Belgrade (Serbija) tęsiasi Rytų Europos teniso čempionatas, kurio antrajame etape dalyvauja ir geriausias Lietuvos žaidėjas Ričardas Berankis (ATP-72).

30-metis lietuvis antradienį per 1 valandą 26 minutes 6:4, 6:4 nugalėjo 27-erių kroatą Matejų Sabanovą (ATP-891). Mačo pradžioje R.Berankis laimėjo dvi iš eilės varžovo padavimų serijas ir susikrovė didelį pranašumą (4:1). Visgi, šeštajame geime M.Sabanovui pavyko realizuoti „break pointą“ ir kiek priartėti prie R.Berankio.

Dešimtajame geime lietuvis iššvaistė dvi progas tašku užbaigti setą, o netrukus M.Sabanovas netgi susikūrė „break pointo“ galimybę. Svarbiu momentu R.Berankis atliko gerą padavimą, o kroatas nepajėgė grąžinti kamuoliuko į aikštelę (40:40). Tuomet lietuvis laimėjo dar du taškus ir sėkmingai baigė setą (6:4).

Antrasis setas prasidėjo apylygiu žaidimu (1:1). Trečiajame geime, paduodant varžovui, R.Berankis pirmavo 30:0, bet tuomet kortą užklupo lietus ir mačas buvo sustabdytas. Laimei, lietus taip ir neįsismarkavo, o po kelių minučių mačas buvo pratęstas.

R.Berankiui trečiajame geime nepavyko susikurti „break pointo“, o lygi kova tęsėsi iki pat devintojo geimo. Tada lietuvis varžovo padavimų metu atitrūko 40:0. M.Sabanovas dar priartėjo iki 30:40, bet trečiu bandymu R.Berankis laimėjo oponento padavimų seriją ir netrukus įtvirtino pergalę.

Pirmajame etape praėjusią savaitę lietuvis 6:3, 6:1 nugalėjo 20-metį prancūzą Luką Pavlovičių (ATP-963) ir 6:3, 6:3 pranoko buvusią 12-ąją pasaulio raketę 34-erių serbą Viktorą Troickį (ATP-184).

Po šių mačų R.Berankis užsitikrino pirmą vietą grupėje, o nieko nelėmusiame mače prieš serbą Borisą Butuliją (ATP-1312) korte išbuvo vos 13 minučių bei pralaimėjo 0:2.

Antrojo etapo starte pirmadienį R.Berankis vos per 42 minutes 6:0, 6:1 „nušlavė“ 19-metį serbą Marko Miladinovičių (ATP-466).

Janko Tipsarevičiaus akademijoje Belgrade šis „Eastern European Championship“ turnyras vyks net šešias savaites.