„Donetsk“ pateko į atkrintamąsias varžybas ir „Lietuvos rytui“ paliko tik teorines galimybes VTB lygoje

D. Songaila pelnė 19 taškų

Vilniaus „Lietuvos rytas“ nesulaukė dovanos iš Sankt Peterburgo „Spartak“ (12/6) klubo. VTB Vieningosios lygos rungtynėse Dariaus Songailos atstovaujamas Donecko „Donetsk“ (9/9) savo aikštėje 88:80 (22:21, 23:19, 23:19, 20:21) nugalėjo Rusijos komandą ir iškovojo kelialapį į atkrintamąsias varžybas taip vilniečiams palikdamas tik teorines galimybes.

Dirko Bauermanno auklėtiniai į kitą etapą prasibraus tik tuo atveju, jei rytoj jie namuose nugalės Mariupolio „Azovmaš“ krepšininkus ir sulauks Talino „Kalev/Cramo“ pergalės prieš „Astanos“ komandą. Tuomet Kazachstano klubas dėl prasčiausio trijų komandų tarpusavio rezultato užims septintąją vietą ir baigs pasirodymą turnyre.

Nugalėtojų gretose vienas pastebimiausių buvo D.Songaila. Puolėjas per 23 minutes pelnė 19 taškų (7/17 dvitaškiai, 5/5 baudos metimai), atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau tiek pat kartų pažeidė taisykles, dukart suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

Susitikimo pradžia buvo rezultatyvi – sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes po Joshua Carterio tritaškio svečiai pirmavo 10:7. Netrukus pirmuosius taškus savo komandai pelnė D.Songaila. Rezultatas svyravo tai į vienos, tai į kitos ekipos pusę. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei buvo lygybė – 19:19. Per likusį laiką „Donetsk“ krepšininkams pavyko įgyti minimalų pranašumą – 22:21.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai ėmė tolti – spurtavę 10:2 jie įgijo didžiausią persvarą (32:23). Jure Zdovco surengta minutės pertraukėlė davė teigiamą rezultatą – daugiausiai Andrejaus Košejevo pastangomis „Spartak“ sumažino atsilikimą iki 2 taškų (40:42). Sėkmingiau sužaidę ketvirčio pabaigą „Donetsk“ į didžiąją pertrauką išėjo būdami priekyje 45:40.

Antroje mačo pusėje Ukrainos komanda kilo į šturmą, ko pasekoje atitrūko dviženkliu skirtumu (58:48). „Spartak“ dažnai klydo tiek puolime, tiek gynyboje, tuo tarpu „Donetsk“ išnaudodavo kone visas progas – po D‘oro Fischerio dėjimo aikštės šeimininkai užtikrintai pirmavo 66:51. Ketvirčio pabaigoje svečiams pavyko laimėti atkarpą 8:2. Sužaidus 30 minučių „Spartak“ deficitas buvo 9 taškai – 59:68.

Paskutinį kėlinį 6 taškais be atsako pradėjo D.Songaila (74:59). Nors rusams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 10 taškų (66:76), po minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai laikė iniciatyvą savo rankose (82:69). Rungtynių pabaigoje intrigą sugrąžinti pamėgino „Spartak“ klubas, kai po rezultatyvios atkarpos ištirpdė atsilikimą iki 78:83. Vis dėlto, lemiamomis akimirkomis svečių metimai skriejo pro šalį. Pražangomis stabdyti „Donetsk“ krepšininkai tiksliai realizavo baudos metimus ir pasiekė pergalę 88:80.,

„Donetsk“: R.Curry (5 atk. kam., 6 rez. perd.) 22, D.Fisheris (8/11 dvitaškiai, 12 atk. kam.) ir D.Songaila po 19, D.Gliebovas 10, C.Millage‘as 7.

„Spartak“: L.Mavrokefalidis (6 atk. kam., 4 rez. perd.) 18, J.Carteris (5/8 tritaškiai) 15, A.Košejevas 12, Z.Wrightas 11, V.Zavorujevas 10.