0

Debiutinėse Rusijos „Grand Prix“ lenktynėse Sočyje ketvirtąją sezono pergalę užtikrintai iškovojo „Mercedes“ komandos pilotas Lewisas Hamiltonas. Tai buvo jau 31-oji brito pergalė karjeroje.

Čempionato lyderis, startavęs iš pirmosios vietos, pirmavo visas lenktynes ir nesulaukė rimtesnio varžovų pasipriešinimo. Tiesa, į L. Hamiltono poziciją pirmajame rate kėsinosi jo komandos draugas Nico Rosbergas.

Vokietis po starto stipriai blokuodamas ratus aplenkė L. Hamiltoną, tačiau dėl trasos kirtimo neleistinoje vietoje turėjo užleisti vietą konkurentui bei dėl atsiradusios vibracijos iškart apsilankyti techninėje aptarnavimo zonoje.

Visgi N. Rosbergui pavyko su vienu sustojimu finišuoti antroje vietoje.

Tai buvo eilinis „Mercedes“ komandos dvigubas dublis šį sezoną. Iš viso vokiečių ekipos sportininkai 1-oje ir 2-oje vietose finišavo devynis sykius. Tai leido „Mercedes“ komandai į savo sąskaitą įsirašyti jau 565 taškus.

Tuo metu trečiąją vietą lenktynėse užėmė Valtteri Bottas su „Williams“ bolidu. Suomis kurį laiką bandė vytis N. Rosbergą, tačiau skirtumas pastebimai nemažėjo.

Ketvirtoje ir penktoje vietose varžybas baigė „McLaren“ komandos atstovai: atitinkamai Jensonas Buttonas ir Kevinas Magnussenas.

Šeštoji vieta atiteko „Ferrari“ ekipos lyderiui Fernando Alonso. Galbūt ispanas galėjo pakovoti ir dėl aukštesnės pozicijos, tačiau per planinį sustojimą boksuose netiksliai dirbo „Ferrari“ mechanikai, sugaišinę savo lenktynininką keliskart ilgiau nei įprastai.

Septintą bei aštuntą vietas užėmė „Red Bull“ ekipos pilotai: Danielis Ricciardo ir Sebastianas Vettelis.

Devintas Rusijos GP lenktynėse liko Kimi Raikkonenas, vairuojantis „Ferrari“ bolidą, o dešimtuką užbaigė „Force India“ pilotas Sergio Perezas.

16-asis šių metų F-1 etapas praėjo sklandžiai.Varžybų metu įvyko tik vienas nedidelis incidentas tarp Romaino Grosjeano („Lotus“) ir Adriano Sutilo („Sauber“). Abu pilotai susikabino bolidų ratais, tačiau galėjo tęsti lenktynes.

Dėl technikos gedimų anksčiau laiko lenktynes turėjo baigti Kamui Kobayashi („Caterham“) ir Maxas Chiltonas („Marussia“).

Varžybose dalyvavo 21-as pilotas, nes „Marussia“ ekipa nusprendė neleisti antro bolido į trasą po skaudžios Jules Bianchi avarijos Japonijos lenktynėse praėjusią savaitę.

Bendroje įskaitoje atotrūkį nuo N. Rosbergo padidino L. Hamiltonas. Dabar juos skiria 17 taškų. Trečioje vietoje toliau klasifikuojasi D. Ricciardo.

Kitas F-1 etapas vyks lapkričio 2 d. Ostino trasoje (JAV).