Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstantis FIFA Konfederacijų taurės futbolo turnyras įgauna pagreitį – šiandien bus sužaisti jau antrojo A grupės turo mačai tarp Ispanijos ir Irako bei PAR ir Naujosios Zelandijos.

Paskutiniu metu bene daugiausiai diskusijų sukėlė Egipto rinktinės pateiktas protestas.

Egiptiečiai pirmąjį susitikimą po dramatiškos kovos 3:4 (1:3) pralaimėjo Brazilijai, o paskutinį ir lemiamą įvartį praleido 90 minutę iš 11 metrų baudinio. Kaip rodo vaizdo įrašas, paskutinę susitikimo minutę Egipto komandos gynėjas Ahmedas al Muhamadis sąmoningai ranka išmušė kamuolį nuo savo vartų linijos ir buvo visiškai pelnytai pašalintas iš aikštės, o brazilams suteikta teisė smūgiuoti 11 metrų baudinį.

Vis dėlto Egipto vyriausiasis treneris Shawki Gharibas pastebėjo, kad mačui teisėjavęs arbitras iš Anglijos Howardas Webbas sprendimą skirti 11 metrų baudinį priėmė tik po to, kai jam į ausinę „pasufleravo“ ketvirtasis teisėjas Matthew Breeze'as.

Pats H. Webbas, pasak Sh. Gharibo, prieš tai jau buvo skyręs kampinį Brazilijai, o ne 11 metrų baudinį, o sprendimą pakeitė tik po to, kai ketvirtasis teisėjas peržiūrėjo epizodo pakartojimą.

Tokiu būdu Sh. Gharibas visai pagrįstai klausia:

„O nuo kada futbole remiamasi vaizdo peržiūra ir nuo kada teisėjai skiria 11 metrų baudinius pažiūrėję į televizorių monitorius? Mes FIFA pateikėme protestą ir tikimės palankaus sprendimo.“

Deja, to palankaus sprendimo egiptiečiai nesulaukė – FIFA atmetė protestą, teigdama, kad teisėjas Howardas Webbas priėmė teisingą sprendimą, o jį priimdamas nepažeidė jokių futbolo taisyklių. Anot FIFA, H. Webbas tik pasikonsultavo su ketvirtuoju teisėju, o tai yra leistina.

Siūlome pasižiūrėti šį Brazilijos-Egipto rungtynių epizodą ir patiems įvertinti, kuri pusė yra teisi: