0
TV3

Dramatišką pergalę VTB Vieningosios lygos turnyre išplėšė Kauno „Žalgirio“ ekipa. Kauniečiai įspūdingo Sonny Weemso dėjimo dėka namuose 95:94 (24:23, 22:25, 25:28, 24:18) palaužė Rimo Kurtinaičio vadovaujamą Maskvos srities „Chimki“ komandą.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos sunkiai rinko taškus, todėl sužaidus keturias minutes kauniečiai buvo priekyje vos 6:2. Thomo Kelati ir Zorano Planiničiaus tikslių tolimų metimų dėka įpusėjus ketvirčiui svečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą (8:8), o netrukus ir persverti rezultatą savo naudai - 11:10. Nesulaikomai rungtyniavęs Th.Kelati ketvirtuoju savo tolimu metimu buvo padidinęs „Chimki“ pranašumą iki keturių taškų (21:17), tačiau Marko Popovičiaus septyni taškai iš eilės sugrąžino persvarą „Žalgirio“ klubui - 24:23.

Atkaklioje antrojo kėlinio pradžioje nuolatos keitėsi pirmaujanti komanda, o Maskvos srities klubui šiek tiek atitrūkti pavyko tik sužaidus keturias minutes - 34:29. Po įspūdingo Pauliaus Jankūno dėjimo likus žaisti keturias minutes „Žalgirio“ atsilikimas aptirpo iki dviejų taškų (38:40), o Sonny Weemsas prasidėjus paskutinei minutei sugražino pranašumą kauniečiams - 46:45. Visgi paskutinę svečių ataką tolimu metimu baigė 22 taškus per pirmąją mačo pusę surinkęs Th.Kelati, kuris vėl išvedė į priekį Rimo Kurtinaičio auklėtinius - 48:46.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus tris minutes „Chimki“ komanda vėl šiek tiek padidino savo pranašumą (59:54), o po Sergejaus Monios dėjimo Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 54:61. Po M.Popovičiaus prasiveržimo likus žaisti pustrečios minutes bei Milovano Rakovičiaus dvitaškio kauniečių deficitas buvo sumažėjęs iki minimumo (64:65), tačiau Matthew Nielseno pastangų bei M.Popovičiui skirtos techninės pražangos dėka „Chimki“ komandai pavyko išlaikyti nedidelę persvarą - 76:71.

Lemiamas ketvirtis žalgiriečiams prasidėjo ne itin sėkmingai. Sužaidus pustrečios minutės S.Monia tolimu metimu vėl padidino „Chimki“ persvarą iki aštuonių taškų (81:74), tačiau Dainius Šalenga įpusėjus kėliniui sumažino atsilikimą iki penkių taškų - 80:85. Likus žaisti tris minutes M.Popovičius tolimu metimu išlygino rezultatą (87:87), tačiau iš toli pataikė Z.Planiničius - 90:87. Prasidėjus paskutinei minutei svečių pranašumas buvo minimalus (92:91), bet DeJaunas Collinsas baudų metimais sugrąžino pranašumą „Žalgiriui“ - 93:92. Z.Planiničiui tiksliai realizavus abi baudas (94:93), „Žalgiris“ paskutinę ataką patikėjo S.Weemsui, kuris įspūdingu dėjimu išplėšė pergalę - 95:94.

„Žalgiris“: S.Weemsas 25, M.Popovičius 19 (3/5 tritaškiai), M.Kalnietis 14, P.Jankūnas 10, R.Javtokas ir D.Šalenga po 9, M.Rakovičius 4, D.Collinsas 3, T.Klimavičius 2.

„Chimki“: Th.Kelati 31 (6/8 tritaškiai, 6 kld.), Z.Planiničius 14 (7 rez. perd., 5 kld.), S.Monia ir M.Nielsenas po 13, V. Fridzonas 11 (5 rez. perd.).