0
TV3

Pelenės pasaka „Atletico“ baigėsi finale: „Real“ veža Čempionų lygos taurę į Madridą

įvarčių video, fotogalerija

Šeštadienį Portugalijoje buvo žaidžiamos neeilinės rungtynės. UEFA Čempionų lygos finale susitiko Madrido ekipos - "Real" prieš "Atletico".

Portugalijos sostinėje vykusiose lemiamose rungtynėse Madrido "Real" futbolininkai po pratęsimo 4:1 (0:1, 1:1) nugalėjo Madrido "Atletico" (Ispanija) vienuolikę ir pajėgiausiu Senojo žemyno klubu po dvylikos metų pertraukos tapo dešimtą kartą.

Po "karališkojo" klubo vartininko Ikero Casillaso klaidos Diego Godinas (36 min.) išvedė "Atletico" komandą į priekį, o rezultatą jau tik per teisėjo kompensuotą laiką išlygino Sergio Ramosas (90+3 min.).

Per pratęsimą įvarčius jau mušė "Real" futbolininkai - Garethas Bale'as (110 min.), Marcelo (118 min.) ir net 17-ąjį kartą šio sezono Čempionų lygoje pasižymėjęs Cristiano Ronaldo (120 min. iš 11 m baudinio).

Beje, nugalėtojų treneris italas Carlo Ancelottis tapo tik antruoju vyriausiuoju treneriu, kuriam UEFA Čempionų lygą pavyko laimėti trečiąjį kartą. Anksčiau jis šį turnyrą 2003 ir 2007 metais laimėjo su "AC Milan" (Italija) klubu.

Pirmuoju vyriausiuoju treneriu, triskart laimėjusiu prestižiškiausią Europoje turnyrą - tiesa, tada jis vadinosi Europos čempionų taurės turnyru - tapo anglas Bobas Paisley's, 1977, 1978 ir 1981 metais triumfavęs su "Liverpool" (Anglija) komanda.

Tryliktąjį kartą pajėgiausių Senojo žemyno klubų futbolo turnyro finale žaidę Madrido "Real" futbolininkai anksčiau taurę laimėjo 1956-1960, 1966, 1998, 2000 ir 2002 metais, o "Atletico" vienuolikė į šio turnyro finalą pateko antrą kartą, tačiau net po 40 metų pertraukos.

Tai bus tik penktasis šio turnyro finalinis susitikimas, kuriame žais du vienos šalies klubai ir pirmasis - kai žais to paties miesto komandos. Anksčiau dvi vienos valstybės ekipos Čempionų lygos turnyro finale žaidė 2000 (Ispanijos), 2003 (Italijos), 2008 (Anglijos) ir 2013 (Vokietijos) metais.

Rezultatas:

„Real Madrid“ 4 – 1 „Atletico Madrid“ (po pratęsimo)

37’ [0 – 1] Diego Godin

90’ [1 – 1] Sergio Ramos

110’ [2 – 1] Gareth Bale

118’ [3 – 1] Marcelo

118’ [4 – 1] Cristiano Ronaldo (11 m)