19
„Lietkabelis“ (nuotr.  KK Lietkabelis)

Panevėžio „Lietkabelis“ į Europos turnyrą sugrįžo po 17 metų pertraukos, o šį įvykį paženklino namuose paskutiniu metimu palaužę Skopjės „MZT“ klubą 90:89.

19

Pirmosios 10 minučių sėkmingesnės buvo Panevėžio klubui. Jie prieš antrąjį kėlinį pirmavo 27:22. Pirmieji žaidimą pajautė varžovai, tačiau „Lietkabelis“ taip pat įsivažiavo ir persvėrė rezultatą. Neblogai žaidė Simas Galdikas, o aikštėje dominavo atakuojantis krepšinis.

Sužaidus tris minutes antrame kėlinyje „Lietkabelis“ įgijo dviženklę persvarą 34:23, o po tritaškio ją padidino ir iki 14 taškų. Nors skirtumas buvo išaugęs ir iki 19-kos, varžovai šiek tiek jį aptirpdė ir į pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui 50:35.

Trečiasis kėlinys buvo apylygis. 20 taškų pranašumą įgijęs „Lietkabelis“ žaidė ramiai ir užtikrintai laikė susikrautą persvarą. Prieš paskutinį kėlinį panevėžiečiai vis dar turėjo saugią, didesnę nei 20 taškų, persvarą.

Lemiamame ketvirtyje Makedonijos ekipa kibo panevėžiečiams į atlapus ir, po spurto, priartėjo iki 10 taškų. Likus žaisti pusantros minutės, varžovai ištirpdė skirtumą iki 2 taškų 88:86.

Paskutinės sekundės buvo tikras nervų karas, nes varžovas sugebėjo pataikyti tritaškį ir išveržti į priekį. Lemiamos trys sekundės priklausė „Lietkabeliui“. Tritaškis skriejo pro šalį, tačiau kamuolį ore pagavęs Donatas Tarolis pataikė dvitaškį ir išplėšė pergalę.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18 (4/4 trit.), Donatas Tarolis 17, Žygimantas Skučas 15, Lorenzo Williamsas 11, Benas Madgenas 10.

„MZT“: Stefanas Sinovecas 20, Urošas Lučičius ir Xavieras Thamesas po 17, Joshas Scottas 13, Jure Laličius ir Charlonas Kloofas (8 rez. perd.) po 10.