvo žalgiriečiai – 33:32.

Trečiasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams, be atsako surinkusiems septynis taškus (33:39), o žalgiriečiai keturis kartus apmaudžiai prametė iš dėkingų situacijų. Tris minutes užsitęsusią tylą nutraukė R.Javtoko dvitaškis, greitoje atakoje Vytenis Lipkevičius pridėjo du taškus su pražanga ir atsilikimas ištirpo iki minimumo – 38:39. J.Andersonas dviejų taškų vertės metimu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį, o A.Gudaitis žibėjo abejose aikštės pusėse. Jis įmetė vieną baudą, o gynyboje blokavęs oponento metimą pratęsė svečių taškų badą (41:39). Darius Songaila ketvirčio pabaigoje atidarė savo taškų kraitį, taiklų baudos metimą pridėjo A.Milaknis ir septynias minutes varžovams taškų pelnyti neleidę žalgiriečiai turėjo 5 taškų persvarą – 44:39.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo J.Andersonas. Gražų slalomą pademonstravęs Lukas Lekavičius tapo dvyliktuoju žaidėju, pelniusiu bent du taškus – 49:41. J.Andersonas įskraidino dar vieną tolimą metimą, D.Songaila realizavo baudas ir „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą – 54:43. Po puikaus P.Jankūno perdavimo ataką užbaigė R.Javtokas, A.Milaknis pridėjo tritaškį ir Lietuvos čempionai susikrovė 16 taškų persvarą (60:44). Pralaimėjimo nenorėję pripažinti svečiai dar užsidirbo techninę pražangą, o laisvas paliktas L.Lekavičius įsmeigė tritaškį – 65:45. Per likusį laiką Krasnodaro krepšininkai kiek sumažino atsilikimą, tačiau tai nieko nekeitė ir finalinėse rungtynėse buvo užfiksuota įtikinama „Žalgirio“ pergalė – 65:49.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 10 (3 blk.), J.Andersonas 10 (2 blk.), R.Javtokas 9 (4/6 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 6, E.Ulanovas 6 , L.Lekavičius 5 (5 atk. kam.), V.Lipkevičius 5, D.Songaila 4, P.Jankūnas 4 (8 atk. kam.), S.Vene 2, V.Kariniauskas 2, T.Dimša 2.

„Lokomotiv-Kuban“: D.Brownas 11, R.Hendrixas 8 (13 atk. kam.).