20
M. Girdžiūnas (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Apie titulą namų arenoje svajojęs Vilniaus „Rytas“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre tenkinosi trečia vieta. Paguodos finale Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvargo pergalę prieš Šiaulių „Šiaulių-7bet“ krepšininkus.

20

Vilniečiai savo pranašumą įrodė tik po atkaklios kovos 76:71 (23:16, 14:18, 13:19, 25:18).

„Rytas“ jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą, bet dar iki šio pabaigos šiauliečiai apkarpė deficitą, o antrame kėlinyje užsikūrė jų lyderis – Jonathanas Elmore’as. Amerikiečio tritaškiai ir perdavimai leido svečiams priartėti per kovinį trijų taškų atstumą, o po pertraukos „Šiauliai-7bet“ startavo penkiais taškais be atsako ir išsiveržė į priekį.

Šiaulių klubas kontroliavo visą trečiojo kėlinio eigą ir papirko „Avia Solution Group“ areną užpildžiusius sirgalius – šie pradėjo aktyviai palaikyti Antano Sireikos auklėtinius ir nušvilpinėti aikštės šeimininkus.

Per šį ketvirtį „Rytas“ sukrapštė vos 13 taškų ir prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą turėjo trijų taškų deficitą.

Vis tik šiame ketvirtyje vilniečius užkūrė Mindaugo Girdžiūno ir Margirio Normanto duetas – pastarasis vilniečiams pirmaujant minimaliu skirtumu surinko 7 taškus iš eilės ir nutolino „Rytą“ 69:62.

Šiauliečiai dar bandė atkurti intrigą, bet šią nužudė du tritaškius iš eilės įsūdęs Lukas Uleckas.

„Šiauliai-7bet“ šiose rungtynėse metė vos 9 baudos metimus, kai „Rytas“ – net 31. Tiesa, vilniečiai pataikė vos 20 kartų.

Vilniečiams šiame mače nepadėjo Ivanas Buva ir Kennethas Smithas, tad jie rungtynėms registravo vos devynis žaidėjus. Giedriaus Žibėno sprendimu nuo suolo nepakilo ir Tanneris Leissneris.

„Šiauliai“ vertėsi be Giedriaus Staniulio.

„Rytas“: M. Girdžiūnas 23, L. Uleckas 17, M. Normantas 14, J. Williamsas, G. Radzevičius ir A. Butkevičius po 6, V. Kariniauskas 4.

„Šiauliai-7bet“: J. Elmore’as 21 (9 rez. perd.), A. Urbutis 13, D. Sabeckis 12, M. Varnas 10.