Otepėje (Estija) ketvirtadienį prasidėjo devintasis šio sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Tai pirmas kartas istorijoje, kai tokio rango biatlono varžybos vyksta Baltijos šalyje.

Vyrų 10 km sprintą laimėjo Pekino olimpiadoje net 5 medalius susižėręs prancūzas Quentinas Fillonas Maillet. Jis šaudė be klaidų ir distanciją įveikė per 22 min. 27.4 sek. Prancūzui tai buvo jau 8-a pergalė šiame pasaulio taurės sezone. Antrą vietą užėmė norvegas Sturla Holmas Laegreidas (+7.2, 0), trečią – vokietis Benediktas Dollis (+11.1, 0).

Nuostabiai pasirodė lietuvis Vytautas Strolia. Jis uždengė visus 10 taikinių ir finišavo 6-as (+30.1). Tai – trečias geriausias rezultatas V. Strolios karjeroje. Lietuvis užsidirbo 38 įskaitinius pasaulio taurės taškus.

Tomas Kaukėnas finišavo 68-as (+2:46.4, 2), Maksimas Fominas – 78-as (+3:23.7, 3), o Nikita Romanovas – 82-as (+3:38.0, 0) tarp 86 dalyvių.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje lyderių trejetą sudaro Q. Fillonas Maillet (816), jo tautietis Emilienas Jacquelinas (591) ir švedas Sebastianas Samuelssonas (564). V.Strolia (269) pakilo į 28-ą vietą.

Penktadienį trasoje pasirodys ir moterys, kurių lauks 7,5 km sprintas.

Persekiojimo lenktynių Estijoje nebus. Po sprinto lauks bendro starto lenktynės ir dvi mišrios estafetės.